کد خبر 944957
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
استقلال

نساجی مازندران چهلمین تیمی شد که استقلالی‌ها در لیگ برتر آن‌ها را شکست می‌دهند.

به گزارش مشرق، شاگردان وینفرد شفر آلمانی در تیم استقلال که نتایج قابل قبولی در نیم فصل دوم در لیگ برتر کسب کرده‌اند، شب گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده‌ی نساجی مازندران رفتند. استقلالی‌ها در حالی میزبان نساجی بودند که این تیم اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند و در بازی رفت مقابل استقلال به تساوی بدون گل رسیده بود. آبی‌های پایتخت در بازی شب گذشته با تک گل مرتضی تبریزی که در نیمه اول از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر رسید، موفق شدند با یک گل میهمان تازه لیگ برتری شده‌ی خود را شکست دهند. برد دیشب استقلال، چهلمین برد این باشگاه مقابل یک تیم در تاریخ لیگ برتر بود. آبی‌های پایتخت پیش از این موفق شده بودند در لیگ برتر ۳۹ تیم مختلف را شکست دهند. از نظر آمار پیروزی برابر بیشترین تیم‌ها در لیگ برتر، استقلال تهران رکورددار است. آبی‌های تهرانی تاکنون موفق به پیروزی برابر هر ۴۰ تیمی که در لیگ مقابل آن به میدان رفته‌اند، شده‌اند.
بیشتر بخوانید:

از نظر برد مقابل تیم‌ها مختلف در لیگ برتر بعد از استقلال تهران، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر سپاهان اصفهان قرار دارد. زرد پوشان اصفهانی مقابل ۳۹ تیم مختلف در تاریخ لیگ برتر به پیروزی رسیده‌اند. تنها تیمی که سپاهان نتوانسته آن را در لیگ برتر شکست دهد، آلومینیم هرمزگان است. سپاهانی‌ها در تنها فصلی که آلومینیم هرمزگان در لیگ برتر حضور داشت، در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل این تیم متوقف شدند.

بعد از سپاهان هم ۳ تیم پرسپولیس، سایپا و فولاد خوزستان قرار دارند که هر کدام ۳۸ تیم را در لیگ برتر برده‌اند. قرمزپوشان پایتخت در تقابل با ۴۰ تیمی که در ادوار مختلف لیگ حضور داشته‌اند مقابل ۳۷ تیم به پیروزی رسیده بودند که این فصل و در بازی رفت در ورزشگاه آزادی موفق شدند نساجی مازندران را شکست دهند تا قرمزپوشان مازندرانی بردهای پرسپولیس مقابل تیم‌های مختلف را به عدد ۳۸ برسانند.

شهرداری تبریز و نفت مسجد سلیمان تنها تیم‌هایی هستند که پرسپولیس بردی برابر آنها نداشته است. پرسپولیس در دو بازی رفت برگشت در لیگ هجدهم فرصت برد مقابل نفت مسجد سلیمان را از دست داد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل این تیم به تساوی رسیدند. سرخپوشان پایتخت برای تقابل با شهرداری تبریز باید منتظر صعود این تیم لیگ یکی به لیگ برتر باشند. شهرداری تبریز در ۲ فصلی که در لیگ برتر حضور داشت، ۴ بار با پرسپولیس روبه‌رو شد که حاصل آن یک شکست برای پرسپولیس و ۳ تساوی بود.

شهرداری تبریز مقابل سایپا هم بی شکست است و یکی از ۲ تیمی که نارنجی پوشان در طول تاریخ موفق به غلبه بر آن نشده‌اند، است. دیگر تیمی که سایپا برابر آن بردی نداشته، نساجی مازندران است. سایپایی‌ها در بازی رفت این فصل مقابل نساجی به تساوی یک بر یک رسیدند و این شانس را دارند که در بازی برگشت مقابل این تیم تازه لیگ برتری شده، تعداد بردهای خود مقابل تیم‌های مختلف در لیگ برتر را به عدد ۳۹ برسانند.

فولاد دیگر تیمی که به طور مشترک در رده سوم قرار دارد، در لیگ هفتم حاضر نبود وهمین امر باعث شد با شیرین فرازی که تنها در این دوره حاضر بود روبه‌رو نشود و فرصت پیروزی مقابل این تیم را نداشته باشد. به جز این، فولاد برابر ماشین‌سازی تبریز هم تاکنون بردی نداشته است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس