کد خبر 949866
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کالای اساسی

با تصویب هیات وزیران، پرداخت بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه در سال ۹۸ توسط دولت تداوم می یابد ولی رقم این بسته در مقایسه با سال گذشته، ۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش مشرق، با تصویب هیئت وزیران بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی به گروه‌های کم درآمد جامعه برای خرید کالاهای اساسی در سال ۱۳۹۸ پرداخت می‌شود.

با تصویب هیئت وزیران در جلسه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه در سال جدید نیز بسته حمایت غذایی به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری و کارکنان قراردادی شناسه‌دار دستگاه‌های اجرایی، بازنشستگان و خانوارهای تحت پوشش کمیه امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کوپن الکترونیکی وارد مرحله اجرایی می‌شود

سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است برای پرداخت کمک جبرانی به میزان دو میلیون ریال به افراد زیر اقدام نماید:

کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری و کارکنان قراردادی شناسه‌دار دستگاه‌های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می‌کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی، پیمانی و همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی شناسه‌دار، کمتر از ۳۰ میلیون ریال است از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول.

بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (لشکری)، صندوق بازنشستگی فولاد و سایر صندوق‌های بازنشستگی مشابه که بخشی از مستمری مشمولین آنها از محل منابع بودجه عمومی تأمین می‌شود و مجموع آخرین حکم حقوقی (مستمری) در سال ۱۳۹۷ هر یک از آنها کمتر از سی میلیون ریال است، از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق (مستمری) آنها.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور برای حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد به شرح زیر اقدام نماید:

ردیف بعد خانوار معادل ریالی سبد حمایت غذایی
۱ یک نفره ۱.۰۰۰.۰۰۰
۲ دو نفره ۱.۵۰۰.۰۰۰
۳ سه نفره ۲.۰۰۰.۰۰۰
۴ چهار نفره ۲.۵۰۰.۰۰۰
۵ پنج نفره و بیشتر ۳.۰۰۰.۰۰۰

الف- خانوارهای تحت پوشش و پشت نوبتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه های نقدی.

ب- خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار.

پ- خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال از جمله گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان، رانندگان بین شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه‌های مشمول بیمه شده تامین اجتماعی که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.

ت- سایر خانوارهای کم درآمد با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، به درخواست کتبی اشخاص موضوع این بند، پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه مذکور، به حساب‌های بانکی مربوط رسیدگی کند.

مصوبه جدید دولت بسته حمایت غذایی که در تاریخ ۲۱ فروردین ماه ابلاغ شده، نسبت به مصوبه قبلی دولت برای افراد و خانوارها ۵۰ هزار تومان در گروه‌های مختلف کاهش یافته است. تصویر این مصوبه در ادامه آمده است:

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  3 0
  پس کو که بدن سهام عدالته ماروچراندادین مگه به اندازه کافی واستون سودنکرده
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  2 0
  ازگوشت دولتیکه تاحالا من جانباز25 درصد نصیبی نبردم بجز پیامک دروغش.علی برکت ا....
 • ارین IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  0 0
  بجای این پول صدقه و گدا بازی و گداپروری وگداسیرکن تا چند روزی حق و حقوق یارانه نقدی که تا الان شده نفری ۴۰۰ هزار را بدهیداگرعادل و مسلمان هستی فقط یارانه را ۴۰۰ کن و صف بسته و گدابازی برای خودتان وخانوادتان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس