رحمانی فضلی نمایه

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: بسیاری از دشمنان و رسانه های معاند تلاش کردند تا واقعه طبیعی سیل را به بحران ادامه دار تبدیل کنند، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، در نوزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور ضمن تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع و کارآمد گفت: شرایط کنونی کشور اقتضا می‌کند که مراقبت‌های بیشتری در حوزه رسان های انجام شود، چرا که برخی موضوعات مطرح در فضا، زمینه ایجاد اختلاف و تهدید و تهییج را فراهم می‌کند و نیاز است مسئولان و دستگاه‌های اجرایی بیش از پیش در حوزه ایجابی و سلبی در جهت مدیریت اطلاع رسانی متمرکز شوند و ضمن عمل به وظایف خود، به شبهات و سوالات و ابهامات پاسخ دهند.

بیشتر بخوانید:

پست همتی درباره تامین خسارت‌های سیل و ثابت سازی بازار ارز

خسارت ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سیل به تاسیسات صنعت نفت

عکس / خسارات سیل در روستای چم مهر

وی افزود: دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در پاسخگویی، در حوزه سلبی با رفع شبهه و مقابله و در حوزه ایجابی در قالب خبر، گزارش، مستند و تحلیل اقدام کنند، بعلاوه هر اقدام رسانه‌ای که موجب افزایش اعتماد و رضایتمندی مردم می‌شود در دستور کار دستگاه‌ها قرار گیرد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با اشاره به واقعه سیل اخیر در کشور، گفت: این بحران به خوبی مدیریت شد و همه متحد، منسجم و هماهنگ عمل کردند. این در حالی است که؛ بسیاری از دشمنان و رسانه‌های معاند تلاش کردند تا این واقعه طبیعی را به بحران ادامه دار تبدیل کنند، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.

وی در همین زمینه به نقش مؤثر رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها به خصوص صداوسیما در زمینه اطلاع رسانی و همچنین نمایش ابعاد مشارکت و همدلی مردم و مسؤولین به خوبی عمل کردند. البته عظمت و ابعاد کار و ایثار و فداکاری مردم تا حدودی منعکس شد، اما ظرفیت خبر به اندازه‌ای نیست که آن حجم از جلوه ایثار و فداکاری را نشان دهد.

وزیر کشور گفت: اکنون پس از مقابله موفق با سیل، وارد مرحله بازسازی و نوسازی میشویم و البته باید در نظر داشته باشیم که عواطف و احساسات در این مرحله، با حساسیت مضاعفی مطرح می‌شود و باید بر تکیه بر برنامه و اولویت بندی و زمانبندی صحیح عمل کنیم.

وزیر کشور ضمن یادآوری ابعاد خسارات سیل اخیر گفت: مرحله بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل که وسعت زیادی را اعم از شهر و روستا در بر می‌گیرد، طبیعتاً زمان بر و کار بسیار سختی خواهد بود و نباید بگذاریم دشمنان از این مسیر برای ناکارآمد جلوه دادن مدیریت کشور و تهییج و تحریک افکار عمومی، سو استفاده کنند.

وزیر کشور ادامه داد: فشارها و تحریم‌های دشمن گرچه در عمل تأثیری در روند کار بازسازی مناطق سیل زده ندارد اما تبلیغات می‌تواند تأثیرات سوئی بر افکار عمومی داشته باشد به همین دلیل امسال بیش از گذشته نیازمند تحلیل درست و مقابله به موقع در این عرصه هستیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی ستاد آرامش بخشیو امید آفرینی به فضای جامعه و همچنین زمینه سازی برای شکل گیری بینش واقع بینانه در جامعه است گفت: نباید در حوزه افکار عمومی انفعالی عمل شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در این جلسه تاکید کرد: در خصوص کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان دستگاه‌ها و نهادهای متولی بایستی این اطمینان را به مردم بدهند که در حوزه تأمین مواد غذایی و کالاهای اساسی، مشکلی نخواهند داشت.

وزیر کشور ادامه داد: موضوع قاچاق کالای اساسی و شایعات و اخبار مطرح در این حوزه، همچنان به عنوان یک نگرانی مطرح است و لازم است؛ استانداران به عنوان رؤسای شوراهای تأمین استان و نیروی انتظامی، دقت و مراقبت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

و بعلاوه؛ مسئولان بخش‌های مرتبط، از انتشار اخبار جعلی قاچاق کالاهای اساسی در فضای مجازی و رسانه‌های کشور که موجبات نگرانی مردم و زمینه روانی گرانی‌های بیشتر را فراهم می‌کند، جلوگیری کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • محمد IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  1 0
  ۱- کدوم موفقیت؟ کدوم مقابله ی موفق؟! سوء مدیریت و بی تدبیری دولت تو همه ی مراحل و تمامی استان های سیل زده اظهر من الشمس هست ٢- خدا می دونه اگر سپاه و نیروهای بسیج مردمی دخالت نمی کردن الان وضعیت چه مصیبتی بود
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  0 0
  تا شماها غلط می کنید دشمن هیچ غلطی نمی کند! خودتان خواستید بحران شود ولی ملت اجازه نداد!
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  0 0
  احسنت.به نظر۵۷-۱۱

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس