پرچم نمایه عراق

وزیر بازرگانی کشور عراق گفت: ما به دنبال آن هستیم تا دروازه‌های گسترده‌ای را به روی ایران بگشاییم و روابط ایران و عراق به نفع دو ملت افزایش یابد.

به گزارش مشرق، محمد هاشم عبدالمجید وزیر بازرگانی کشور عراق در همایش امروز تجاری و اقتصادی دو کشور ایران و عراق با تاکید بر توسعه روابط دو کشور و ارتقاء آن به سطح مورد انتظار دو ملت ایران و عراق، اظهار کرد: مدت زمانی است که ما به دنبال برنامه‌ریزی هستیم تا روابط دوجانبه میان ایران و عراق را توسعه دهیم و هدف ما از این توسعه همکاری در زمینه‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی است.

در این زمینه:

فیلم/ توصیفات عادل عبدالمهدی از پیشرفت‌های علمی ایران

فیلم/ راهبرد اقتصادی ایران در رابطه با عراق

مسئله اصلی در صادرات گاز ایران به عراق چیست؟

توافق ایران و عراق برای همکاری در بخش دفاع هوایی

وی با بیان اینکه در این مسیر گام‌های خوبی برداشته شده است، گفت: همه ما از اهمیت توسعه روابط دو کشور ایران و عراق اطلاع داریم و ما تمایل داریم روابط میان دو کشور ارتقاء یابد و باید به بخش خصوصی فرصت دهیم تا در پروژه‌های مشترک حضور داشته و تجارب خود را به یکدیگر منتقل کنند.

عبدالمجید ادامه داد: ما به دنبال آن هستیم تا دروازه‌های گسترده‌ای را به روی ایران بگشاییم و روابط ایران و عراق به نفع دو ملت افزایش یابد.

وزیر بازرگانی کشور عراق در پایان با اشاره به پیروزی عراق بر تروریسم خاطر نشان کرد: پس از پیروزی ملت عراق به تروریست‌ها و بازگشت صلح به سراسر کشور عراق، فرصت‌های تجاری خوبی در استان‌های عراق فراهم شده است و از همین رو از بخش خصوصی فعال در ایران می‌خواهیم تا در این بخش نیز سرمایه‌گذاری کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس