سخنگوی ارتش

سخنگوی ارتش گفت: پس از صدور فرمان فرمانده معظم کل قوا و از طرف فرمانده کل ارتش به تمامی یگان‌های حاضر در منطقه دستور داده شد با توان بیشتر به کمک مردم بشتابند.

به گزارش مشرق، امیر شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی درباره آخرین اقدامت ارتش برای کمک به سیل‌زدگان گفت: مجموعه ارتش جمهوری اسلامی از روز ۲۷ اسفند ماه یعنی درست زمانی که مسافران نوروزی با کولاک مواجه بودند برای کمک به آنان وارد عمل شد و با استفاده از یگان‌های خود در منطقه به کمک مردم گرفتار در کولاک و برف شتافتند.

بیشتر بخوانید:

عزیمت جانشین ستاد کل نیروهای مسلح به استان گلستان

عکس/ خدمت رسانی نیروهای ارتش به سیل زدگان

وی افزود: پس از وقوع سیل در استان‌های شمالی کشور یگان‌های ارتش حاضر در منطقه و در همکاری با ستاد بحران امکانات خود اعم از امکانات پروازی، پمپ‌های تخلیه آب، امکانات غذایی و اسکان مردم را وارد عمل کردند.

وی ادامه داد: پس از صدور فرمان فرمانده معظم کل قوا اقدامات ارتش در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تشدید یافت و از طرف فرمانده کل ارتش به تمامی یگان‌های حاضر در منطقه دستور داده شد با توان بیشتر به کمک مردم بشتابند، در همین راستا یک محموله شامل امکانات خوراکی بهداشتی و بیمارستان صحرایی شامل ۲ هزار تخته پتو، ۵۰۰ چادر و سایر امکانات مورد نیاز به منطقه اعزام شد همچنین نیروهایی از تیپ ۶۵ نوهد و ۱۰ تیم سه‌نفره غواصی از نیروی دریایی ارتش نیز به منطقه اعزام شده‌اند.

سخنگوی ارتش تصریح کرد: علاوه بر دو بالگردی که در منطقه حاضر بودند دستور داده شد تا بالگردهایی از پایگاه‌های اصفهان، آبیک و پایگاه دریایی نداجا نیز به منطقه اعزام شوند. همچنین امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز ساعاتی پیش برای نظارت به عملیات کمک‌رسانی به منطقه اعزام شده است، علاوه بر این به تمامی پادگان‌های ارتش دستور داده شده تا در صورت نیاز به موضوع اسکان مردم کمک کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس