کد خبر 942299
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
دولت تاکنون هیج تصمیم جدیدی درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی نگرفته است

رئیس کل بانک مرکزی درباره تداوم تامین کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی گفت: اگرچه در این باره بحث‌های مختلفی در جامعه انجام شده، اما دولت تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته است.

به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه نحوه تامین کالاهای اساسی پایان سال که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جلسه امروز هم مانند جلسات قبل، دغدغه دولت درباره تامین کالاهای اساسی پایان سال و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم اختصاص داشت که در این باره معاون اول رئیس جمهور به بخش‌های مختلف تاکیداتی داشت.

وی افزود: تاکیدات امروز این بود که تا حد امکان بخش‌های مختلف که متولی تامین کالاهای ضروری مردم در شرایط هستند این وظیفه و مهم را انجام دهند ضمن اینکه ما هم در این باره اعلام آمادگی کردیم البته از نظر ارزی و ریالی منابع مورد نیاز را از طریق بانک‌ها تامین کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

بزرگ‌ترین بانک ایرانی تشکیل می‌شود +جدول

رئیس کل بانک مرکزی درباره تداوم تامین کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی گفت: اگرچه در این باره بحث‌های مختلفی در جامعه انجام شده، اما دولت تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته بلکه با بحث‌های مختلف کارشناسی که داریم هدف این است مشکلات تامین کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که در همین حد هم باید در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد، اما دچار انحراف و در بعضی زمینه‌ها دچار افزایش قیمت شده، با بحث‌های کارشناسی بررسی و حل شود.

همتی افزود: هر طرح جدید ابعاد مثبت و منفی دارد بنابراین اینگونه نیست که در یک جلسه بتوان تصمیم گرفت و آن را اجرا کرد بلکه با بحث‌های مختلفی که می‌شود باید همه ابعاد هم دیده شود و به‌گونه‌ای باشد که تصمیم به نفع مردم باشد یعنی هم بهینه باشد هم بتواند معایب سیستم فعلی را رفع کند.

وی با بیان اینکه در این باره ۲ تا ۳ پیشنهاد کارشناسان و صاحب نظران ارائه شده گفت: ما هم در بانک مرکزی با اقتصاددانان جلسات متعددی داشتیم ضمن اینکه در دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی هم تاثیر پیشنهادها بر روی قیمت کالا، ارز، تولید و دسترسی مردم به کالاهای اساسی بررسی می‌کنند تا بتوان با بررسی ابعاد مختلف، تصمیم را در جهت منافع مردم اخذ کرد.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: آرامش در نظام بانکی برقرار است و مردم از خدمات مختلف استفاده می‌کنند ضمن اینکه تامین اسکناس از طریق بانک‌های عامل نیز انجام می‌شود همچنین این اجازه داده شده که مردم با کارت بانکی خود از خودپردازهای همان بانک بتوانند در ایام پایان سال به صورت نقدی تا ۵۰۰ هزار تومان برداشت کنند.

همتی درباره سقف استفاده از کارت بانکی در دستگاه‌های کارت خوان بانکی گفت: این سقف همان ۵۰ میلیون تومان روزانه است و تغییری نمی‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس