جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی، برخی اعضای مجمع غائب بودند.

به گزارش مشرق، آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۹۷، صبح امروز (۲۵ اسفندماه) به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

انتقاد آیت‌الله آملی از موضع رسانه‌های غربی در برابر تروریسم

واکنش محسن رضایی به حادثه نیوزیلند

در نشست امروز مجمع، سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۸ که با اصرار مجلس برای تعیین مصلحت به مجمع ارسال شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس تصاویر منتشر شده از جلسه امروز مجمع، حسن روحانی رئیس‌جمهور و حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه غائبان این جلسه بودند.

همچنین محمدباقر قالیباف، صادق واعظ‌زاده، شیخ حسن صانعی، آیت‌الله امینی، علی‌اکبر ناطق نوری، سعید جلیلی، علی شمخانی، علی‌اکبر ولایتی و سرلشکر باقری نیز غائبان جلسه امروز بودند. از فقهای شورای نگهبان نیز آیات شب‌زنده‌دار و یزدی در جلسه امروز حضور نداشتند.

غلامرضا تاج‌گردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعضای مدعو جلسه مجمع بودند.

در این جلسه همچنین مجمع تشخیص مصلحت پس از طرح دیدگاه‌های خود و استماع نظرات نمایندگان شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در خصوص ایرادات مطرح شده تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ کردند:

۱_ جزء ۴ بند (ه) تبصره (۴) با اصلاحاتی به شرح ذیل تصویب شد:

"بازپرداخت تسهیلات مذکور و برداشت دولت از صندوق در بودجه سال ۱۳۹۷، در بودجه‌های سنواتی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۴ منظور و به حساب صندوق توسعه ملی واریز شود. بازپرداخت تسهیلات از درآمدهای حاصل از اجرای طرح‌ها تا حد امکان صورت پذیرد."

۲- در بند (ز) تبصره ۱۶ مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی به تصویب نرسید.

۳- در جزء (۲) بند الف تبصره (۱۸) نظر مجلس شورای اسلامی با اضافه شدن عبارت: "اساسنامه صندوق حداکثر تا پایان فروردین ۱۳۹۸ برای شورای نگهبان ارسال شود" به انتهای بند، تصویب شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس