کد خبر 949746
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
عکس/ برد ارزشمند پرسپولیس مقابل الاهلی

شجاع متفاوت‌ترین فصل فوتبالی‌اش را سپری می‌کند؛ مثل همیشه گلزن، برخلاف همیشه مطمئن. مدافع سه گله پرسپولیس طبق آمار متریکا در آمارهای فردی این فصل جزو بهترین‌هاست.

به گزارش مشرق، شجاع خلیل‌زاده در چهار سال اخیر به جز یک فصلی که پیراهن سپاهان را پوشید، در همه فصول حداقل سه گل برای تیمش زد. شجاع در این فصل هم به این عادتش ادامه داد و علاوه بر دو گلی که در لیگ زده بود، امشب سومین گل فصلش را به الاهلی زد. گلی که اتفاقاً تماشایی‌ترین گل او هم بود و روی یک ضربه برگردان به ثمر رسید.

شجاع در این فصل علاوه بر اینکه این عادت شیرینش را حفظ کرده، اشتباهات تاثیرگذار فصل قبلش را هم مرتکب نمی‌شود و یکی از مطمئن‌ترین بازیکن امسال پرسپولیس بوده است. بازیکنی که بعد از علیپور و سیدجلال در این فصل بیشترین بازی را برای پرسپولیس کرده، به قدری خوب بود که دیگر کسی از نمایش‌های کم نقص جلال حسینی حرف نمی‌زند و همه از «زوج دفاعی» پرسپولیس تعریف می‌کنند تا او را در کنار کاپیتان تیم قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

بازتاب برد شیرین پرسپولیس در رسانه‌های عربی

جالب است در تیم تهاجمی برانکو، شجاع به قدری فعال بوده که طبق آمار متریکا بیشترین لمس توپ را در بین همه بازیکنان این فصل پرسپولیس داشته باشد. البته شجاع برای اینکه نشان دهد در حملات هم ضعفی ندارد، آمار فوق‌العاده ۱۸ درصد نرخ تبدیل شوت به گل را ثبت کرده تا از این حیث هم دومین بازیکن برتر پرسپولیس باشد. خلیل‌زاده که این فصل سومین دقت پاس را بین هم‌تیمی‌هایش داشت و یک پاس گل هم ارسال کرد، علاوه بر مشارکتی فعال و تاثیرگذار در حملات، در خط دفاع هم متعهد ظاهر شد. شماره سه پرسپولیس بیشترین نبرد هوایی موفق و بیشترین عملکرد دفاعی و دومین بازیکن از حیث توپگیری از حریف را به نام خودش ثبت کرده است. شجاع به طور متوسط در هر مسابقه ۴.۵ نبرد هوایی برنده می‌شود، بیش از ۷ عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ و قطع پاس ثبت می‌کند و ۱.۷ توپ از حریف می‌گیرد. آمارهایی که آمادگی بالای مدافع ۳۰ ساله مازندرانی را نشان می‌دهد.

شجاع در بازی امشب مقابل الاهلی هم بهترین بازیکن پرسپولیسی حاضر در زمین بود. شجاع طبق آمار متریکا ۱۳ خطر دفع کرد، سه قطع پاس داشت، ۸ نبرد برنده شد و یک گل زد که در همه این آیتم‌ها بهترین بازیکن تیمش بود.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha