کد خبر 943849
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۰
بوئینگ ۷۳۷

آمریکا دستور داد که شرکت بوئینگ تغییراتی در طراحی ناوگان مکس۷۳۷ بدهد.

به گزارش مشرقبه نقل از رویترز، آمریکا دستور داد که شرکت بوئینگ تغییراتی در طراحی ناوگان مکس ۷۳۷ بدهد. گرچه از تصادف این هواپیما در ماه اکتبر، بویینگ در حال انجام کارهایی روی این هواپیما است ولی آمریکا اعلام کرد این هواپیما برای پرواز مناسب است و نیازی به تعلیق فعالیت آن پس از سقوط دوم نیست.


یک بوئینگ مکس ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی که به مقصد نایروبی پرواز می کرد، روز یکشنبه چند دقیقه پس از بلند شدن از زمین سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند. پس از آن سوالاتی در مورد امنیت مدل های جدید این هواپیما سازی به وجود آمد. یکی از این هواپیماها در اکتبر در اندونزی سقوط کرده ۱۸۹ نفر جان باختند.

در این زمینه:

فیلم / بوئینگ‌های مرگ آفرین آمریکا

فیلم / محل سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اتیوپی

دومین بوئینگی که بوی نویی می‌داد سقوط کرد


بوئینگ به اداره هواپیمایی فدرال اطمینان داد که نرم افزاری برای ارتقای ناوگان مکس ۷۳۷ در هفته‌های آتی به کار خواهد گرفت. دو سناتور آمریکا خواستار زمین‌گیر شدن فوری این ناوگان شدند و تعداد زیادی از خطوط هوایی نیز اعلام کردند داوطلبانه جلوی پرواز هواپیماهای مکس ۷۳۷ را خود را می گیرند.


شرکت بوئینگ اطمینان داد که ماه‌هاست در حال ساخت یک نرم افزار کنترل پرواز برای ارتقاء مکس ۷۳۷ است که این هواپیمای ایمن را ایمن تر از قبل می سازد.


اداره هواپیمایی فدرال اعلام کرد باید مقررات آموزشی و راهنمای پرواز خدمه را هم همراه با طراحی هواپیما به سیستم حمایت حفاظت خودکار با نام MCAS ارتقا دهد .


این اداره همچنین اعلام کرد گزارشات تشابهاتی بین سقوط هواپیما در اتیوپی و اندونزی نشان می دهند، هر چند این بررسی‌ها تازه شروع شده اند و هنوز نتیجه گیری نهایی انجام نشده است.


الاین چائو، وزیر حمل و نقل آمریکا گفت: «در صورت یافتن هرگونه مشکل ایمنی، یک ثانیه را هم از دست نخواهیم داد. اگر اداره هواپیمایی فدرال تشخیص دهد که یک مشکل ایمنی وجود دارد، اقدام فوری و مناسب انجام می‌دهیم. من می خواهم مردم مطمئن باشند که ما این تصادف‌ها و سوانح را جدی می‌گیریم».


مدیرعامل بوئینگ گفت از امنیت هواپیمای پرفروش مکس ۷۳۷ اطمینان دارد. وی اضافه کرد که هنوز برا ای نتیجه گیری در مورد خط هوایی اتیوپی زود است. ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات گفت این هواپیماها باید زمین گیر شوند تا به مسافران آمریکایی در مورد امنیت آنها اطمینان دهند.


این ایده که ۲ تصادف در مدت زمانی کوتاه نشان دهنده خطا در طراحی هواپیمای جدید است، باعث شد سهام بویینگ ۱۰ درصد سقوط کند. سهام این شرکت ۵.۳ درصد پایین آمد و به ۴۰۰.۰۱ دلار رسید.


۷۳۷ که بیش از پنجاه سال است پرواز میکند، پرفروش‌ترین و ایمن ترین هواپیمای مسافری مدرن دنیا است و مطمئن ترین هواپیما هم شناخته می شود . 


مکس ۷۳۷ جدید ترین مدل این هواپیما است که با ایرباس نئو a۳۲۰ رقابت میکند مدل ۷۳۷ یکی از قابل اطمینان ترین هواپیماها به حساب می آید.


مکس موتور بزرگتر و کارآمد تری نسبت به مدل های قبلی ۷۳۷ دارد. این مدل در ۲۰۱۷ رونمایی شد تا جای مدل قدیمی ۵۰ ساله ۷۳۷ را بگیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس