کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون

با اکران هشتاد فیلم طی سال سینمایی ۹۷ رقمی معادل ٢٤٢,٤١٠,٢٦٤,٠٠٠ تومان به ثبت رسید که از این مبلغ تنها ۳۰ میلیارد به یک فیلم "هزارپا" اختصاص دارد.

به گزارش مشرق، اکران سینما در سال ۱۳۹۷ با اتفاقات جالب و جذاب و در همین حال تاسف برای برخی تهیه کنندگان و پخش کنندگان روبرو بود. سال جاری در سینما با وجود اینکه سال رکوردشکنی گیشه تاریخ سینما محسوب می‌شود، اما سالی است که بسیاری از آثار هزینه‌های خود را نیز در نیاورند.

بیشتر بخوانید:

آخرین تصمیمات برای اکران نوروز ۹۸

پرفروش‌ترین سینماهای کشور را بشناسید +عکس

با اکران هشتاد فیلم طی سال سینمایی ۹۷ رقمی معادل ٢٤٢, ٤١٠, ٢٦٤, ٠٠٠ تومان به ثبت رسید که از این مبلغ تنها ۳۰ میلیارد به یک فیلم "هزارپا" اختصاص دارد. اما با این وجود جالب است بدانید که ۱۰ فیلم در اکران امسال حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم نفروخته اند.

به همین مناسبت، به ۱۰ فیلم کم فروش سینما در سال ۱۳۹۷ به ترتیب بدترین گیشه نگاهی انداخته ایم که به شرح زیر است:

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

گام های شیدایی

گام های شیدایی به کارگردانی حمید بهمنی قعرنشین بی چون و چرای گیشه سینما در سال جاری است. این فیلم در کل به فروشی معادل ٣, ٥٥٣, ٠٠٠ تومان رسیده و تنها ٤١٨ مخاطب را به سینماها کشانده است.

این فیلم با بودجه رسمی یک میلیارد تومان ساخته شد و داستان زنی آمریکایی به نام جولی است که به خدمت ارتش ایالات متحده درآمده و تلاش دارد مدارکی را که در حین انجام وظیفه در این کشور به دست آورده به دوست خبرنگار خود برساند. در جریان این اتفاقات یکی از پرده‌های سناریو آزادسازی عراق به تصویر کشیده می‌شود.

محمدرضا شریفی‌نیا، جمشید هاشم پور، لوریت حنینو، فخرالدین صدیق شریف و کورش تهامی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش پرداخته اند.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

دایان

فیلم دایان دومین فیلم کم فروش سینما تا اینجای کار است. البته این فیلم از ابتدا هم امیدی به فروش زیاد نداشت ولی با وجود اینکه از اکرانش هنوز باقی مانده بعید از است بتواند تفاوت چندانی را در رقم فروش خود لحاظ کند.

این فیلم با فروش کلی ٤, ٠٨٥, ٠٠٠ تومان و با جذب مخاطب ٧٥٦ نفری رتبه دوم کم فروش ترین فیلم در سال سینمای ایران را در اختیار دارد. این اثر به کارگردانی بهروز نورانی پور داستانی درباره فردای «جنگ» و افرادی که در یک روستا زندگی می کنند و برای فردای بهتر تلاش می‌کنند را روایت می کند.

مرداد تلفیقی از شکست در گیشه و محتوا/گره‌هایی که به راحتی باز می‌شود

مرداد

فیلم سینمایی "مرداد" ساخته تازه "بهمن کامیار" رتبه سوم کم فروشترین فیلم سال را در اختیار دارد. این فیلم با فروشی معادل ١١١, ٦٧٨, ٠٠٠ تومان تنها ١١, ١٣٣ نفر مخاطب را جذب کرده است.

شاید در ابتدا دو فیلم از یک کارگردان اتفاقی مثبت برای وی باشد اما زمانی که این دو فیلم نمی فروشند و علاوه بر فروش پایین نقدهای خوبی را نیز از آن خود نمی کنند این بدان معناست که کارگردان باید زمان بیشتری را برای کیفیت آثار خود صرف کند.

فیلم سینمایی "مرداد" بعد از یک هفته از اکران و با وجود حضور بازیگران برجسته ای همچون "محمدرضا فروتن"، مهتاب کرامتی، بهنوش بختیاری و رعنا آزادی ور تنها ۵ میلیون تومان فروش داشته است.

زوج جوان پرستاری بعد از سالها زندگی مشترک می‌خواهند صاحب فرزند شوند اما بعلت سابقه سقط جنین از نظر پزشکی فعلاً امکان آن فراهم نیست و درمانهای خاصی را می طلبد، زوج جوان به سختی در حال فراهم کردن هزینه درمان ناباروری هستند تا اینکه اتفاقاتی باعث تردید زن برای ادامه ی مسیر درمان می‌شود.

شکست سنگین فیلم قرارمون پارک شهر در گیشه///////////////////////چهارشنبه

قرارمون پارک شهر

فیلم سینمایی "قرارمون پارک شهر" جدیدترین ساخته فلورا سام با فروشی معادل ٢١, ٤٧٠, ٠٠٠ تومان و جذب ٢, ٥٣٢ نفر مخاطب رتبه چهارم بدترین فیلم در اکران سال را در اختیار دارد.

این فیلم با وجود حضور بازیگران پرتعداد نتوانست در بازار چرخه اکران دوام بیاورد و علاوه بر پخش و تبلیغات ضعیف نظر مثبت مخاطبان را نیز به خود به همراه نداشت.

"قرارمون پارک شهر" با نام پیشین"نیمکت" مضمونی اجتماعی دارد و داستان زندگی نویسنده ای را روایت می کند که در حین نوشتن آخرین رمان خود پرده از حقایق زندگی اش برداشته می شود.

شقایق فراهانی، ماه چهره خلیلی، امین زندگانی، سام نوری، سیاوش طهمورث، امید روحانی، افسر اسدی، شیوا خسرومهر، مریم کاویانی، نرگس محمدی و محمدرضا شریفی نیا بازیگران پرتعدادی هستند که حضورشان در کنار یکدیگر نتوانسته باعث فروش خوب این فیلم در گیشه شود.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

بهشت گمشده

فیلم سینمایی "بهشت گمشده" به کارگردانی "حمید سلیمانیان" هر چند در ژانر کودک و نوجوان و برای این سنین ساخته اما تمامی این موضوع را نمیتوان دلیل شکست این اثر در گیشه دانست زیرا این فیلم حضور چهره های بسیاری را در خود می بیند.

این فیلم سینمایی با فروش ٣٥, ٥٢٣, ٠٠٠ تومانی و جذب تعداد ٣, ٧٠٣ مخاطب به سینما رتبه پنجم کم فروشترین فیلم در سال جاری را به خود اختصاص داده است.

فرامرز قریبیان، افسانه پاکرو، متین ستوده، هادی قمیشی، نیره فراهانی، رویا شریف، افشین هاشمی، کاوه خداشناس، محمدمهدی احدی، شکیبا فرمانی، یاشار سلیمانی، ریحانه شهرامی فر، محمدحسین خرسندی فر از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

کم فروش‌ترین فیلم‌های اکران سال ۱۳۹۷ کدامند؟ /قعرنشینی ۸ فیلم با فروش کمتر از ۱۰۰ میلیون////////////سه شنبه

اسکی باز

اسکی باز دیگر فیلم ژانر کودک و نوجوان از دیگر آثار کم فروش سینمای در سال جاری است که با فروشی معادل ٣٦, ٦٤٨, ٠٠٠ تومان و جذب ٧, ١٥٨ مخاطب به سینما رتبه پنجم را در اختیار دارد.

در خلاصه داستان اسکی باز آمده است: بز کوهی که به روستاه پناه آورده، قرار است قربانی یک رسم محلی شود، جولی پسربچه‌ای است که تا عصر، قبل از مسابقه اسکی، فرصت دارد او را نجات دهد.

همچنین فیلم‌های چراغ های ناتمام با ٤٤, ٠٩٢, ٠٠٠ تومان، یک کیلو و بیست و یک گرم با ٦١, ٠٧١, ٠٠٠ تومان، ناخواسته با ٧٥, ٤٨٠, ٠٠٠ تومان و بی نامی با ٨٣, ٢٨٢, ٠٠٠ تومان فروش رتبه های ششم تا دهم بدترین فیلم ها از لحاظ فروش را در سال جاری در اختیار دارند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • بانام IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
    1 0
    كاش محلي كه ازش بودجه گرفتن رو هم اعلام ميكرديد تا ببينم چقدر بيت المال هدر رفته.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس