کد خبر 950030
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
به زیر آب رفتن کوت امیر از توابع کوت عبدالله - خوزستان

نماینده خوزستان در شورایعالی استان‌ها ضمن تقدیر از استقرار موکب‌های مردمی برای خدمت به سیل‌زدگان، از دولت خواست نسبت به استقرار تجهیزات لجستیکی بیشتر اقدام کند.

به گزارش مشرق، نصاری در نطق پیش از دستور نخستین اجلاس شورای عالی استان‌ها در سال 98 با اشاره به وقوع سیل در خوزستان اظهار کرد: از اینجا می‌خواهم بی مدیریتی و بی مسئولیتی خوزستانم را فریاد بزنم؛ در روزهایی که خوزستان تشنه بود آب را پشت سدها نگه داشتید و زمین‌های کشاورزی را به شوره‌زار تبدیل و آب شور را به لوله‌های خانگی مردم تزریق کردید و خسارت جبران ناپذیری به مردم خوزستان وارد شد.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها گفت: امروز سیل و آب‌های رهاشده از سدها، زمین، خانه و کاشانه مردم را از بین برده و آنها را بی‌خانمان کرده است. کنترل این اتفاقات کار سختی نیست و نیاز به مدیریت و برنامهریزی دارد که مسئولین استانی ما متأسفانه به آن توجهی نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ اقدام تروریستی در منزل یکی از سیل زدگان!

سردار پاکپور: امکانات در خوزستان متمرکز شد

وی افزود: آیا پیشبینی این حوادث، کار سختی بود؟ چرا وزارت نیرو برای ذخیره و کنترل خروجی و ورودی آب سدها مدیریت خوبی نداشت. به گفته مسئولین شهری قطعاً در تهران باید سیل می‌آمد اما با تدابیر و مدیریت خوب و راهکارهای مناسب این فاجعه مهار شد و مسئولین شهر تهران سربلند از این حادثه بیرون آمدند.

نصاری ادامه داد: وقتی می‌شود ماهها قبل میزان بارش را پیشبینی کرد و زودتر به داد مردم رسید چرا مسئولین دولتی کمتر از یک هفته قبل به فکر خوزستان افتاده و از این اتفاق غافل ماندند؛ این سهل‌انگاری و عدم مدیریت صحیح است. این یعنی عدم وجود مدیران کاربلد و کارشناس.

نماینده خوزستان در شورای عالی استانها گفت: وقتی یک مدیر کاربلد و کارشناس و دلسوز جای خود را به مدیر بیتجربه و منتصب شده از روی سیاست بدهد غیر از این هم انتظار نخواهد بود؛ خوزستان از بیمدیریتی و بی مسئولیتی می‌نالد و نیاز به مسئولین دلسوز دارد.

بیشتر بخوانید:

نصاری افزود: در این ایام که به سختی بر مردم سیل زده می‌گذرد، بازدید مسئولین کت و شلواری بیشتر از خدمات و کمک‌های آنان است.کمک‌های دولت آنچنان که باید و شاید جوابگوی این حوادث نیست.

وی بیان کرد:سعه صدر مسئولین کمتر از مردم سیل‌زده است. مسئولی که با کت و شلوار خود اقدام به بازدید می‌کند ولی طاقت و حوصله آن کمتر از مردم صبور و سیل زده باشد و تحمل شنیدن حرفهای پیرمردی که شکایت خود را به صورت درد و دل عنوان می‌کرد را ندارد اینجاست که باید گفت المشتکی الی الله. ولو حرف آن پیرمرد ناراحت کننده بود، می‌بایست به جهت سن و سالش و قرار داشتن در آن وضعیت، مورد احترام واقع می‌گرفت.

نصاری افزود: این نشان می‌دهد که مسئولین استانی ما خسته و طاقت شنیدن حرفها و انتقاد مردم را ندارند، مردمی که پای این نظام ایستادهاند و از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری می کنند. از مردم و جوانان شجاع و همدل خوزستان به خاطر ایستادگی و مقاومت در برابر سیل و همچنین از مواکب مردمی برپاشده، که در حال خدمات رسانی به هموطنان خود هستند تشکر میکنم و از دولت و مسئولین می خواهم نسبت به افزایش ماشین آلات خدمات‌رسانی و دیگر ابزارهای موردنیاز مردم اقدام کند.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها گفت: همچنین از وزارت نیرو و دیگر مسئولین مربوطه انتظار می‌رود نسبت به مدیریت صحیح آب سدها و جلوگیری از چنین اتفاقاتی برنامه بهتری داشته باشد.

وی خطاب به روحانی گفت: جناب آقای رئیس جمهور بی مدیریتی خوزستان در چندین سال سابق، ریزگردها و در سال گذشته خشکسالی و امسال هم سیل و سیلاب را در بر داشته است و چنانچه این بی مدیریتی ادامه یابد قطعاً در سالهای آینده باید منتظر اتفاقات و حوادث جدیدی باشیم. هم اکنون خوزستان نیاز مبرم به خدمات‌رسانی دارد. مردم خوزستان در شرایط سختی به سر می‌برند، به داد مردم سیل زده خوزستان برسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس