کد خبر 948194
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
در جلسه «وینفرد شفر» با اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال چه گذشت؟

استقلال این روزها حال و روز خوبی ندارد البته در این شرایط به جز مدیران، کادر فنی و بازیکنان، هواداران این تیم هم بی تقصیر نیستند و در اتفاقات رخ داده پیرامون تیمشان نقشی پررنگ داشته اند.

به گزارش مشرق، روزی که استقلال در دربی ۸۹ بازی را به پرسپولیس واگذار کرد در خبرگزاری فارس ضمن واکاوی دلایل شکست آبی پوشان مقابل رقیب از در گرداب بودن استقلال نوشتیم اما اتفاقات عجیب و حاشیه‌ای که در سکوهای آبی‌ها می‌گذرد و بازی نه چندان جذاب و دلچسب استقلال مقابل سایپا نشان می‌دهد که در اردوگاه آبی وضعیت قرمز است.

بیشتر بخوانید:

در جلسه شفر با هیات مدیره استقلال چه گذشت؟

*جای خالی ناصر و منصور در استقلال

بعد از فوت ناصر حجازی و در سال‌های اخیر منصور پورحیدری از اتفاقاتی که در باشگاه استقلال رخ می‌دهد این طور به نظر می‌رسد که این تیم مردمی پشتوانه و بزرگ‌تر ندارد. بزرگ‌تر هایی که در چنین مواقع بحرانی تیم را زیر بال و پر خود بگیرند. به خوبی در خاطرمان هست که در سال‌های آخری که مرحوم پورحیدری در بین آبی‌ها بود تا این تیم دچار چنین مشکلاتی می‌شد او دست به کار می‌شد و با مدیریت و درایتی که داشت اجازه نمی‌داد هر کسی در تیم خط و نشان بکشد. این روزها جای چنین نفری در استقلال خالی است. کسی مثل علی پروین. کسی که با حضورش در اردوها و تمرینات بازیکن و مربی را به خود میخکوب کند و نقشه شخص یا اشخاصی که در گود یا بیرون گود نشسته اند تا با کوچک‌ترین اتفاق عوامل خود را برای خراب کردن فضا بسیج کنند برملا کند و بگوید تا من هستم اجازه چنین اتفاقاتی را نمی‌دهد. کسی که حتی سکوها هم به احترامش به خودشان اجازه نمی‌دادند دو دستگی در بین استقلالی‌ها این طور واضح نمایان شود.

*هواداران علیه بازیکنان اما الگوبردار از فضای مجازی!

بعد از بازی استقلال با سایپا هواداران آبی دوست شعارهایی دادند که از لابه لای آنها شعار جالبی هم بیرون آمد.(بازیکن مجازی نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم) اصل خواسته نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خواسته درستی است. «ستاره ها» که اگر بشود نام آنها را ستاره گذاشت، اگر ستاره باشند باید در فضای حقیقی و در چمن سبز سوی ستاره خود را نشان دهند. بیرون گود نشستن و ژست گرفتن در فضای مجازی از هیچ کسی ستاره و قهرمان نساخته است اما به نظر می‌رسد برخی از بازیکنان استقلال دوست دارند بیشتر جزو شاخ‌های صفحات اجتماعی باشند تا شاخ فوتبالی.اما هواداران استقلال در حالی چنین شعاری سر می‌دادند که خواسته و ناخواسته خودشان درگیر همان خزعبلات مجازی هستند. چندین سال است که استقلالی‌ها تحت تاثیر پیج‌های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی هستند و جالب است یک عده که تاکنون برای حمایت از تیمشان رنگ ورزشگاه‌ها را ندیده اند فقط در این صفحات استقلال را به حاشیه می‌برند.نمونه اش هم گزارش یک فرد در صفحه‌ای منتسب به استقلال بود که بازیکن تیم را با رکیک‌ترین الفاظ بعد از از دست دادن پنالتی خطاب کرد و جالب است که همان ویدئو در فضای مجازی دست به دست می‌شد. هواداران استقلال حداقل در این زمینه تکلیف خودشان را روشن کنند که اگر ستاره مجازی نمی‌خواهند خودشان هم نباید تحت تاثیر فضای مجازی باشند.

*اسطوره کشی در استقلال با سکوهای خاص!

در این سال‌ها مربیان زیادی بوده اند که در استقلال کار کرده اند و در روزهای ناکامی و مشکلات از سوی هواداران مورد انتقاد زیاد قرار گرفته اند و حتی گاهی کارشان به هو شدن هم کشیده شده است. از مرحوم ناصر حجازی گرفته تا امیر قلعه نویی، از رولند کخ تا پورحیدری، مظلومی و منصوریان. همیشه صحبت از یک سکوی خاص بوده که پرچمدار شعار علیه اسطوره‌های باشگاه استقلال بوده است. اما این سکوی جادویی توسط چه کسی اداره می‌شود؟ چگونه است که در یک دهه اخیر به خصوص سکوهای ملتهب در مواقع حساس که این تیم نیاز به حمایت و آرامش دارد دست به کار می‌شوند و هر بار همه مشکلات را سر یک الی دو نفر خالی می‌کنند و سایر هواداران را با شعارهای شوم و با هدف خود دنبال می‌کنند؟ سکویی که یک روز زنده باد سر می‌دهد و سر بزنگاه چنان شخصیت افراد را نشانه می‌گیرند که انگار نه انگار تا دیروز درحال زنده باد سر دادن بودند. این سکوی خاص با افراد مخفی انگار همیشه در کمین هستند تا افراد در باشگاه استقلال دچار بحران شوند و سپس برای لگدمال کردنش دست به کار شوند.

*هوادارانی که حزب باد هستند!

قبل از حضور برانکو در پرسپولیس اردوگاه سرخ اوضاع بسیار بدی داشت. نه سکوها دیگر یارای تشویق داشتند و نه امیدی در این تیم جوانه می‌زد اما کمتر اتفاق افتاد که سکوهای سرخ بزرگان تیم خود را نشانه بگیرند. اصولاً هواداران پرسپولیس اگر از بازیکن یا مربی هم دل خوشی نداشته باشند انتقادات خود را در یک الی دو بازی اعلام می‌کنند یا جمع بازیکنان را نشانه می‌گیرند. سالهای کمی دورتر علی پروین در اتفاقی عجیب در ورزشگاه مورد حمله هواداران پرسپولیس قرار گرفت که از معدود دفعاتی بود که یک چهره ویژه این طور با پرتاب سنگ و بطری روبرو شد و شاید همین حالا همان هوادارانی که این رفتار را اسطوره باشگاهشان انجام دادند از این کار پشیمان باشند اما در سکوهای استقلال همیشه جریان این طور نبوده است و همواره چند دستگی در بین هواداران در تشویق یا انتقاد چهره‌ها وجود داشته است. شاید بهتر باشد هواداران استقلال کمی در نوع نگاهشان به شرایط تیمی که به آن عشق می‌ورزند تغییر ایجاد کنند.

*فعالان مجازی، از رئیس هیات مدیره تا بازیکنان

شفر از نظر فنی این روزها دچار بحران شده است و بدون شک خود این مربی آلمانی هم متوجه اشکالات تیمش شده است اما سول اینجا است که مدیران استقلال این روزها کجا هستند؟ در فضای مجازی؟! از باشگاهی که رئیس هیات مدیره آن فعال مجازی است و بعد از حضورش در استقلال در صفحه اینستاگرامی اش پست‌های هوادار پسند منتشر می‌کند آیا باید انتظار برخورد داشت؟ جالب است رئیس هیات مدیره استقلال به جای پیگیری این موضوع از افراد زیر دستش که چرا استقلال در مهمترین روزهای فصل زمین تمرین نداشته در حمایت از مدافع آبی پوشان در دربی پستی منتشر می‌کند و همین می‌شود که زکی پور بعد از شرایط بحرانی تیمش مقابل دوربین‌ها می‌گوید اگر داور دربی نبود با برانکو برخورد می‌کرد! سوال این است: آقای سعادتمند! مشکل استقلال هل دادن زکی پور توسط برانکو است که شما از آن حمایت کنید؟ آیا رفتار رئیس هیات مدیره استقلال که در راس هرم مدیران این باشگاه است خودش برای بازیکنان الگو نیست؟ طبیعی است وقتی خود رئیس هیات مدیره فعال مجازی باشد او نمی‌تواند به شفر و خطیر بابت انتشار پست‌های مختلف علیه یکدیگر ایراد بگیرد.

*استقلال امروز همانی است که مدیرانش هستند!

باشگاهی که رئیس هیات مدیره، معاون ورزشی، سرمربی، پسر سرمربی و تمامی بازیکنانش فعال مجازی باشند قطعاً فقط در صفحات مجازی پررنگ است و شاید اینچنین است که در حساس‌ترین شرایط ممکن یک بازیکن تحت تاثیر خیلی از مسائل بیرونی در فوتبال هوس می‌کند مقابل نزدیک به ۸۰ هزار نفر پنالتی چیپ بزند. شاید این پنالتی چیپ اگر گل می‌شد مدتها سوژه صفحات مجازی بود!

*مصوبه‌هایی که اجرا نمی‌شود!

درست فردای روزی که استقلال بازی را به پرسپولیس باخت هیات مدیره باشگاه استقلال جلسه‌ای تشکیل داد که در بند ۷ مصوبه این جلسه اینچنین آمده است: «به منظور ایجاد آرامش در افکار عمومی و پرهیز و اجتناب از هرگونه رفتار تنش زا و تحریک آمیز و همچنین ایجاد وحدت رویه فیما بین تمامی ارکان باشگاه اعم از بازیکنان، کادرفنی و اجرایی، ورزشی، پزشکی و معاونین باشگاه و لزوم تبیین سیاست گذاری باشگاه توسط مدیرعامل باشگاه مقرر گردید تمامی افراد و عناصر مذکور از هرگونه فعالیت و اعلام نظر در فضای مجازی و در امور مرتبط با باشگاه جدا اجنتاب نمایند.» سوال اینجا است که آیا این مصوبات اجرا می‌شود؟ آیا مصاحبه خطیر بعد از بازی با سایپا علیه کادر فنی استقلال تنش زا نبود؟ به نظر می‌رسد در اینگونه موارد سایر مدیران استقلال آموزش دیده اند تا در روزهای بحرانی پشت خاکریز بمانند و خودی نشان ندهند!

و در پایان ذکر این نکته ضروری است که به نظر می‌رسد مدیران باشگاه استقلال کمتر از کادر فنی و بازیکنان این تیم مقصر نیستند. آنها هم به اندازه هواداران احساسی در شکل گیری این استقلال که در عرض ۱۰ روز اینگونه به هم ریخته تقصیر دارند و نباید تنها نسبت به اتفاقات واکنش داشته باشند. بد نیست تصمیم گیرندگان در استقلال قبل از آنکه این تیم دچار مشکل شود تصمیمات درست بگیرند تا آبی پوشان با آرامش کار خود را دنبال کنند هرچند کمی برای این کار دیر شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس