کد خبر 950075
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
قتل در ۱۶ سالگی/ با چاقوی خودش کشتمش!

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف جنایت در پرونده پیدا شدن جسد ناشناس در منطقه لواسانات خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی ولی پور گودرزی در توضیح این خبر گفت: ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۰۲/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ کشف جسد بسته بندی شده متعلق به مردی حدوداً ۴۵ ساله در داخل گونی و پلاستیک، به کلانتری ۱۶۶ لواسانات اعلام شد.

با حضور مأموران و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه پلیس آگاهی اعلام شد؛ با حضور تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ، آثار ضرب و شتم بر روی صورت و بدن جسد شناسایی و در ادامه علت مرگ فشار بر عناصر حیاتی گردن اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با گذشت یک هفته از زمان کشف جسد، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده‌های فقدان افراد موفق به شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر شدند؛ پسر مقتول پس از حضور در اداره دهم و شناسایی تصاویر متعلق به پدرش، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: پدرم ساعت ۱۸:۰۰ مورخه ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ از خانه خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است.

کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول در مورخه ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ به منظور اجاره دادن یک سوله در شهرستان اسلامشهر از خانه خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است؛ در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی شخص به نام اصغر. الف (۴۲ ساله) شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره نماید.

بیشتر بخوانید:

جسد طلبه جوان در کنار سد عباس‌آباد بانه پیدا شد

پیدا شدن جسد مشکوک در تونل مترو پایتخت

با شناسایی اصغر. الف، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به عنوان سرآشپز در یک کترینگ غذا مشغول به کار است؛ محل کار اصغر شناسایی و کارآگاهان در مراجعه به این محل اطلاع پیدا کردند که همزمان با کشف جسد در جاده لواسان، اصغر بدون هرگونه اطلاع قبلی و با طرح مشکلات خانوادگی از محل کارش تسویه حساب کرده و ارتباط خود با تمامی همکارانش را نیز قطع کرده است.

همزمان با شواهد و قرائن بدست آمده، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که اصغر در محل کشف جسد مقتول در منطقه لواسان حضور داشته است؛ لذا ضمن هماهنگی با شعبه ۱۰۱ دادگاه بخش لواسانات، دستگیری اصغر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با شناسایی مخفیگاه و محل کار اصغر در یک سالن غذاخوری بین راهی در اتوبان قزوین – تبریز، کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضائی به این محل مراجعه کرده و در مورخه ۲۱/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ موفق به دستگیری اصغر شدند.

اصغر در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و عنوان داشت که جنایت را به درخواست همسر مقتول انجام داده است؛ اصغر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: همسر مقتول به نام مریم از حدود یک سال پیش و به عنوان مشتری به کترینگ غذا مراجعه می‌کرد و سفارش غذا می‌داد و همین موضوع زمینه آشنایی اولیه من با او شد؛ در همان زمان متوجه شدیم که هر دو نفر متولد یک منطقه هستیم و اصطلاحاً بچه محل و هم زبان هستیم و این موضوع زمینه آشنایی بیشتر ما شد؛ مدتی از آشنایی ما دو نفر گذشت و این آشنایی به تماس‌های تلفنی و در ادامه ملاقات‌های حضوری کشیده شد. طی صحبت‌هایی که مریم با من می‌کرد متوجه شدم که او با همسرش اختلاف شدیدی دارد؛ مریم عنوان می‌کرد که همسرش او را بارها مورد ضرب و شتم قرار داده و به همین علت هیچ علاقه‌ای برای ادامه زندگی با او ندارد اما شرایط متارکه از همسرش را نیز ندارد؛ طی این مدت من با او همدردی می‌کردم تا اینکه یک روز مریم از من خواهش کرد تا همسرش را به قتل برسانم؛ با خواهش او مخالفت کردم اما مریم هربار درخواستش را با شدت بیشتری مطرح می‌کرد تا اینکه در برابر خواهش او تسلیم شدم.

اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش (مقتول) قصد دارد تا سوله را اجاره دهد. به این بهانه با مقتول تماس گرفتم و پس از توافق بر سر قیمت اجاره سوله، از او دعوت کردم تا به محل کار من بیاید. زمان ملاقات را برای پس از تعطیلی کترینگ (آشپزخانه) تنظیم کردم تا کسی حضور نداشته باشد؛ با ورود مقتول به داخل آشپزخانه، از او دعوت کردم تا روی صندلی بنشیند و در ادامه به بهانه آوردن نوشیدنی به پشت یخچال رفته و شوکر را برداشتم؛ از پشت سر چندین ضربه‌ی شوکر به مقتول زدم؛ مقتول روی زمین افتاد؛ بی حال شده بود و قدرت دفاع کردن نداشت؛ گردنش را فشار دادم و آنقدر نگه داشتم تا مطمئن شدم نفس نمی‌کشد. جنازه را داخل یک کیسه بزرگ برنج قرار داده و کیسه را با پلاستیک مشکی بسته بندی کردم؛ بسته ی حاوی جنازه را پشت موتورسیکلت قرار داده و محکم بستم؛ به سمت منطقه لواسانات حرکت کرده تا اینکه به یک کانال آب رسیدم؛ جنازه را داخل کانال آب انداخته و به خانه برگشتم؛ فردای آنروز به محل کار رفته و پس از تسویه حساب از آنجا خارج شدم.

با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم (همسر مقتول) در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد روز پنجشنبه مورخه ۲۲/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ اقدام به دستگیری مریم کردند؛ مریم نیز در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به مشارکت خود در جنایت و درخواست از اصغر برای کشتن همسرش اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به مشارکت و ارتکاب به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضائی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  21 0
  منفور تر و مشمئز كننده تر از يك زن خائن مرد احمقيه كه به دام او ميفتد!!
 • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  9 2
  حتما قاتل با زن مقتول ارتباطم داشته.
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  52 5
  تمام کسانی که با احکام وحدود خدا مخالفت میکنند از جمله غربگرایان و اصلاحات در این فجایع سهیمند
  • DE ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
   3 3
   ابله دقیقا ازدواج های احمقانه باعث این نوع رویدادها میشن
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  16 0
  صمیمیت منجر به ایجاد علاقه میشود. در مورد دو فرد نامحرم ادامه رابطه صمیمیت آمیزچه بسا به آبروریزی و حتی جرم و جنایت منجر شود.
 • حسین PL ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  2 10
  فکر کردم مریم رجوی که مسعودو کشت.
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  10 1
  نظریه مشهور همیشه پای یک زن درمیان است.برای n مین بار ثابت شد!
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
  1 0
  به قول مردم برخی از مردان، از مردانگی فقط اسمش رو یدک می کشند،؛ مردک ابله!
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  1 1
  قوانین سختگیرانه و سنتی که از مقتضیات جامعه مدرن فرسنگها دور است سبب این فجایع میشود. اگر طلاق راحتتر انجام میشد و هزینه گزافی نداشت به جای اینکه این فاجعه اتفاق می افتاد هر یک به سراغ زندگی خود میرفت.
  • GB ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
   3 1
   آهان !!!يعني خيانت و چشم چراني و هرزگي هيچ كدام دليل اين جنايات نيست!!!كدام سختگيري !مگر ما كاتوليك هستيم كه طلاق ممنوع داشته باشيم !خانم به ستوه امده ؟كفش اهني بپوشه بره دادگاه طلاق بگيره نه با هرزگي و عشوه و نيرنگ براي بدبختي دام پهن كنه و در كمال سنگدلي نقشه قتل همسرش را بكشه!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس