تالار لاکچری

تاکید می کند که ما بر اساس خواسته زوجین، خدمات ارائه می دهیم اما قبلش برای آنکه جهت معرفی خدمات وقت بگذاریم و برایمان ارزش داشته باشد که منوی نفری 1 میلیون تومان را توضیح دهیم، پرینت حساب می خواهیم.

سرویس جامعه مشرق_ از آن بالا عروس می آید و فیلمش بلافاصله در شبکه های اجتماعی می چرخد. توضیح داده اند که برای خاص بودن مراسمشان و لاکچری تر شدنش، تصمیم گرفته اند مدل جدیدی را برای فرود عروس به روی زمین در نظر بگیرند. اما پخش شدن فیلم همان و پیگیری این اقدام خارج از عرف و شئونات جامعه توسط دستگاههای مسئول همان. چند روز بعد، پلیس اعلام می کند در پی انتشار تصاویر و فیلم‌های نامتعارف در فضای مجازی مبنی بر اقدامات خارج از عرف در تالاری در محدوده آرژانتین، مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی امنیت پایتخت به محل فوق مراجعه کرده و در بررسی‌ها مشخص شد در این تالار، مراسم عروسی به صورت مختلط برگزار می‌شود.

در بازرسی از این تالار همچنین مقداری مشروبات الکلی کشف و ضبط شده و با هماهنگی با مقام قضایی دستور پملب این تالار صادر شد.

این روزها آنقدر همه چیز درگیر تجمل شده و هزینه کردن برای چشم دیگران را درآوردن، دیگر سقفی ندارد. یک روز ماشین میلیاردی، یک روز پنت هاوس بهترین برج تهران و یک روز هم مراسم عقد و عروسی چند میلیارد تومانی. هنوز یادمان نرفته قدیم ترها مراسم عقد و عروسی چقدر ساده برگزار میشد. داستان برای ۱۰۰ سال و ۲۰۰ سال پیش نیست. تا همین ۱۵-۲۰ سال پیش جوان ها بیشتر برایشان کیفیت زندگی مهم بود تا کیفیت لباس عروس و بره سر میز. اگر خانه پدر داماد فضای کافی داشت همانجا مراسم عروسی با یک یا دو مدل شام برگزار می شد اگر نه همسایه ها یه یاری تازه داماد می آمدند.

وقتی مهم لاکچری بودن است!

امروز اما برگزار مراسم در بهترین تالارها و هزینه های چند ده میلیون تومانی مایه فخر و لوکس بودن عده ای شده است. کار تا به آنجا پیش رفته که برخی مدیران تالارها تاکید می کنند که اینجا جای هرکسی نیست. آقازاده ها و پولدارترین افراد شهر مشتری آن هستند و میلیارد برایشان پول خرد است. لاکچری مهمترین کلمه ای است که از زبان مسولان لوکس ترین تالارهای تهران نمی افتد. همه چیز باید لاکچری برگزار شود. لاکچری ترین غذاها، لاکچری ترین گل آرایی، لاکچری ترین سفره عقد. البته همه اینها به بهای لاکچری ترین هزینه ها فراهم می شود.

"تالار "د" یکی از لاکچری‌ترین و زیباترین تالارهای تهران هست. تالار دارای دوطبقه مجزا هرکدام به مساحت ۱۰۰۰ متر و ظرفیت پارکینگ اختصاصی ۲۵۰ اتومبیل هم‌زمان هست. این تالار با استفاده از فضایی با آرامش و لوکس، گل‌آرایی، لوستر آرایی، شمع آرایی‌هایی مدرن، فضایی دل‌نشین ایجاد کرده است. کلیه سالن‌های تالار دارای سقف‌های بلند و باشکوه هستند که با طراحی زیبا و چشم‌نواز خود مهمانی را باشکوه تر و مجلل تر می‌سازد. فضاهای داخلی و دکوراسیون داخلی این تالار با الهام از هنر پیشین و اصیل ایرانی طراحی‌شده است. کلیه‌ی دیوارهای اصلی سالن، سقف‌ها، ستون‌ها با گچ‌بری‌هایی خاص و زیبا توسط هنرمندان ایرانی مزین شده است. درب‌های ورودی سالن‌های اصلی به سبک درب‌های کاخ و عمارت‌های مجلل پیشین ایرانی از چوب هست. اتاق عقد به ظرفیت ۱۰۰ صندلی در یکی از سالن ها تعبیه‌شده است که مراسم عقد در این اتاق با دیزاین و تم موردنظر میزبان طراحی می‌گردد.

اینها توضیحاتی برای عروس و دامادی است که قرار است تا چند روز آینده مراسم عروسیشان را در تالار مذکور برگزار کنند. یکی از لوکس ترین تالارها در تهران که در در محدوده‌ی شمال غرب تهران واقع شده است. قیمت ها از نفری ۱۶۵ هزار تومان شروع می شود. غذاها از باقالی پلو با گوشت و خوراک زبان شروع می شود تا بیف استراگانف و جوجه کباب زعفرانی. منوها با هم متفاوت است. یک منو فسنجان بیشتر دارد و یک منو دیگر انواع پیش غذا. برای هر منوی بیشتر باید ۵۰ هزار تومان برای هر نفر بیشتر پرداخت کنید. اما منوی ویژه هم وجود دارد که برای هر نفر ۳۱۵ هزار تومان آب می خورد. بوقلمون درسته، ماهی درسته، خورشت کاری، مرغ شکم پر، میگو و انواع ته چین ویژگی منو ویژه است. برای پیش غذا هم انواع سوشی، سالمون دودی و کوفته چینی سرو می شود. شمع آرایی، گل آرایی و نورپردازی همراه بخار نیز تشریفات ویژه است.

البته با پرداخت مبلغ بیشتر می توانید هر غذایی که دلتان می خواهد را به منوی ویژه اضافه کنید. کافیست تا پول آن را پرداخت کنید، همه چیز آماده است. اگر ۵۰۰ نفر مهمان باشید، با مخلفات و اطراف، حدود ۲۵۰ میلیو تومان پول یک عروسی باید بدهید به همین راحتی!

اطراف تهران محلی برای تالارهای خاص

تالار بعدی سمت گرمدره تهران است. یکی از لوکس ترین تالارهای تهران منوی عادی آن از نفری ۲۵۰ هزار تومان شروع می شود. برای ورودی این باغ باید ۸ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه کنید. از آلبالو پلو، شرین پلو و خوراک زبان در منوی عادی آنها پیدا می شود. در منو ویژه این تالار که نفری ۵۰۰ هزار تومان برای مشتریان آب می خورد از مهمانان با ۸ نوع آب میوه طبیعی و باقلوای ترکیه ای پذیرایی می شود. سفره خانه سنتی، دکور یخ، آتش بازی، آبشار شکلات و موزیک سنتی از خدمات ویژه این تالار است.

اما منوی ویژه این تالار از غذاهایی تشکیل شده که شاید اسم برخی غذاها را حتی یکبار هم نشنیده باشید. پلو مدیترانه ای با میگو، ته چین ماهی، خورشت نعناع جعفری، خورشت قیمه نسترن، خوراک فیله شف، خوراک والاوان، چابسویی و ۲۰ مدل سالاد متنوع از جمله غذاهایی است که به مهمانان عروس و داماد خوشبخت ارائه می شود. خدمات ویژه تالار نیز هرکدام قیمت خاص خود را دارد. فیلم و عکس از ۱۲ میلیون تومان به بالا، موزیک از ۷ میلیون تومان به بالا و دی جی، تومبا و شومن از ۳ میلیون تومان به بالا.

اگه فکر می کنید این هزینه های سرسام آور برای یک شب عروسی به همین جا ختم شده است سخت در اشتباه هستید. هنوز هستند افرادی که می خواهند خاص ترین در تهران و شاید در ایران باشند. باغ تالاری باز هم در گرمدره تهران. برای ورودی این باغ تالار باید ۳۰ میلیون تومان ورودی پرداخت کنید. یکی از مهمترین ویژگی های این باغ این است که می توانید اگر بخواهید به سبک عروسی های غربی مراسم را در باغ هم برگزار کنید! برای منو عادی این باغ باید در حدود ۳۰۰ هزار تومان و برای منو ویژه یک میلیون تومان برای هر نفر باید هزینه کنید.

با یک حساب سرانگشتی اگر مثلاً شما ۳۰۰ تا ۴۰۰ مهمان داشته باشید با هزینه های جانبی شاید بیش ۵۰۰ – ۶۰۰ میلیون تومان برای یک شب عروسی در این گونه باغ ها باید هزینه کنید. جالب آنکه مدیر تمام مجموعه ها تاکید دارند که محدودیتی در ارائه خدمات وجود ندارد و بنا به درخواست مشتری هر گونه منو و خدمتی که خواسته شود از سوی مجموعه ارائه خواهد شد!

خدمات ویژه در مقابل پول های ویژه

پس از کلی چانه زنی مدیریکی از تالارهای لوکس تهران در گفتگویی کوتاه حاضر شد اطلاعات بیشتری به ما بدهد. آقای "کاف" تاکید کرد: به هر حال هستند کسانی که آنقدر پول دارند که می خواهند خاص ترین عروسی تهران را داشته باشند. "یکی از تالارهای همکار ما هست که اگر شما بخواهید برایتان هلی کوپتر هم اجاره می کند؛ کاری که در میدان آرژانتین شد، بی کلاس است! " غذا هم که دیگر یک مسئله عادی در سالن ها شده است.

وی می افزاید: البته به صورت مستقیم قبول ندارم که در تالارها نوشیدنی ها و خوردنی های خاص سرو می شود اما بسیاری از تالارها به خصوص باغ های اطراف تهران هستند که تحت عنوان سفره خانه سنتی یا محل پذیرایی خاص اگر کسی همراه خودش نوشیدنی خاص داشته باشد کاری ندارند و اجازه می دهد در آن محل استفاده کند.

آقای کاف می گوید: بیشتر افرادی که حاضرند میلیون ها تومان برای یک شب عروسی هزینه کنند از افراد خاص جامعه هستند. مثلاً در تالار ما همین چند وقت پیش یکی از آقازاده های معروف مراسم عروسی داشت. یا یکی از فوتبالیست هایی که در یکی از تیم های معروف پایتخت بازی می کند مراسم نامزدی اش را اینجا برگزار کرد. ما معمولاً کاری نداریم که شغل و کار طرف چیست ما بر اساس خواسته فرد خدمات ارائه می دهیم اما قبلش برای آنکه جهت معرفی خدمات وقت بگذاریم، پرینت حساب می خواهیم. این روزها کسانی که پول بیشتری دارند دوست دارند خاص تر یا به قول معروف لاکچری تر باشند. حتی یک عروس داماد داشتیم که در مراسمشان را در اینستاگرام به صورت زنده پخش می کردند و هزاران نفر می دیدند.

وقتی از او می خواهیم که خاص ترین عروسی که دیده است را برایمان بگوید با خنده ای خاص می گوید در تالار ما معمولاً عروسی ها در یک سطح بالا اما نه چندان خاص برگزار می شود اما در باغ یکی از همکاران ما خاص ترین عروسی مربوط به زوجی بود که یک ماه برای فیلم عروسیشان به همراه تیم فیلم برداری به اروپا رفته بودند. در شب مراسم خاویار سرو کرده بودند و یکی از خواننده های معروف کشور که می دانم اصلاً حاضر به خواندن در عروسی نیست و با مبلغ بسیار بالایی حاضر شده بود در آن مراسم بخواند را آورده بودند. البته باز هم می گویم که این روزها انتهایی برای مراسم ها وجود ندارد که مثلاً شما بگوید این دیگر آخر همه عروسی هاست شاید عروسی های تجملی تری هم بوده که من خبر ندارم.

غیرمجاز هایی که خدمتشان هم متفاوت است!

البته تمامی اینها اطلاعات و مشخصات تالارهایی است که این روزها به صورت کاملاً رسمی و با مجوز فعالیت می کنند و تبلیغات آنها در فضای مجازی دست به دست می چرخد اما هستند بسیاری از تالارهایی که بدون مجوز فعالیت می کنند و هیچکس هم کاری با آنها ندارد یا حداقل آن گونه که باید بر آنها نظارت نمی شود. بیشتر این تالارها اطراف تهران هستند و باغ های آن محل مراسم های خاص! با تعدادی از این تالارها از طریق تبلیغات شان در شبکه های اجتماعی تماس می گیریم. باغ تالاری معروف نزدیک کرج. اگر هم فکر می کنید که قیمت ها به خاطر مجوز نداشتن پایین تر است سخت در اشتباه هستید. هر گونه خدمات که بخواهید به شما ارائه می دهند. هر چقدر هم خدمتی که بخواهید خاص تر باشد مبلغ بیشتر است. قیمت ها هم کاملاً تفکیک شده به شما ارائه می شود. سالن رقص ایرانی، سالن رقص خارجی، سفره خانه سنتی، اتاق بار، دی جی های روز، اصلاً باورت نمی شود این خدمات دارد کنار گوش پایتخت ارائه می شود.

مسئول یکی از این باغ ها تاکید می کند که باغ تا ساعت ۱۲ شب خدمات ارائه می دهد و امکان برگزاری مراسم به صورت مختلط وجود ندارد اما به ما پیشنهاد می دهد که بعد از ساعت ۱۲ این امکان وجود دارد که یکی از سالن ها را به صورت مختلط در اختیار ما قرار دهد تا اگر مهمان هایی که علاقه ندارند در مراسم مختلط شرکت کنند بروند و بقیه می تواند تا ۲ سه ساعت بعد هم بمانند.

از آقای مسئول سوال می کنیم که آیا مراسم های دیگر هم برگزار می کنید؟ مثلاً جشن طلاق؟ می گوید ما مرد شور هستیم! برایمان فرقی نمی کند چه مراسمی دارید. ما در باغمان از مراسم جشن تولد و ختنه سوران داشته ایم تا عقد و عروسی و مراسم ترحیم. بر اساس خواسته مشتری هم خدمات و سرویس می دهیم. البته قرار است تمام اینها هم لاکچری برگزار شود.

رقابت در میان تالارها آنقدر خاص شده است که هر روز بر خدماتشان برای جذب مشتری بیشتر افزوده می شود. مسئول یکی از تالارها می گوید: قرار است ما خدماتی به عروس و داماد ارائه کنیم تا آنها در این شب خاص دیگر دچار استرس و دغدغه نشوند به همین خاطر تمامی خدمات در اینجا به مشتری به صورت پکیج ارائه می شود.

از آرایشگاه، لباس عروس، کت و شلوار داماد، ماشین عروس، دسته گل گرفته تا جزئی ترین مسائلی که شما امکان دارد به آن فکر نکنید اما ما پیش بینی کرده ایم. مثلاً شاید یک عروس و داماد در آن روز به این موضوع فکر نکنند که کیک عروسیشان چه شکلی باشد اما ما بهترین کیک ها را کیفیت عالی در اختیارشان قرار می دهیم. البته خدمات ویژه تری هم داریم. مثلاً اسکورت ماشین عروس با موتورهای خاص داریم یا شعبده باز و آتش بازی حرفه ای که هیچ کجای دیگری پیدا نمی کنید! حتی ما برای خاص بودن ورود عروس و داماد به باغ، اسب سیاه و سفید هم داریم که در پکیج ویژه قرار دارد!

حالا مشخص نیست انتهای این تجملات و چشم درآوردن ها کجاست. قرار است سورپرایز بعدی چه باشد؟ هواپیما یا کشتی؟ عروسی هایی که هیچ شباهتی دیگر به عروسی ندارند. مراسم هایی که قرار است لاکچری ترین در فامیل یا حتی شهر باشد. مراسم هایی که بسیاری از آنها را حتی در کشورهای غربی هم نمی بینیم. انگار هر چقدر آنها به دنبال ساده تر شدن پیش می روند ما می خواهیم جای آنها را بگیریم. راستی، سیل بخشی از کشور را برد، خانه ها، امیدها و سرمایه ها. برخی از آنها با هزینه شام یک خانواده در این تالارها، دوباره جان می گیرند، امید می گیرند و زندگی شان سر و سامان.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 57
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  56 67
  سر بالا تف مي كني مشرق !
  • به تو چه IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   10 73
   راس ميگي والا ما كه خرج عروسيم يه تومن شد انقدر صداشو در نياورديم كه اين داره براي پونصد تومن اينطور بالا و پايين ميپره ، پونصد تومن الان پول يه سوييت بيست سال ساخته ، تازه ما دو هفته بعدشم جشن طلاق داشتيم كه با اون سر جمع يك و نيم هزينه كرديم .
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   14 5
   بعد از ساعت ۱۲ این امکان وجود دارد که یکی از سالن ها را به صورت مختلط در اختیار ما قرار دهد ........................................................
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   9 0
   مدیر تمام مجموعه ها تاکید دارند که محدودیتی وجود ندارد و بنا به درخواست مشتری هر گونه منو و خدمتی که خواسته شود از سوی مجموعه ارائه خواهد شد!..............................
  • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   36 5
   در داخل شهر تهران تالار با مشروب و زن و مرد مختلط را دیده ام
  • GB ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   126 2
   والله كه ادم حسابي و خانواده دار حتي متمول هم كه باشد چنين سيركهايي راه نمي اندازد اين اعمال مخصوص گوشت نو اورده ها و نوكيسه هايي است كه از سبقه خانوادگي پستي امده اند به قول قديمي ها سگ چاق شده را لاي باقالي پلو نميگذارند
  • GB ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   64 0
   والله كه ادم حسابي و خانواده دار حتي متمول هم كه باشد چنين سيركهايي راه نمي اندازد اين اعمال مخصوص گوشت نو اورده ها و نوكيسه هايي است كه از سبقه خانوادگي پستي امده اند به قول قديمي ها سگ چاق شده را لاي باقالي پلو نميگذارند
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  4 3
  اووووووووووووووووووچ
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   9 1
   پول هاي خاص، افراد خاص ، نوشيدني هاي خاص
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  117 1
  همه اینها با پول های حاصل از سیستم فاسد مالی و اقتصادی کشور برای عده ای خاص انجام می شود وگرنه پولداری که از طریق تولید و کارآفرینی ثروتش را بدست آورده باشد هرگز ویا به ندرت حاضر به این ریخت و پاش ها می شود .
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  20 0
  ورودی این باغ باید ۸ تا ۲۰ میلیون تومان عادی. نرخ خیلی بیشتر است. لطفا منتشر کن
 • سید IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  83 0
  نمیدانم چه بگم.من میترسم ازدواج کنم چون.کار ندارم چون نمیتونم طلا و وسایل زندگی و خونه بگیرم.و خیلی مشکلات دیگه.اونوقت یه عده برای 1 شب میلیاردی خرج میکنند.البته دیگه میلیارد بی ارزش شده.خدایا این عدالت نبوده و نیست.
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   39 56
   کار نداری ازدواج نکن. بابت یه نیاز، 100 تا مشکل برا خودت درست نکن.
  • سید امیر GB ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   0 1
   واقعا نمیفهمید یه همچین نظری نباید تایید بشه !!! حداقل سانسورش هم نکردید!! همه چیز باید عادی بشه تو جامعه!!
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  40 0
  هر چی بخورین باید مدفوع شود و در چاه بریزد و بدنتان هم پوسیده و خاک شود، پس به فکر عاقبتتان باشید!
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  59 4
  یاد سخنرانی نتانیاهو افتادم که میگفت برای از بین بردن نظام اسلامی ایران فقط کافیست زندگی به سبک بورلی هیلز را در بین ایرانیان رواج دهیم! و تمام این منتربازی ها اجرای این بند از فرمان این شیطان خبیث است
 • هانی US ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  17 0
  اینا رو از کجا پیدا می کنید؟ ما فوقش فکر می کردیم هزینه خفن، میشه 100 میلیون
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   4 0
   هست وجود داره تو همین اینستاگرام بچرخ ببین جشن های کوچکشون چی هست یک شب تو کیشن یک شب شمالن یک شب دبی و ترکیه ان کلن در حال چرخشن
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  24 0
  اون وقت دردسر ما مردم عادی اینه مرغ ارزون یا یخ زده پیدا کنیم که عروسی کم هزینه تر بشه
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  46 5
  هر کاری انجام بدن به پای ثروت ادواردو آنیلی نخواهند رسید. این سقوط است نه ازدواج
 • سینا مرامی IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  13 0
  خب برای من که بابام کارگر بود که این عروسی ها نیست معلومه واسه کیه این عروسی ها، همون هایی که باباشون براشون کارت معافیت سربازی میگیره با پرداخت های ویژه و بدون عذر موجه
 • DK ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  21 0
  در حالی که در جنوب شهر تهران مردم نان شب ندارند بخورند! چرا کسی نیست به اینا بگه این پولها از کجا اومده،چقدر مالیات دادی؟!
  • FR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   5 0
   چون قوم خويش خودشان ١٠٠٠٠٠٠٠٠٠ برابر بيشتر از اقا جده اين عروس و داماد بيت المال را بال ميكشند تو ايران راحت پول ميشه پارو كرد مالياتي وجود نداره ماليات يعني اخذ پول از كسي كه دارد و خرج ان براي منافع ملي و براي انكه ندارد ، حالا برنامه اي ديديد، اقاي رييس جمهور محترم و دار دسته ايشان هنوز خودش را در مسابقه انتخاباتي ميبينه ....
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  25 0
  من اگه پونصد میلیون داشتم یه خونه با لوازم زندگی مو می خریدم دست زنمو می گرفتم بعد از چهارسال می رفتم سرخونه خودم نه اینکه همش فراری باشم از جواب به مردم که کی میرین سرخونه زندگیتون خدایا این دولت اسلامیه پس دولت کفار چه خبره
  • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   33 0
   دولت اسلامي را ملت اسلامي ميسازند
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  4 0
  چایسوپی همان، چای+ سوپ نیست که لاکچری شده .البت هم چای و هم سوپش خاصه.
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  2 0
  در منو ویژه این تالار که نفری ۵۰۰ هزار تومان برای مشتریان آب می خورد از مهمانان با ۸ نوع آب میوه طبیعی و باقلوای ترکیه ای پذیرایی می شود.
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  1 0
  با یک حساب سرانگشتی اگر مثلاً شما ۳۰۰ تا ۴۰۰ مهمان داشته باشید با هزینه های جانبی شاید بیش ۵۰۰ – ۶۰۰ میلیون تومان برای یک شب عروسی در این گونه باغ ها باید هزینه کنید.
 • محمد IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  16 0
  گرملک جهان دراختیارت باشد نیروی اتم دراقتدارت باشد مریخ وزحل خزانه دارت باشد. افسوس که آخرت یک مترپارچه باشد. ژن های برتروخوب مفسدین ،دزدها ورانت خوارهای اقتصادی که خون مردم عزیزکشورعزیزترازجانم رابا افتخارمی نوشند مشتری این مکان های مبتذل وخارج از شئون اسلامی هستند،علی برکت الله،
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  14 0
  بعده شش ماه طلاق میگیرن این پولها بابت خریت آدمهاست که هزینه میشه
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  2 4
  نامردها لااقل ما رو هم یکی مهمون کنه اونجور جاها رو ببینیم . ما که پولمون نمیرسه اونجا مراسم بگیریم . البته فکر کنم کادوی مهمونها خرج اون مراسمات رو در میاره . هر نفر اگه مثلا 500 هزار تومان خرجشون بشه ، حداقل یه سکه هم کادو بده بازم برای میزبان میصرفه . چشمشون رو هم در آورده
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  6 0
  دارن دیگه انشا الله از راه حلاله ما هم دنبال یه کار آبرو مند که پول در بیاریم ازدواج کنیم هِیییییییییییی
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  8 15
  بنظر مادر زنهای عزیز ایرونی عروسی هرچی گرونتر امنیت آینده ازدواج تامین تر...چون داماد باید همون اول انقدر بره زیر قرض و قسط که نتونه کمر راست کنه و سر دخترشون هوو بیاره!
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  16 21
  1بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خدای بخشاینده مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ دستهای ابولهب بریده باد و هلاک بر او باد. 2مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ دارایی او و آنچه به دست آورده بود به حالش سود نکرد. 3سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ زودا که به آتشی شعله ور درافتد. 4وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ و زنش هیزم کش است. 5فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِّن مَّسَدٍ و بر گردن ریسمانی از لیف خرما دارد
  • IR ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   9 11
   چه ربطی داره؟ مگه ثروتشونو برای ضربه زدن به دین و پیغمبر استفاده میکنن؟ نکنید آقا حسودی نکنید. اگه مالیاتشو داده باشه حلالش نوش جونش. اگه نداده از حلقومش بکشید بیرون. آیه قرآن رو هم بی ربط استفاده نکنید. حق الله
  • AE ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
   12 6
   من هیچی ندارم خانوادم از فقر تمایل ندارن برام برن خواستگاری بیکارم و نیازبه ازدواج دارم ولی این آیات قرآن کریم منو آروم کرد دمت گرم
 • احمد IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  2 0
  حالا این مسخره بازی ها واقعا جذابیت و تفریحی هم داره؟
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  0 2
  بعضیا هستن هزاران میلیارد پول دارن، 500 میلیون برای عروسی بچشون خرج کردن اصلا براشون مهم نیست. و منطق هم همینو میگه. ولی میدونید چیه، تو ایران طرف خدا میلیاردم درآمد داشته باشه مالیات نمیده. ازین بابته که مشکل داره. والا اگه مالیاتشو داده باشه مشکلش چیه عروسی خوب و گرون قیمت هم بگیره؟ پول زیاد هم واسه خرج کردنه دیگه.
 • ناشناس IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  1 46
  فارق از خوب بودن یا نبودن این مراسمها خیلی ها از همین قشر فقیر کسایی که پذیرایی میکنند آشپزخونه هایی که غذابرای تالارها درست میکنند کسایی که گل کاری انجام میدن و خیلیهای دیگه نون میخورند اگه 500 میلیون برای یک عروسی هزینه بشه برای 500 نفر اشتغال زایی میکنه
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  0 4
  چقدجالب ولاکچری
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  10 0
  آخ که اگه دو نسل عقبتر این نو کیسه هارو بررسی کنی میبینی گدازاده فرزند گدازاده اند
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  1 0
  تمام این کارها کلک هتلداران وباغداران است که هرچه ملاتش را بیشتر کنند سود بیشتری به جیب می زنند وبه هیچ وجه حاضر نیستند از منوی کم یا امکانات کم استفاده کنند یعنی خانوادها مجبور به قبول هستند اگر راست می گویید جلو انها را بگیرید تا این شعبده بازی ها واین دلقک بازی ها را درمراسم نیاورند وخانوادها را دربرابر یک تحمیل قرار ندهند
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  23 0
  من بایارانه ام فقط میتونم سه کیلو پیاز بخرم
 • علی IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  7 2
  پولهای باد اورده و نا مشروح باید هم اینچنین هزینه شود این ازدواج ها نا مبارکتان باشد اینشااله
 • RO ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  9 0
  با این وضع دیگه باید ناسا و شاتل فضایی و اینا هم کم کم بیاد تو لیست خدمات خخخخ.
 • RO ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  5 7
  مطمئنا پولایی که اینجوری خرج میشه حرام اندر حرامه...
 • DE ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  2 0
  عـــه روسی‌هایی عجیب در تهران که ۵۰۰ میلیون تومان خرج بر می‌دارد/ سرو «چاپلوسی» و پرواز ریز گرد ها فقط پیوند شما را محکم لحیم میدهد. بالاخره پول های باد آورده بایستی با همین باد ها خرج شوند.
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  4 4
  امیدوارم بدبخت بشن .
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  56 6
  تهران آرمانشهر فاسداي ایران
 • مسعود IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  11 0
  حتی خیلی پولدارها ی با اصالت هم چنین برنامه هایی برای عروسی ندارند. اینجور عروسیها برای افراد نوکیسه که یک شبه پولدار شدن هست و برای خودنمایی هست و حکایت از کمبود ها و عقده های درونی میباشد.
 • میلاد JP ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  1 0
  بخدا داره خنده ام میگیره.اخه مگه ما کی هستیم؟!
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  2 1
  گویا انقلاب اسلامی ایران در چهل سالگی تکامل خود به مرحله جنگ فقیر ومستضعف بر علیه غنی واشرافیت ومستکبرین ومفسدین نزدیک می شود.
 • AE ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  5 0
  عجب دنیایی شده خانواده من بخاطر نداری جرات نمیکنن برام برن خواستگاری یه عده اینجوری بریز و بپاش میکنن .... هی دنیا
 • DE ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  14 2
  انقلاب کردیم یا شورش و هرج و مرج ؟؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  4 0
  "بیش ۵۰۰ – ۶۰۰ میلیون تومان برای یک شب عروسی در این گونه باغ ها باید هزینه کنید........" موقع هزینه های میلیاردی به یاد فقرا نمی افتند اما وقتی قشر متوسط با هزار زحمت دو سه میلیون جور میکنه برای سفر به کربلا همین مرفهان بی درد در فضای مجازی هوچی گری می کنند که به جای سفر ، خرج فقرا کنید؟!
  • وحید IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   1 0
   برادر عزیزم آتیش جهنم براشون کافیه. فقط وای به حالشون با اون دنیاشون
 • فواد IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  توکه از غم دیگران بی غمی نشایند که نامت نهند ادمی با پولهای باد اورده وحرام چرا که این کارها رو نکنند اون پولها باید برای ایجور جاها خرج بشه توفیق متاعیست بهر کس ندهند پر طاوس قشنگ است به کرکس ندهند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس