کد خبر 950218
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
 کاهش آب ورودی سد اکباتان

سد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از سرریز شدن سد اکباتان همدان خبر داد و گفت: سد اکباتان جمعه ۲۳ فروردین ماه سرریز کرده است.اکباتان همدان سرریز کرد

به گزارش مشرق، منصور ستوده از سرریز شدن سد اکباتان همدان خبر داد و اظهار داشت: رودخانه پایین دست سد اکباتان همدان پایش شده و گنجایش این حجم عبور آب را دارد.

وی با بیان اینکه از ۵ روز گذشته دریچه‌های سد اکباتان همدان باز شد، گفت: به واسطه این اقدام حدود ۱۵ هزار مترمکعب آب از سد خارج می‌شود تا هم رسوبات سد تخلیه شود و هم آب بی کیفیتی که نور و اکسیژن دریافت نمی‌کند رها شود و در ازای آن آب تمیز و با کیفیت جایگزین شود.

بیشتر بخوانید:

عکس/ وضعیت سد زاینده رود اصفهان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ورودی سد اکباتان را ۱۵ مترمکعب در ثانیه آب دانست و گفت: یک متر مکعب در ثانیه نیز از آب این سد برای شرب شهروندان همدان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ستوده اضافه کرد: آبی که از سد اکباتان سرریز می‌شود از طریق رودخانه از استان خارج می‌شود که در مسیر موجب تغذیه بست‌ها و دشت‌ها شده و وارد استان‌های مرکزی می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه آبگیری سد آبشینه هنوز آغاز نشده است، گفت: دریچه‌های پایین سد آبشینه نیز باز شده و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ لیتر آب خالی می‌شود تا رسوبات تخلیه شوند و آب با کیفیتی که از سد اکباتان سر ریز کرد وارد سد آبشینه شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس