کد خبر 950679
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
حسینعلی امیری

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: دولت برنامه‌های حمایتی از قبیل وام‌های ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض نیز دارد که به نحو مقتضی خسارات وارده از سیل را جبران می‌کنند.

به گزارش مشرق، حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور، طی دیروز و امروز از بخش هایی از مناطق سیل زده ی خوزستان بازدید کرد و با اقشار مختلف مردم این مناطق به گفتگو پرداخت.

امیری پس از بازدید از مناطق سیل زده شوشتر، روستاهای منطقه ی شعیبیه، ‌ گفت: آنچه ما در منطقه دیدیم حجم قابل توجهی از آسیب‌هایی است که به مراتع و اراضی کشاورزی، به دام‌ها و به روستاها وارد شده، اما خوشبختانه در منطقه خوزستان آسیب‌های جانی نداشتیم. نحوه کمک رسانی توسط نهاد های امداد رسان مثل اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی، ارتش، سپاه و … قابل تقدیر است و مردم مناطق سیل زده از تلاشهای نیروهای امدادی رضایت دارند.

در این زمینه:

حادثه برای گروه جهادی دانشگاه اصفهان در اهواز

تشویق سرباز وظیفه شناس پاسگاه انتظامی پلدختر

دستورالعمل وزیر آموزش و پرورش به مدیران مناطق سیل‌زده

فیلم/ شوق خدمت

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اینکه دولت در هر شرایطی در کنار مردم مناطق سیل زده خواهد بود، گفت: ‌ دولت از محل منابع موجود و به انحاء مختلف برای تامین خسارات وارده بودجه در نظر گرفته و برای رفع نیازهای زندگی مردم برنامه ریزی کرده، است، به نحوی که مشکلات مردم در کوتاه ترین زمان رفع شود.

امیری همچنین با اشاره به نحوه امداد رسانی دستگاهها و نهادهای مختلف، ‌همبستگی و همکاری نهادها با یکدیگر را قابل تقدیر دانست و با ذکر اینکه سئوال مردم در خصوص نحوه ی کمک رسانی دولت است، ‌افزود: رئیس جمهو تاکید داشتند وزرای ذیربط گزارش وضعیت مردم و آمار دقیق خسارات وارده را در هیات دولت ارائه کنند تا در اسرع وقت تصمیمات لازم اتخاذ و بازسازی مناطق سیل زده عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: دولت اکنون درحال تجهیز و تامین منابع به انحاء مختلف است. پس از مرحله ی برآورد خسارات، ‌ وزرای زیربط پیشنهادات اجرایی را در دولت مطرح و پس از تصویب در دولت، ‌عملیات بازسازی آغاز خواهد شد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور تصریح کرد: دولت برنامه های حمایتی از قبیل وام های ارزان قیمت و کمک های بلاعوض نیز دارد که به نحو مقتضی خسارات وارده را جبران می کنند. همچنین رئیس جمهور دستور داده اند تنخواهی در اختیار استانداری قرار گیرد تا برای رفع نیازهای فوری و فوتی حادثه دیدگان هزینه شود.

امیری در پایان با ذکر اینکه علیرغم خسارات وارده به اراضی کشاورزی، دام ها و محل سکونت مردم منطقه ی شعیبیه، آنها از روحیه بالایی برخوردارند و همچنان بشاش و با انگیزه برای ترمیم خرابی ها تلاش می کنند که این نوعدوستی یادآور روزهای حماسی دفاع مقدس است.

وی گفت: هرچند سیل اخیر آثار مخرب داشت، ولی نزولات آسمانی برکاتی هم داشت که در جای خود قابل توجه است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس