کد خبر 945536
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
رونالدو و مسی

رکوردهایی در اختیار رونالدو است که حتی بازیکنی نظیر مسی نیز نتوانسته آن ها را بشکند.

به گزارش مشرق، لیونل مسی و کریس رونالدو بزرگترین فوتبالیست‌های عصر ما هستند و هرگز از شکستن رکورد و ثبت حد نصاب‌های جدید خسته نمی‌شوند.

این دو گلزن شگفت انگیز رکوردهای زیادی در دنیای فوتبال در اختیار خود می‌بینند و هر هفته و هر فصل در حال شکستن و ثبت رکوردهای جدیدتری هستند. این دو بازیکن با سطح بالای خود، برای بهتر شدن به یکدیگر انگیزه داده اند و به دستاوردهایی رسیده اند که برای دیگر بازیکنان دنیای غیرممکن به نظر می‌رسد.

به بهانه هت‌تریک و نمایش جادویی لیونل مسی در جریان پیروزی ۴-۱ بارسلونا مقابل رئال بتیس و به راه افتادن بخث هایی جدید در مقایسه او و رونالدو، اکنون به ۴ رکوردی اشاره می‌کنیم که در اختیار کریس رونالدو است و لیونل مسی هنوز نتوانسته به آنها چنگ بزند. البته رکورد چهارم، در اختیار ستاره‌ای ایرانی است و در این زمینه، رونالدو صرفاً نسبت به مسی برتری دارد:

۱- حداقل ۵۰ گل زده در ۶ فصل متوالی

از زمان حضور در رئال مادرید در سال ۲۰۰۹، رونالدو در هر فصل (به جز فصل اول) توانست حداقل ۴۰ گل در تمامی رقابت‌ها برای کهکشانی‌ها به ثمر برساند. این فوق ستاره سابق رئال مادرید از فصل ۱۱-۲۰۱۰ تا فصل ۱۶-۲۰۱۵، برای ۶ فصل متوالی حداقل ۵۰ گل در تمامی رقابت‌ها برای رئال به ثمر رساند. (به ترتیب ۵۳، ۶۰، ۵۵، ۵۱، ۶۱ و ۵۱) رونالدو سریع‌تر از هر بازیکن دیگری به ۱۵۰ و ۲۰۰ گل لالیگایی رسید.

در مقابل، مسی در ۵ فصل توانسته تعداد گل‌های خود را به ۵۰ برساند و ۳ فصل از این تعداد به صورت متوالی بوده است. (۱۱-۲۰۱۰ تا ۱۳-۲۰۱۲ به شکل متوالی به ترتیب ۵۳، ۷۳ و ۶۰ گل؛ فصل‌های ۱۵-۲۰۱۴ با ۵۸ و ۱۷-۲۰۱۶ با ۵۴ گل)

۲- آقای گل ادوار لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو تنها بازیکنی است که توانسته در سه فصل گوناگون لیگ قهرمانان حداقل ۱۵ گل به ثمر برساند. (فصل‌های ۱۴-۲۰۱۳، ۱۶-۲۰۱۵ و ۱۸-۲۰۱۷ به ترتیب با ۱۷، ۱۶ و ۱۵ گل) او همچنین تنها بازیکن تاریخ این رقابت هاست که توانسته در یک فصل، در تک تک بازی‌های مرحله گروهی گلزنی کند.

بازیکن سابق اسپورتینگ لیسبون تنها بازیکنی است که توانسته در ۱۱ دیدار متوالی گلزنی کند. او در روز ۱۸ آپریل ۲۰۱۷ به نخستین بازیکن تاریخ رقابت‌ها تبدیل شد که به ۱۰۰ گل زده رسیده و در ۱۸ فوریه ۲۰۱۸ به نخستین بازیکن تاریخ تبدیل شد که با پیراهن یک باشگاه (رئال مادرید) ۱۰۰ گل در این رقابت‌ها به ثمر می‌رساند. در مجموع تعداد گل‌ها رونالدو ۱۲۴-۱۰۸ از مسی پیش است و در تعداد عنوان‌های آقای گلی نیز رونالدو برتری ۷-۵ نسبت به مسی دارد.

۳- حداقل ۶۰ گل زده در ۴ سال تقویمی متوالی

در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، رونالدو در ۴ سال تقویمی متوالی توانست حداقل ۶۰ گل در عرصه باشگاهی و ملی به ثمر برساند. مسی در دوران فوتبال خود در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به این دستاورد رسیده، هرچند ۹۱ گل او در سال تقویمی ۲۰۱۲ دستاوردی شگفت انگیز و خارق العاده است.

رونالدو همچنین تنها بازیکنی است که توانسته در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷، برای ۷ سال تقویمی متوالی حداقل ۵۰ گل باشگاهی و ملی به ثمر برساند. فوق ستاره آرژانتینی این مهم را در ۴ سال متوالی انجام داده و مجموعاً در ۷ سال تقویمی توانسته حداقل ۵۰ گل به ثمر برساند.

۴- گل‌های ملی

با به ثمر رساندن ۸۵ گل در ۱۵۴ بازی (۰.۵۵ گل در هر بازی) رونالدو در رده دوم بیشترین تعداد گل ملی قرار دارد و در این زمینه تنها علی دایی را با ۱۰۹ گل زده در ۱۴۹ بازی بالاتر از خود می‌بیند. بعد از رونالدو و با عبور از نام‌هایی نظیر فرانس پوشکاش، پله، میروسلاو کلوزه و رابی کین، در رده هجدهم به لیونل مسی می‌رسیم که با ۶۵ گل زده در ۱۲۸ بازی ملی (۰.۵۱ گل در هر بازی) این رده را مشترکا با دیدیه دروگبا در اختیار دارد. صعود مسی در این جدول حتمی است اما شاید او نتواند از رونالدو پیشی گیرد.

در زمینه کسب جام نیز، رونالدو به همراه پرتغال قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ را تجربه کرده اما لیونل مسی با ۴ نایب قهرمانی، هرگز نتوانسته به همراه آرژانتین در عرصه ملی جامی را بالای سر ببرد. مسی با آرژانتین در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نایب قهرمان کوپا آمریکا و در سال ۲۰۱۴ نایب قهرمان جام جهانی شده است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس