روحانی، 

افتتاح رسمی فازهای ۱۳ و ۲۲، ۲۳، ۲۴ پارس جنوبی

رئیس جمهور در ساری گفت: برخی از گزارش‌های سیل را به صورت روزانه و گاهی ساعتی دریافت می‌کردم.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران در استانداری اظهار کرد: بسیار خوشحالم که خداوند این توفیق را به من داد تا مردم استان مازندران و گلستان را زیارت کنیم.

گزارش‌های سیل را به صورت روزانه

وی اضافه کرد: برخی از گزارش‌های سیل را به صورت روزانه و گاهی ساعتی دریافت می‌کردم، در این روزهای آغاز سال حداقل ۲۶ استان ما درگیر بحران آب و هوایی تا تغییرات کم سابقه یا حداقل در طول ۴۰ سال پیش بی‌سابقه مواجه شدیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: کل این حوادث را از جانب خداوند رحمت می‌دانیم اگر چه برای برخی از مردم زحمت درست کرده است، کشور ما سال‌ها با خشکسالی بوده که این مشکلات با رحمت الهی جبران شده است ولی برخی از مردم در این مسائل دچار مشکلات سختی شدند.

وی یادآور شد: روزهای سختی بر مردم ما گذشت و حوادث سختی پیش آمد و بسیار رنج‌آور بوده است و بنده از حادثه شیراز متاثر شدم و واقعاً یک شوک بزرگ برای همه ما بوده است و بنده وقتی به مردم بحران دیده نگاه می‌کردم، احساس می‌کردم که روح و جسم انسان با گل و لای می‌غلطد.

بزرگواری مردم را دیدم

روحانی اضافه کرد: حوادث بسیار سخت بود ولی در کنار آن بزرگواری و عزت مردم ایران را به خوبی مشاهده کردم.

وی اضافه کرد: برخی در فضای مجازی طوری مطرح می‌کنند که سیل فقط در حال حاضر در کشور آمده است، البته لایروبی لازم است، اما اگر همه اقدامات انجام شود ممکن است کشور با سیل مواجه شود، بارش ناگهانی و شدید در مقطع کوتاه سیل درست می‌کند و در همه جای جهان رخ می‌دهد.


رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: سیل یک حادثه‌ای نیست که کاری می‌کنیم که هیچ وقت اتفاق نیافتد ولی می‌شود با اقدامات خسارت سیل را کاهش و حتی بدون خسارت باشد.


وی ادامه داد: این طوری نیست که یک کشور صنعتی و پولدار هم دچار سیل، زلزله و سونامی نشود در کشور ایتالیا وقتی سونامی آمده برخی از مردم اعلام کردند که سه روز کسی به سراغ آنها نیامده شما مقایسه کنید با خدمات مردم و کشور در زلزله کرمانشاه و مازندران و گلستان، مردم با همه وجود برای خدمات‌رسانی حضور پیدا کردند.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش روحانی برای خسارت دیدگان سیل

گلستان را به روز اول باز می‌گردانیم/ دولت در کنار شماست

فیلم/ سخنرانی روحانی در جمع سیل‌زدگان گلستان


رئیس جمهور یادآور شد: سیل به ما خسارت زد و برخی از عزیزان را از دست ما گرفته است اما اتحاد وحدت و انسجام فوق‌العاده بین مردم ما بیش از گذشته به وجود آورده است.


وی ادامه داد: به نظر بنده چشم دشمنان ما با این محبت، عظمت، همیاری و اخوت مردم کور شده است، آنها فکر می‌کردند که اگر ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن نشده در اول فروردین می‌توانند موج سواری نه سیل‌سواری کنند، می‌خواستند این موضوع را عامل اختلاف درست کنند.


رئیس جمهور خاطر نشان کرد: خداوند کاری کرد که وحدت و عظمت ملت به رخ جهانیان بکشد، نیروهای مسلح، بهداشتی، درمانی و امدادی ما به کمک سیل‌زدگان آمدند، در همین روستایی (کردخیل) که حضور پیدا کردم، مردم رنج‌دیده که زندگی خودشان را از دست دادند، به بنده به عنوان خادم مردم خوش آمد گفتند و از مدیران تجلیل کردند.
وی اضافه کرد: همه خستگی من وقتی دیدم که مردم ما قدردان و قدرشناس هستند برطرف شده است، ماه‌ها طول می‌کشد که وضعیت مردم عادی شود، اما مردم شرایط را درک می‌کنند، چرا دشمن نتوانست در ۱۳ آبان کشور را بشکند، در این مدت تحریم بی‌نظیر انجام دادند و دلیل آن وحدت شده است.
رئیس جمهور یادآور شد: در دوران تحریم ۵۰۰ نفر فقط رصد و پایش وضعیت تحریم ایران را داشتند، کسانی که امروز بر کاخ سفید حاکم شدند کینه‌توزانی هستند که در فرصت مناسب بدترین ضربه را به مردم ایران بزنند و چرا نتوانستند دنیا را کنار خودشان قرار دهند.


وی اضافه کرد: بنده در دوره تحریم به اروپا رفتم، آمریکایی‌ها و اسرائیل‌های تماس گرفتند که سفر بنده را لغو کنند و حتی حادثه درست کردند که سفر را لغو کنند نه تنها لغو نشد بلکه بهترین استقبال انجام شده است، چرا آمریکا در ورشو همه را جمع می‌کند که اروپا از ادامه همراهی با کشور ما منصرف کند.


روحانی ادامه داد: حسن روحانی هر چه دارد از آراء مردم است، به خاطر رای و پشتیبانی مردم و اینکه نماینده مردم است داری ارزش و احترام است، آمریکا با قدرت و هیمنه در کنارش صهیونسیت و کشورهای مرتجع منطقه همه دست به دست هم دادند و موفق نشدند.


وی ادامه داد: مردم ما در فشار قرار گرفتند و روشن شد که آمریکا دوست مردم ایران نیست، اینکه یک فشار به مواد غذایی وارد و گران می‌شود کنترل آن در بازار سخت می‌شود به دلیل اینکه برای کشتی‌های حامل مواد غذایی دچار مشکل درست کرده‌اند.


رئیس جمهور خاطر نشان کرد: برخی‌ها هم این وسط سوءاستفاده کردند و برخوردهای لازم با این قشر در دستور کار دولت، قوه قضائیه و سپاه و نیروهای مسلح وجود دارد.


وی یادآور شد: شرایط امروز ما سخت بوده اما در عین حال مسؤولان و مردم بزرگترین طرح‌های تاریخی کشور را افتتاح کردیم، در سال تحریم بزرگترین پالایشگاه را افتتاح کردیم در سال ۹۷ به مرز خودکفایی در بنزین رسیدیم در ایام عید روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود و همه داخلی بوده و حتی می‌توانیم صادر کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: بسیاری از اشتغال‌های ما در سال گذشته و بیش از ۳۰۰ هزار شغل در سایه فضای سایبری و مجازی بوده است.


وی با اشاره به ایام نوروز و سیل در نقاط گردشگرپذیر استان‌ها گفت: بوم‌گردی در سال جاری مورد توجه مردم قرار گرفته است.

روحانی با بیان اینکه مسؤولا ن هم برای تسهیل امور در کنار مردم حضور دارند، با وجود مشکلات در این روزها خداوند دشمن را موفق نکرد، آمریکا و اسرائیل می‌خواستند از این سیل دعوا بین شیعه و سنی، ترکمن و فارس درست کنند و زمینه یاس و ناامیدی بین مردم را فراهم کنند.

تکرار همدلی مردم
وی ادامه داد: مردم در کنار همدیگر هستند، در روزهای بحرانی همه چشم‌ها و دل‌ها به این سمت بود در سیل گلستان و شیراز هم همدلی مردم تکرار شده است، خداوند در کنار مشکل مردم نگذاشت که دشمن از این مشکل به نفع خودش استفاده کند و مردم با بیداری و هوشیاری کنار هم قرار گرفتند، اتحاد مردم پیام بزرگ بوده است.

نباید جنگل‌ها و مراتع را از بین ببریم
رئیس جمهوی یادآور شد: طبیعت به ما هشدار داد که اگر جنگل منهدم شود، مراتع از بین برود در زمان باران زمینه بروز سیل را فراهم می‌کند، وقتی به رودخانه رسیدگی نمی‌شود، رودخانه‌ای در شیراز تبدیل به خیابان می‌شود بحران ایجاد می‌شود، طبیعت صبر و تحمل می‌کند ولی خشم خودش را نشان می‌دهد، گاهی نعمت‌ها و عذاب‌ها مخصوص گروه خطا کار نمی‌شود، گاهی مشکل برای همه درست می‌شود ما پیامی از سوی سنت الهی و طبیعت به ما داده شده است و نباید جنگل‌ها و مراتع را از بین ببریم، در اطراف تهران در وسط رودخانه ساختمان بلند مرتبه درست کرده است.

طبیعت داد می‌زند
وی یادآور شد: در روزهای فروردین این واقعیت تلخ را دیدم این واقعیت تلخ از زمانی که درخت قطع می‌شد و مرتع نابود می‌شد طبیعت داد می‌زد که این در آینده برای شما مشکل می‌شود، این حوادث به دولت به قوای سه گانه، نیروهای مسلح و مردم هشدار می‌دهد که باید مراقب طبیعت باشیم.


رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این حادثه دولت وظیفه سنگینی بردوش دارد، اینکه دولت موفق بوده است یا خیر؟ قضاوت با مردم است، ممکن است در جایی مسؤولان اجرای بهتر و کمتر کار کردند، همه نیروهای امدادی ما هلال احمر، اورژانس، پزشک، بیمارستان، راهداری، پلیس، سپاه، ارتش و بسیج ما آماده بوده است، ممکن است ایراد و قصور باشد، اما در عین حال به نظر بنده خداوند توفیقات زیادی داده است و باید شکر کنیم، در استان مازندران دستگاه اجرایی، نمایندگان مجلس، علما شیعه و سنی در کنار هم هستند و به فکر مردم هستند و این وحدت نعمت خداوند است و باید شکرگذار باشیم، این روحیه‌ای که از مردم چند روستا دیدیم نعمت و رحمت خداوند است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 26
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  65 4
  من دقیقه دقیقه دنبال خبر سیل بودم و خیلی هم ترسیدم و نماز آیات رو خوندم خوش بحالتون جناب رئیس جمهور ، که روزانه اخبار سیل رو دنبال میکردید.
  • سنگ پا IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   83 2
   عده ای هم قشم قایق سواری میکردن!
  • سنگ پا IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   48 1
   عده ای هم قشم قایق سواری میکردن!
  • US ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   53 1
   استاندارش حتی تو استان نبوده خودش بعد 9 روز سر زده و حتی قشم نوردی رو تعطیل نکرده الان تز میده خدایا توبه!
  • IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   3 25
   سیل نماز آیات ندارد.
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   2 34
   طرفدار روحانی نیستم ولی انصاف داشته باشیم درقشم وضعیت جوی تگرگ وحشتناک بود واکثریت استان های کشوربارندگی وحشتناک وحتی یکی ازهواپیماهای قشم در اصفهان به صورت اضطراری فرودمیاد
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   8 1
   ازحوادث طبیعی از هرکدومش بترسی نمازآیات داره
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   23 0
   ۷۰۲همه ی بلایای طبیعی که باعث ترس بشه نماز آیات داره
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   7 0
   بابا در سیل گلستان 9 نفر کشته شد اما در سیل گرانی و تورم میلیون ها نفر کشته شده اند مردم ایران را در می یافت
 • FR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  76 2
  مردم يادتان هست بعد از ده روز روحاني از سفرتفريحي قشم برگشت مردم يادتان هست استاندارش خارج تعطيلات نوروزي را سپري كرد مردم يادتان هست دلار٣٥٠٠توماني
  • ناشناس AE ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   14 25
   نه مردم ما فراموش کار هستند..دلار ۹۰۰تومنی هم یادشون نیست!انتخابات و وعدل ها هم یادشون نیست!
  • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   2 1
   شما همان بیست وسه نفر نیستید
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   3 0
   خوب سیل گرانی هنوز غرق هستیم
 • مهماندار هواپیما IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  58 2
  اقای روحانی از شما و دولتمردانتان یاد گرفتن چون شما 6 سال است دارین موج سواری را به عموم مردم یاد می دهید
  • IR ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
   4 1
   واقعا ابرها هم به پایین نگاه میکنن ، ایندفعه خواستن جایی ببارن که روحانی و استاندارش نباشه . کسی که سیل سواری کرد آبروتو برد ابر بود ، بی تدبیری و بی مسئولیتی دولتت رو قشنگ رو کرد . بله ابرها به پایین نگاه میکنند
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  42 1
  عده ای هم سکه وتورم سواری کردن ودارن میکنن=کاسبان طلا وتورم. علی برکت....
 • علی IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  36 2
  تو هم به مردم احترام بگذار بگو تا حالا کدوم ..... بودی؟
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  68 2
  کی میری تا از شرت راهت شیم؟
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  59 2
  سیل سواری!! کلامی از کاسبان شکست خوره برجام! توجیه کم کاری ها واقعا دولت لاکچری بازی داریم به درد شرایط بحران و سخت نمیخورند حضرات عافیت طلب
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  65 1
  هنوز هم مثل یک طلبکار تمام عیار داره رای سواری میکنه و البته مانند تکراری ها هم فرافکنی میکنه !!!!!
 • شهروند IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  31 0
  پیاز شده12هزار تومان ....
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  29 2
  حالاهنوزمردم سیل زده دقیقا متوجه علتش نشدن بنفش
 • امیری IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  37 1
  1- تمام مردم ایران لحظه به لحظه با هر وسیله ممکن حتی با زنگ زدن به کسانی که در شمال بودند از ماجرا خبر دار می شدند این که شما هم مثل همه مردم بودید کار مهمی نیست 2- کاش مشاورانت به شما می گفتند که عرف هست در دنیا برای هم دردی با مردم و برای هماهنگی امور رییس جمهور حتی سفر های کاری خود را تعطیل می کند چه این که سفر تفریحی باشد 3- وقتی شما سفر خود را تعطیل نکردید معلوم هست که استاندار شما نیز به سفرش ادامه بدهد به نظر من نباید استاندار غزل می شد چون کار ایشان ورییس جمهور مثل هم می باشد
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  53 1
  حسن ای رئیس دولت تو چه آفتی خدا را ؟ که ز عمر سیر کردی فقرای بی نوا را به جز از حسن که گوید به ظریف چون که برجام شده پاره پوره فعلا بده جوّ کمی فضا را نه بشر توانمت خواند و نه شیخ و اهل عرفان متحیّرم چه نامم توی یک، لا قبا را وَ هر آن چه وعده کردی “همه را به باد دادی” چه هزار وعده هایی که گرفت حال ما را همه مانده اند حیران که چگونه کشف کردی ز کدام لُپ لُپ آخر وزرای بی حیا را ..!؟ تو اگر حقوق دانی و به فکر جیب مردم منما دگر نجومی تو حقوق "آشنا"را همه شب در این اُمیدم که اجل ز ره بیاید و بگیرد از سر ما همه سایه ی شما را “”
  • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   4 0
   احسنت
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  11 1
  تو خیلی پر رویی تو ارث پدرت رو میخای تا حالا نبودی دیر اومدی طلبکاری؟
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  17 1
  آقای روحانی این شما بودید در قشم اسکی سواری می کردید گناه بی مدیریتی خود را به گردن کسی دیگر تکرار لطفا فرا فکنی نکنید
 • فرهاد IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  17 1
  خدانیامرزدت .مردم دارن گریه می گنن تو داری تو قشم چه غلطی می کردی .
 • بهمن IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  21 1
  از اونایی یادگرفتن که "برجام سواری" می کردن ! آقای روحانی
 • IR ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  15 1
  همین مردم به روحانی رای داده بودن ولی موقع سیل ایشون از هتل تفریحی قشم گزارشات رو می خونده و حاضر به ترک اونجا و حضور در استان و رفع مشکل نشد تا آخر تعطیلاتش
 • احمد IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  4 1
  شماهم لطف کنید یکسال اب وبرق وگازرایگان به شهرهایی که سیل اومده بدهید این کمترین تقاضاست
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  16 1
  روتو برم
 • IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  12 1
  رو نیست که !
 • پوریا FR ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  11 1
  شما هم البته تو قشم احتمالا قایق سواری میکردید البته شایدم اصلا قشم نبودید و مثل استاندارتان خارج بودیدو همه این اخبار برای رد گم کنی بود از جناب مشاورتان آشنا بالاخره تصویر و مصاحبه ای در قشم از شما نبود هر چه بود توییت های مشاورتان آشنا بود
 • IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  2 7
  ان شاءالله که نیت برخی منتقدان از سر دلسوزی باشه نه نفاق و دشمنی و کینه انتخاباتی!
 • IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  4 1
  یکیش هم خودش.
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  3 5
  من به سهم خودم از روش عقلانی دولت در مهار این بحران تشکر میکنم
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  13 2
  اییییییی نبفهمه !!!!
 • محسن IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  3 2
  از گلابی های رسیده برجام چه خبر!
 • حسام NL ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  2 0
  گور بابای قیمت پیاز پیاز نخرید برید دعا کنید که هست
 • SY ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  7 2
  روحانی ادامه داد: حسن روحانی هر چه دارد از آراء مردم است، اقای روحانی بنی صدر هم همش حرف تو رو تکرار می کرد از تکبر و خود بزرگ بینی دست بردار تکبر فقط و فقط در شان خداوند متعال است
  • دامغانی IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
   4 3
   خیلی وقته که من و امثال من از رای دادن به تو (حسن روحانی) پشیمانیم .لطفا مثل زمان انتخابات حرافی نکن .دیگه اعتمادی به خودت و هم فکر ا نت نداریم .
 • امیری IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  0 1
  من بسیار خوشحالم که هم اکنون زیبا کلام از روحانی حمایت می کند چون هیچ کاری بهتر از این نمی تواند ماهیت واقعی زیبا کلام را اشکار کند .اقای زیبا کلام صداقت شما کجاست وقتی تورم کمر مردم را شکسته وقتی مردم توان خرید پیاز را هم از دست داده اند و شما هنوز از روحانی حمایت می کنی اقای زیبا کلام هیچ کاری بهتر از این نمی تواند ماهیت شما را اشکار نماید که با وجود سفر تفریحی روحانی در قشم مردم در گلستان .لرستان در گیر سیل بدند و شما دم بر نیاوردید و شما سکوت نمودید در حالی که اگر جریان مخالف شما بود زمین وزمان را به می بافتید
 • DE ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  3 1
  گزارش‌های سیل را به صورت روزانه و گاهی ساعتی دریافت می‌کردم// نگفتم برجام مشکل آب آشامیدنی را حل میکند .میلیاردها متر مکعب آب آشامیدنی از برکات امضای برجام.روحانی مچکریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس