مرکز (5).jpg

نیروهای یمنی در جریان عملیات در بخش های مرکزی استان ضالع، خسارت های سنگینی به مزدوران ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی وارد کردند.

به گزارش مشرق، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله، عملیات جدید و گسترده‌ای را برای بازپس گیری مناطق اشغالی در بخش‌هایی از مرکز و شمال استان ضالع علیه نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جنوب یمن انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان‌های توپخانه و موشکی مواضع و پایگاه‌های نیروهای مزدور ائتلاف را در حومه پایگاه نظامی «الصدرین» در منطقه «مریس» هدف قرار دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در گام نخست این عملیات موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران ائتلاف را در هم بشکنند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کنند؛ شماری از نیروهای مزدور در این محور کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش پس از درگیری‌های سنگین توانستند مزدوران ائتلاف را عقب برانند و بخش وسیعی از منطقه را که بر یایگاه نظامی «الصدرین» اشراف داشت به کنترل دربیاورند.

خبرها حاکیست، تعدادی از نیروهای مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها از پای درآمدند و به هلاکت رسیدند؛ سایر نیروهای مزدور پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند.

تعدادی از خودروهای نظامی مزدوران در این عملیات هدف قرار گرفت و منهدم شد؛ نیروهای یمنی در جریان پاکسازی و بازپس گیری نقاط اشغالی در منطقه «مریس» موفق شدند مقادیری قابل توجه سلاح‌های سبک و سنگین را به غنیمت بگیرند.

منطقه راهبردی «مریس» دروازه جنوبی برای ورود به بخش «دمت» به شمار می‌آید و از محور جنوب غرب و جنوب به بخش «قعطبه» متصل می‌شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله درصدد هستند با تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده و بازپس گیری تمامی نقاط اشغالی در منطقه «مریس» به سمت بخش «قعطبه» پیشروی کنند.

رزمندگان یمنی در روزهای گذشته در جریان عملیات گسترده در حومه جنوبی بخش «دمت» توانستند مساحتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع را از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج کنند و خود را به نزدیکی کوه «مریس» برسانند.

حدود ۳۰۰ تن از نیروهای مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها در حومه جنوبی بخش «دمت» کشته و زخمی شدند؛ رزمندگان یمنی در مجموع عملیات در دو هفته گذشته موفق شدند مناطق وسیعی را در بخش «دمت» باز پس بگیرند و به سوی منطقه «مریس» پیشروی کنند.

از سویی دیگر، نیروهای مزدور ائتلاف درصدد هستند با اشغال کامل استان ضالع، ارتباط نیروهای یمنی را در استان البیضاء با استان‌های اب و تعز قطع کنند و همچنین آنان را در شمال استان لحج به محاصره دربیاورند که تاکنون ناکام مانده‌اند.

به گزارش مشرق، استان ضالع با ۹ بخش در جنوب یمن واقع شده و ۴۵ درصد از مساحت آن در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف است؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کنترل دارند.

در حال حاضر، مناطقی از بخش‌های «الشعیب، از دمت، لحصین، الضالع، جحاف و بخش کوچکی از الازارق» در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف و بخش شمالی دمت، جبن، قعطبه، الحشاء، مناطقی از الازارق» در کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حسین IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  14 5
  واقعیت میدانی این است از زمان کشته شدن صالح تلفات انصار الله تقریبا پنج برابر نیروهای دفاع وطنی وارتش ملی به رهبری هادی بوده و صدها کیلومتر مربع را از دست داده اند و بسیاری قبایل بسمت هادی و جنبش جنوب پیوسته اند...
  • دانیال IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
   4 3
   انتظار داری با دست خالی در مقابل سلاح های عربستانی و امریکایی چه کار کنند؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  7 5
  بسیار عالی نصر من الله و فتح قریب مرگ بر آمریکای مردم فریب و عوامل داخلیشون
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  2 5
  راه حل یمن حملات 1- شبانه (با دوربین ها دید در شب) تا پشتیبانی هوایی وجود نداشته باشد 2- مستمر هر شب 3- کوچک 4- در تمامی خطوط 5- خصوصا مناطق کوهستانی برای تخریب روحیه اشغالگران و نابودی قدرت تصمیم گیری اشغالگران است
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 6
  آخه مناطق کوهستانی پشتیبانی هوایی ضعیفی می دهد و یا معنی نمی دهد و کلی پناهگاه دارد که برای حملات شبانه جون می دهد
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 3
  ارتش دوم ناتو در مناطق شرقی ترکیه نمی تواند از پس پ ک ک بربیاید سعودی آنهم در کشور دیگر و در منطقه کوهستانی که غیرممکن است
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 2
  باید منطقه مظراه در جنوب یمن و منطقه کوهستانی مارب بازپس گرفته شود
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 2
  در صورت توقف پیشروی ها در یمن در نهایت دشمن سعودی تسلیم می شود چون امیدش ناامید می شود
 • رضا IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  2 4
  انشاالله به زودی مزدوران بادیه نشین آل سقوت یکی پس از دیگری با اربابان گاوهای شیرده به جهنم می پیوندند. وعدالله حقی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس