پزشکیان

نایب رییس مجلس گفت: در ایران دعوا بر سر این است که چه کسی بر کرسی ریاست نشسته و رئیس شود. این موضوع و دعواها در حالی اتفاق می افتد که آمریکا ایران را تحریم کرده است.

به گزارش مشرق، مسعود پزشکیان، با بیان اینکه جلسات ستاد مقابله با تحریم به صورت مستمر تشکیل می‌شود، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در دوره جدید تحریم ها زرنگ‌تر شده و تنگناها را بیش‌تر کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه پذیرفتن یا نپذیرفتن FATF در ارتباط بین ایران با کشورها و در مبادلات مالی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است، اظهار داشت: از نظر من در شرایط کنونی باید ستاد جنگ اقتصادی در کشور ایجاد می شد و این موضوع را از یک سال پیش مطرح کرده ام، چراکه شرایط کنونی بدتر از جنگ ایران با عراق و وضعیت جنگ نظامی است.

بیشتر بخوانید:

محکوم کردن یکدیگر در کشور همان بمبی است که نیروی خارجی در زمین ایران انداخته‌اند

پزشکیان با بیان اینکه در حال حاضر به صورت مداوم یک‌دیگر را بر سر موضوعات مختلف محکوم می‌کنیم غافل از اینکه این محکوم کردن‌ها همان بمبی است که نیروی خارجی در زمین ایران انداخته و حتی شماری را مجروح کرده است، افزود: عده‌ای می‌گویند دولت بی‌عرضه بوده و در واقع تعدادی از اعضای دولت را مجروح کرده اند، در حالی که در زمان جنگ که رزمنده‌ها شهید می‌شدند کسی دیگری را متهم نمی‌کرد، چراکه همه می‌دانستند که کشور در حال جنگ است.

وی با اشاره به اینکه در زمان جنگ تحمیلی هر تصمیمی که توسط ستاد جنگ اخذ می شد مجلس، صداوسیما، امام جمعه و جماعت‌ها از آن حمایت می‌کردند، ادامه داد: در حال حاضر تصمیمی که در ستاد تحریم اخذ می‌شود ممکن است توسط برخی‌ها پذیرفته نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اگر افراد ستاد مقابله با تحریم یعنی ستاد جنگ کنونی ضعیف هستند هر کسی که بهتر بوده باید وارد آن شود، گفت: سیاست‌گذاران اصلی باید در این ستاد حضور داشته باشند و تصمیم‌گیری کنند و همانگونه که در زمان جنگ ستاد جنگ استانی، شهرستانی و محله‌ای ایجاد شده بود، هم اکنون نیز باید ساختاری به این شکل ایجاد شود تا کانون‌ها و نقاطی که دشمن هدف قرار داده تا ما را در آن بخش‌ها زمین‌گیر کند شناسایی و این ستادها متناسب با آن نقشه طراحی کرده و بتوانند اقدامات آنها را خنثی کنند.

وی افزود: مردم و مسئولان مرزهای جنوبی کشور اعم از هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان وبلوچستان و مرزهای شمالی، شمال غرب و شرق و غرب و شرق کشور می توانند با مرزهای آنسو ارتباطاتی برقرار کرده و اقداماتی برای دور زدن تحریم ها انجام دهند که مسئولان در مرکز و تهران نمی‌توانند چنین اقدامی انجام داده و یا اصلاً به ذهن آنها خطور نمی‌کند.

ایجاد اختلافات داخلی یکی از سیاست‌های آمریکا در دوره تحریم‌ها است

پزشکیان ادامه داد: هنگامی که ستاد مقابله با تحریم مرکزی است و شماری به تنهایی تصمیم می‌گیرند و از آن سو صداوسیما این تصمیمات را نقد کرده و مجلس نیز به‌گونه‌ی دیگری سخن گفته و همه یک‌دیگر را محکوم می‌کنند، کشور نه تنها حالت جنگی به خود نگرفته بلکه همه فکر می‌کنند که وضعیت کشور عادی است.

وی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم رییس جمهور تصمیماتی اخذ و در هر شهرستانی تکالیفی مشخص می کرد، اما کسی این تصمیمات را اجرایی نمی کرد، تصریح کرد: مشکل کشور این است که هم اکنون در حالت جنگی هستیم، اما به اختلافات دامن زده، آن‌ها را بزرگ کرده و یک‌دیگر را محکوم کنیم که در واقع با یکی از سیاست‌های آمریکا در دوره تحریم‌ها که ایجاد اختلافات داخلی بوده همراهی می کنیم.

مردم در حال حاضر از تبعیض و بی عدالتی ناراحت هستند

وی با بیان اینکه مردم در حال حاضر از تبعیض و بی عدالتی ناراحت هستند، ادامه داد: شماری نشسته‌اند و تصمیم می‌گیرند کسی را هم مشارکت نداده و به هیچ شخصی نیز پاسخ‌گو نیستند که البته این پاسخ‌ندادن‌ها دلایل خاص خود را دارد، اما این سوال مطرح می شود جنگ را چه کسی اداره کرد؟ که در پاسخ باید گفت قطعاً مردم جنگ را اداره کردند، آیا اگر مردم نبودند می‌توانستیم عراق را از خاکمان بیرون کنیم در حالی که تمام دنیا پشت عراق بودند؟، سوال بعدی این است که عربستان و دیگر کشورها پول و مهمات در اختیار عراق قرار می‌دادند، چرا نتوانستند یک وجب وارد خاک ایران شوند؟، قطعاً به دلیل رشادت ها و جانفشانی های مردم بود که دشمنان پیروز نشدند.

در حال حاضر باید هر بحث و صحبتی که سبب اختلاف می‌شود را کنار بگذاریم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر باید هر بحث و صحبتی که سبب اختلاف می‌شود را کنار بگذاریم، اظهار داشت: شماری ایستاده‌اند و می‌گویند دولت بی‌عرضه بوده و باید کنار رود، آیا دولت دیگری روی کار بیاید می‌تواند این مشکلات را حل کند؟، بنابراین ما در حال تسویه‌کردن دعواهای سیاسی میان خود بوده و به جای حل مشکلات دنبال مقصر می گردیم تا او را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: آیا با استیضاح وزرای امور اقتصادی و دارایی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی وضعیت اقتصادی و اشتغال کشور اصلاح شد؟، خیر این مسائل صد سال دیگر هم حل نمی‌شود، چراکه اگر مشکل را ندیده و برای رفع آن راه حل پیدا نکنیم، با متهم کردن یکدیگر راه به جایی نخواهیم برد.

پزشکیان با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر در کشور تصور نمی‌شود که درحال جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم، ادامه داد: دشمن را هیچ وقت نباید دست کم گرفت و گفت هیچ کاری نمی تواند انجام دهد، چراکه این‌گونه نبوده و کارهای زیادی می‌تواند انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی دلار، گوشت و عدم امکان نقل و انتقال ارز ناشی از تحریم های آمریکا بوده است، تاکید کرد: عده ای می‌گویند از راه دیگری تحریم را دور می‌زنیم، در حالی که اگر چهارچوب‌های قانونی که در دنیا وجود داشته را نپذیریم، هیچ بانکی حاضر نیست به ایران ارز دهد.

کجا دنبال مقصر بگردیم؟

پزشکیان با بیان اینکه جو بی‌اعتمادی در کشور حاکم است و همه یکدیگر را محکوم می کنند، گفت: نخست باید اعتماد درونی به خود داشته و بپذیریم هنگامی‌که از این راه می‌رویم ممکن است این اشتباهات ایجاد شود، بعد هم به دنبال مقصر نگردیم، چراکه من که مقصر نبوده ام شما هم که مقصر نبوده اید پس چه کسی مقصر بوده است؟

وی افزود: هنگامی‌که در جنگ شکست خورده و شهید می‌دادیم، کسی نمی‌گفت فرمانده‌ی نظامی مقصر است، پس او را بکشیم، چراکه سیستم و نظام تصمیم گرفته و هزینه‌ی آن را پرداخت می‌کرد و امام جمعه نیز بالای منبر می‌گفت شهید دادیم، نمی‌گفت کشتند، اما اکنون زمانی که این اتفاق می‌افتد، می‌گویند مسئولان خائن هستند، بنابراین هیچ شخص حاضر به ریسک نیست، چون اگر این کار را انجام دهد فردا می‌گویند باید پاسخ‌گو باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر کشورهای دنیا همراه با آمریکا و عواملش بسیج شده‌اند تا نظام و حکومت ایران را زمین‌گیر و اختلافات داخلی را افزایش دهند، ادامه داد: تشدید و عمیق‌ترکردن تحریم‌ها از سوی آمریکا به این دیل بوده که صدای مردم بلند شود و همه به جان هم بیفتند، اما در حال حاضر و در هر وضعیتی همه باید اختلاف‌ها را کنار بگذارند، چراکه در حال حاضر تمامیت کشور و اعتقاد و باور ما در خطر است.

بدون پشتوانه مردم نمی‌توان با قدرت در برابر مشکلات ایستاد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کسانی‌که اختلافات داخلی را تشدید می‌کنند، در واقع به دشمن و آمریکا کمک کرده و مقابله اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مدیریتی، قومیتی، زبانی، ملیتی و سلیقه‌ای بین مردم ایجاد می‌کنند که اگر هر یک از این موضوعات را کنار هم قرار دهیم به جریان سیل‌آسایی تبدیل می‌شود که به سود آمریکایی ها تمام می‌شود، چراکه آنها تمام تکه های این پازل را کنار هم قرار می‌دهند تا این سیل به راه بیفتد.

وی افزود: تا حد امکان باید انسجام در کشور افزایش یافته و از اختلاف‌ها کاسته شود و تلاش کنیم همه در کنار یکدیگر قرار گیرند تا بتوان در برابر تهاجمی که علیه ایران انجام داده و نقشه‌هایی که به صورت علنی اعلام شده مبنی بر اینکه می‌خواهیم حکومت ایران را ساقط کنیم با قدرت بایستیم، البته بدون پشتوانه‌ی مردم نمی‌توان با قدرت در برابر دشمن ایستاد و پشتوانه‌ی مردمی نیز متشکل از قومیت‌ها، سلایق، جناح‌ها، دسته‌ها و گروه‌هاست، اگرچه اختلاف‌هایی وجود دارد.

پزشکیان با بیان اینکه تلاش برای ایجاد وحدت و انسجام می‌تواند تئوری‌ای باشد که روی آن حرکت کرد، افزود: اگر توانستیم راهی پیدا کنیم که وحدت، انسجام و مشارکت همگانی در کشور ایجاد شود، می‌توان در مورد تئوری‌های مدیریتی و چگونگی آن نیز بحث کرد.

شاه‌بیت حل مشکلات کشور ایجاد وحدت و انسجام ملی در تمام سطوح است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه مشارکت همگانی به عقل، اندیشه و تفکر همگانی تبدیل می‌شود، ادامه داد: به دلیل اینکه اختلاف در کشور وجود دارد حتی اگر فردی توان‌مند، خردمند، کارشناس و خبره‌ای در رشته‌ی مورد نیاز کشور باشد چون در جناح مقابل یا از قومیت و منطقه‌ی دیگری است از این فرد استفاده نمی‌شود و اجازه‌ی رشد نیز به به این فرد داده نمی شود و در واقع با این اقدام جامعه و حکومت از حضور، توان و مهارت این فرد محروم می‌شود.

وی با بیان اینکه هر روز در نماز تکرار می کنیم اهدنا الصراط المستقیم اما خدا چه کسانی را هدایت کرد؟ افرادی که حرف را می شنوند، تاکید کرد: در همین مجلس تا فردی می‌خواهد در مورد فرد دیگری موضوعی را مطرح کند فریاد زده و به او ناسزا می‌گوییم و معتقدیم که از آن‌چه خدا و قرآن گفته پیروی می‌کنیم، درصورتی‌که خداوند به صراحت می‌گوید به حرف خوب گوش کنید و نفرموده فریاد زده به یکدیگر تهمت بزنید و یا بی‌احترامی کنید.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: شاه‌بیت حل مشکلات کشور ایجاد وحدت و انسجام ملی در تمام سطوح، جناح‌ها، گروه‌ها، قبیله‌ها و نژادهاست و همه اعم از ترک، بلوچ، ترکمن، عرب، کرد، لر باید وحدت داشته باشند، چراکه هر یک از این موارد زمینه‌ای برای اختلاف است از سوی دیگر انگ های سیاسی اعم از چپ، راست، منحرف یا التقاطی نیز زمینه‌های دیگری برای ایجاد اختلاف ایجاد می کند.

دعوا بر سر این است که چه کسی رئیس شود

وی با بیان اینکه در ایران دعوا بر سر این است که چه کسی بر کرسی ریاست نشسته و رئیس شود، ادامه داد: این موضوع و دعواها در حالی اتفاق می افتد که آمریکا ایران را تحریم کرده، کارخانه‌ها تعطیل شده و کارگران بی‌کار می‌شوند که اگر تمام این مسائل جمع شوند سیلی خواهد شد که نمی‌توان آن را کنترل کرد.

نسبت دادن خائن و جاسوس به ۵۰ درصد از نماینده‌ها توهین به شعور مردم، انقلاب و ساختار حکومت است

وی تاکید کرد: مگر در مورد مسائلی که پذیرفته نشده بحث می‌شود؟ خیر بحثی صورت نمی گیرد، اما موضوع این است که هنگامی‌که FATF و برجام را نپذیرفته و مشکلاتی ایجاد شد نباید خود را کنار بکشیم و باید قاطعانه بگوییم این تصمیم ما بوده و عوارض آن را نیز خواهیم پذیرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مرا با برادر مسلمانم وارد دعوا کرده و عنوان کرده اند شما مخالف فلان فرد هستید، افزود: چه کسی گفته من مخالفم، هنگامی‌که گفته می شود دیدگاه خود را ارائه دهید این کار را انجام می دهم، اما اگر نظر من قابل قبول نیست چرا از من نظر می‌خواهند؟ نظر نخواهند و خودشان اجرا کنند، چرا اقداماتی انجام می‌دهیم که در کانون‌های گوناگون اختلافات داخلی افزایش یافته و همگی به سود دشمن تمام می شود.

پزشکیان با بیان اینکه استعفای دولت روحانی در سال ۹۸، حرف همان کسانی است که از آغاز با دولت روحانی مخالف بودند، افزود: اکنون به‌جای این‌که به یکدیگر کمک کنیم، می خواهیم تمام مشکلاتی که به دلیل سیاست‌ها، نگاه ها و موضع‌گیری‌ها به‌وجود آمده را بر گردن دولت بیندازیم، بنابراین چه این دولت و چه هر دولت دیگری نمی‌تواند در شرایط کنونی مشکلات کشور را به سادگی حل کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  37 1
  خود تو استاد سیاسی بازی هستی مردم حرفتو باور نمیکنن
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  49 0
  بسه بابا این حرفا به جای حرف یه خورده عمل کنید
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  4 31
  خبرگزاری فارس و سایت مشرق نیوز در ایجاد اختلاف بین نیروهای کشور موثرتر از bbc عمل میکنند،
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
   3 0
   چرا اون موقعی که دولت احمدی نژاد رو تخریب می کردن و کشور تحریم بود این حرفها رو نزدی
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  19 4
  همه اتون مثل همید زیاد فرقی نمیکنه.
 • مهدی IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  23 1
  پیاز ۱۲ هزار تومانی را به گردن آمریکا بگذارید تحریم باعث شده خخخخخخخخخخ
 • عبدالحميد IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  37 1
  ماشاءالله ايشون خوب يادگرفته موقع قرار گرفتن در معرض سوال، جاى خود را با قاضى عوض كند بجاى جواب گويى به چرايى بى رمق بودن مجلس و ركوردهاى منفى اش ، ايشان در جايگاه قاضى نشسته و ارشاد مى كنند!!! خيلى رو مى خواد
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  24 1
  شما رییس بقیه نوکر
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  21 0
  من از بیگانگان هرگز ننالم .....هرچه برمن کرد آشنا کرد
 • دهه شصت نسل سوخته IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  21 0
  اگه راست میگی و اگه شرف داری بگو دختر شما چه جوری رفته تو پتروشیمی جم زیر گروه ششصتا سازمان تامین اجتماعی ماهانه چند ده میلیون حقوق میگیره خبرگزاری مشرق این مطالب در مجلس برای استیضاح ربیعی بیان شده از تلوزیون لطفا حذف نکنید ممنون
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
   0 0
   +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  35 2
  حامي نماينده مجرم سلمان خدادادي و باني خون هاي آلوده در زمان وزارت در دولت خاتمي.
 • ناشناس IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  20 1
  خودتون واون لیست کذایی امید تخم نفاق وبی تدبیری هستید دلیل میخواین بگو ببینم دلار چرا چندبرابر شد گوشت چراسه برابر شد چراارزش پول ملی به یکسوم کاهش پیداکرد جواب دارید مردید بیاید بگید نیستیدوندارید
 • ابوالفضل IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  19 0
  اگه شعور داشتیم شما ها را انتخاب نمیکردیم
 • غفور IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  4 22
  احسن به نماینده فهیم وبزرگوار که همیشه صلاح مملکت را گفته است
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
   1 0
   کجا صلاح مملکت را گفته است ایشان نایب ریسس مجلس است با حمایت چشم بسته با دیگر دوستانشان در مجلساز دولت و برجام و...... ودیگران را نفهم فرض کردن کار دیگری کرده اند بیایند بگویند در راستای کاهش الام درد مردم چکار کردند اینها یک طرفه به قاضی رفتن است تربیبون در اختیار دارند هر چه تو ظن شان می یاد می گویند
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  28 2
  دعوای اوباش اسهال طلب شاید دعوای ریاست باشد، اما چالش مردم حفظ بقاست که لعنت بر باعث و بانی وضع امروز مملکت و مردم باد!!!!!!!!
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  29 0
  راست میگه مردم از بی عدالتی ناراضی اند دختر یک نماینده راحت میره تو پتروشیمی جم با حقوق عالی سابقه کار پر می کنه من با کارشناسی ارشد عمران ۲۰ سال از زن گرفتنم گذشته هنوز وبال گردن پدر و مادر هستم .............
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  38 1
  جنابعالی چندین سال در مجلس هستی؟
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  40 2
  نفر اولی که برای پست و مقام دست و پا میزنه خودتی . اگر با بیل تو و امثال تو را بزنند حاضر نیستید میز ریاست را ول بکنید .
 • FR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  هر چی بخودمان فشار بیاوریم نمیتوانیم این مواضع صدوهشتاد درجه تغییر را بپذیریم .... در زمان جنگ سربازهای ما در زمین دشمن نمیجنگیدند از اول هدفشان مشخص بود ولی حالا شما بعد از شکست پروژه نرمالیزاسیون اعتدال چاره ای ندارید جز دعوت به همدلی ! مردم خوشبختانه آگاهند وحنای بنفش رنگ ندارد ...
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  2 0
  مردمی که رای دادند شعور دارند اینا زیادی حقه بازند ووعده سرخرمن میدهند.
 • عباس IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  0 0
  چطوری دکتر؟!!!! حالت خوب؟!!!!! دیگه چه خبر؟!!!!!
 • همشهریشونم IR ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  0 0
  ایشون در جایگاه یک پزشک جراح قلب آدم متعهد و متخصص هستن نمیدونم چرا سر از سیاست در آوردن؟اولش میگفتن نمیدونمfatfچیه بعدش شدیدا حمایت میکنن...اینو میگن خسر الدنیا بالاخره چون درآمد دکتریشون بسیار زیاد بود
 • IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  2 0
  مردم یادتونه دلار3500 تومن؟
 • یاسر IR ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  3 0
  این شخص چند ماه پیش رفت پیش رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و مجبورش نمود تا مدیر میراث فرهنگی اذربایجان شرقی رو که توسط رئیس سازمان برکنار شده بود دوباره بیاردش سرجاش و رئیس سازمان هم امضاشو پس گرفت / دیگه خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  1 0
  و یکی از عوامل ناراحتی هم شخص خودت هستی پزشکیان حزب باز که فقط در یک مورد حاضر شدی از خون صد همشهری خودت در حادثه قطار تبریز و سیل اذرشهر بگذری به خاطر رفیق حزبی ات اقای وزیر راه و شهرسازی اخوندی.
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  0 0
  پزشکیانی که از جراحی اقتصاد فقط دریدن شکم رو بلده
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
  0 0
  ریاست چیزی که بخاطرش دعوا می‌کنند.؟!
 • IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  2 0
  به نظر من اگر از پزشکان ویادندانپزشکان می خواهند برای پستها بکار ببرند بهتر است فقط دوره عمومی را گذرانده باشند وکسی که سالها درس برای تخصص خوانده بهتر است به همان کار خودش برسد وبه مردم خدمت کند
 • سوخته IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  0 0
  ریس حقه بازی ها خودت و هم فکرانت هستید که خون این ملت را توی شیشه کردید البته با فریب که مختص حضرات است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس