طاهری و هدایتی

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس شفاف‌سازی کاملی در مورد پرداختی‌های انجام شده از سوی هدایتی به این باشگاه و برخی از بازیکنان انجام داد.

به گزارش مشرق، حسین هدایتی اخیراً در دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفاتش ادعاهایی را مطرح کرد که در نوع خود قابل توجه بود و نیاز به بررسی و رسیدگی داشت. او مدعی شده پرداختی‌های زیادی به باشگاه پرسپولیس و مسئولان وقت این باشگاه داشته در حالی که علی‌اکبر طاهری در زمان حضورش در تاریخ ۹ دی ماه سال جاری در مورد پرداختی‌های هدایتی به باشگاه پرسپولیس و برخی بازیکنان این تیم شفاف‌سازی کرده بود.
بیشتر بخوانید

با توجه به اظهارات اخیر هدایتی؛ طاهری مدیرعامل پیشین پرسپولیس بار دیگر توضیحاتی را ارائه کرد و مدارکی را در اختیارمان قرار داد.

طاهری در این باره گفت: همان طور که پیش از این با مدرک اعلام کردم، باشگاه پرسپولیس با حسین هدایتی همکاری نداشت بلکه اسپانسر وقت باشگاه قرارداد امضا کرد. در واقع باشگاه پرسپولیس در قرارداد اسپانسری خود با شرکت «نگاه پردازان امین سیما کیش» تمام اختیارات تبلیغاتی را به این شرکت داد و این شرکت قرارداد همکاری با شرکت استیل آذین امضا کرد. همان طور که در نامه مشاهده می‌کنید در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۵ این قرارداد بین این دو شرکت امضا شده است. (تصاویر زیر)

طاهری اضافه کرد: پشت‌بند این قرارداد دو متمم امضا کردند که البته این کار بعداً انجام شد اما به همان تاریخ قرارداد ثبت کردند که در نوع خود جالب و کار ناشیانه‌ای است. اولین متمم این است؛ پول‌هایی که می‌گیرند چطور باشد که بتوانند فرار مالیاتی کنند. متمم دیگر اینکه هر چه در ۵ سال قبل هدایتی به پرسپولیس پرداخت کرده به حساب این قرارداد بیاید که من زیر بار این مسئله نرفتم و گفتم مگر ممکن است شرکت دولتی در حساب‌های مالی‌اش عنوان کند یک فرد هر مبلغی در ۵ سال گذشته به باشگاه پرداخت کرده را در قرارداد جدید می‌آورد. در نامه رسمی مخالفت خود را با این متمم اعلام کردم. به خاطر همین مسئله اشاره شده بین هدایتی و شیرازی (مدیرعامل شرکت نگاه پردازان امین سیما کیش) مشاجره پیش آمد و هدایتی تهدید به پا پس کشیدن کرد. (تصویر زیر)

مدیرعامل پیشین پرسپولیس عنوان کرد: همان طور که در قرارداد پیداست شرکت استیل آذین در سال اول باید مبلغ ۱۰ میلیارد تومان پرداخت می‌کرد. نکته جالب اینکه در قرارداد آمده بود ابوالفضل اکبری به عنوان کسی که کار را آورده، باید یک و نیم میلیارد تومان بگیرد که این خودش جای رسیدگی دارد.

طاهری گفت: او (هدایتی) برای ما لیست ۲۰ نفره لیدرها را ارسال کرد که آنها را به کربلا فرستاده و هزینه‌های آن را به حساب باشگاه گذاشته بود. به او گفتیم به ما چه مربوط که لیدرها را به عتبات عالیات فرستادی یا به ما چه ارتباطی دارد که به بازیکن پول دادی؟ تاکید کردیم هر پرداختی قبل از این قرارداد انجام دادی هیچ ارتباطی به ما و قرارداد جدید ندارد. همان‌طور که در مدارک مشخص است او مجدداً لیست ۱۸ نفره برای باشگاه فرستاد که آن را هم قبول نکردیم. باز هم شهریور ماه سال بعد پرداختی که به رامین رضاییان داشت را به لیست پرداختی‌هایش به باشگاه اضافه کرد که آن را هم قبول نکردیم. (تصاویر زیر)

طاهری در ادامه گفت‌وگو خاطرنشان کرد: در مدارکی که مشاهده می‌کنید امور مالی باشگاه پرسپولیس یک گزارش تطبیقی ارائه داده که در سمت راست ادعای استیل آذین آمده و در روبه‌روی آن توضیح باشگاه ذکر شده است. مثلاً به صورت سند توضیح داده شده که ۲۰۰ سکه از سوی استیل آذین پرداخت شده که بخشی از آنها به بازیکنان اهدا و بقیه آن فروخته و به حساب باشگاه واریز شده است. با این شرایط این آقا در دادگاه ادعای دروغ کرده که گفته به طاهری سکه داده‌ام. این آقا سکه‌ها را به حسین خبیری داد و او آنها را نزد ما آورد و گفت: «حاج حسین این سکه‌ها را داده و اصرار دارد که شب بازی بین بازیکنان پخش شود.» من همان موقع به ترکاشوند گفتم هر سکه‌ای که به هر بازیکنی می‌دهید حتماً از او امضا بگیرید که سند در باشگاه موجود باشد. به ترکاشوند گفتم بقیه سکه‌ها را بفروشد و به حساب باشگاه واریز کند. آن آقا هم گفته بود که باشگاه هر تصمیمی در مورد سکه‌ها بگیرد مشکلی ندارد. بر این اساس برخی از سکه‌ها فروخته شد و سند واریزی آنها در خزانه باشگاه است.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت: در مورد ۲۰۰ هزار یورو عنوان شده هم بگویم که دقیقاً شماره سند و یورویی که فروخته و پولی که به خزانه باشگاه واریز شده، موجود است. پس ادعایی که این آقا کرده و گفته فلان مبلغ را به فلان شخص داده دروغ است. همه این مبالغ و سکه‌ها را خبیری به باشگاه می‌آورد و ما هم تاکید داشتیم همانند سایر افراد دیگری که به باشگاه پرداختی دارند، به حساب باشگاه واریز شود. همان طور که همه می‌دانند شماره حسابی به هواداران اعلام کردیم که هر فردی می‌خواهد به باشگاه کمک کند به این شماره حساب که متعلق به باشگاه است، واریز کند. هر فردی هم که حضوری پول یا سکه به باشگاه می‌آورد به او می‌گفتیم پول را به حساب باشگاه واریز کند و سندش را نیز در باشگاه نگه می‌داشتیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه در مورد پرونده هدایتی، قاضی بر اساس مستندات رای صادر می‌کند، گفت: آنچه مشخص است اینکه از طرف این آقا هیچ پولی به من داده نشده و هر پولی هم به باشگاه می‌فرستاد به نماینده‌اش می‌گفتیم که به حساب باشگاه واریز کند. اسناد همه این پرداختی‌ها موجود است. حتی تیم که در تبریز بود نماینده این آقا چکی را با خود آورده بود که به وی گفتم این چک را به حساب باشگاه بخواباند و ما آن را بین بازیکنان تقسیم خواهیم کرد. تاکید می‌کنم حتی یک ریال هم از سوی این آقا و نماینده‌اش به طاهری و ترکاشوند پرداخت نشده است. ضمن اینکه پرداختی‌های او به بازیکنان ارتباطی به باشگاه نداشت. شاید او دلش می‌خواست فلان مبلغ را به فلان بازیکن پرداخت کند یا اینکه آنها را به منزلش دعوت کرده و سکه اهدا کند. در مدارک هم مشاهده می‌کنید که باشگاه تاکید کرده این پرداختی‌ها به خود هدایتی و بازیکن ارتباط دارد.

(تصویر زیر مربوط به پاسخ باشگاه پرسپولیس به لیست ارسالی هدایتی است)

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
  7 4
  بهتر نیست صدالنگی به جای پرداختن به ماجرای اقا فرهاد به این فساد مهم بپردازه؟
 • fd IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
  5 2
  همش دروغ.همتون میلیاردی از هدایتی گرفتین
 • افشین IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
  1 0
  کادو بوده آخی علی جونم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس