کد خبر 950978
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
رحمان ۱۴۰۰ - کراپ‌شده

رسیدگی به اتفاقات مرتبط با فیلم ضداخلاقی و در جهت فروپاشی خانواده که بدون مجوز نیز به اکران رسید در قوه قضائیه محتمل به‌نظر می‌رسد.

به گزارش مشرق، فیلم «رحمان ۱۴۰۰» به دلیل اکران نسخه‌ای که اصلاح نشده و درواقع فاقد مجوز بوده، توقیف شد. هر چند که مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی اعلام کرده که پخش‌کننده و تهیه‌کننده فیلم، مقصر هستند، اما سازمان سینمایی نیز مجرم است. چرا که این فیلم بیش از یک ماه در حال اکران بوده و جای شگفتی است که پس از این مدت، سازمان سینمایی تازه متوجه شده که نسخه‌ای اصلاح نشده از فیلم روی پرده است! بنابراین ورود قوه قضائیه به مسئله متحمل به‌نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

اکران «رحمان ۱۴۰۰» متوقف شد


علاوه‌بر موضوع نمایش نسخه غیراصلاح شده، ازجمله مواردی که می‌تواند از سوی دستگاه قضایی قابل پیگیری باشد، این است که علی سرتیپی، تهیه‌کننده فیلم «رحمان ۱۴۰۰» خود از مسئولان شورای عالی اکران سینما محسوب می‌شود و تعداد سینماهای اختصاص یافته برای نمایش این فیلم، بیش از حد متعارف بود.


نکته قابل تأمل این است که اعضای شورای پروانه نمایش در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان، همگی در برابر این پرسش که آیا حاضرند به همراه خانواده‌شان این فیلم را ببینند یا نه، جواب منفی دادند. جای سؤال است که اعضای این شورا، در شرایطی که این فیلم را برای خانواده خود مضر و «غیرقابل تماشا» تشخیص دادند، پس چرا برای آن مجوز اکران عمومی صادر کردند؟


شنیده شده که انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، تقاضای دیدار منوچهر هادی و علی سرتیپی را نپذیرفته و آنها را به ابراهیم داروغه‌زاده، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ارجاع داده است. اما در این میان، گفته می‌شود که مهدی حیدریان، رئیس‌سابق سازمان سینمایی که به عنوان مشاور سرپرست این سازمان مشغول است، همچنان نقش فعالی در برنامه‌ها و تصمیمات این سازمان دارد و باز جای سؤال است که چرا یک مدیر بازنشسته و برکنار، باید دارای امکانات یک مدیر در حد رئیس‌سازمان سینمایی باشد؟

همچنین گفته می‌شود که پس از اتفاقات اخیر و به ویژه اکران فیلم ضداخلاقی و ضدخانوادگی «رحمان ۱۴۰۰» ابراهیم داروغه‌زاده از سمت خود برکنار خواهد شد و احتمالاً محمود اربابی به‌جای او خواهد نشست.


همچنین باید از حوزه هنری انتقاد کرد که چرا برخلاف اصول خود که همان حمایت از هنر ارزشی و انقلابی است، فیلمی ضداخلاقی و در جهت فروپاشی خانواده در ایران را، روی پرده سینماهای خود برد؟


چندی قبل نیز منوچهر هادی و همسرش یکتا ناصر در مسابقه «برنده باش» که اجرای آن برعهده بازیگر سابق یکی از تولیدات منوچهر هادی است، ۱۰۰ میلیون برنده شدند! اتفاق نادری که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس