کد خبر 942197
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
هشدار؛ سودجویان پس از گوشت قرمز، به سراغ برنج رفتند

یک عضو هیئت‌مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نسبت به تقلای سودجویان در بازار برنج هشدار داد.

به گزارش مشرق، محمد محمدی عضو هیئت‌مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اظهار کرد: ماه‌ها از آشفتگی بازار گوشت و ناتوانی دولت در تنظیم بازار و سروسامان دادن به وضعیت این کالای اساسی می‌گذرد و همین موضوع، مسئولان قضایی را وادار کرد برای کمک به دولت وارد میدان شوند البته مشکلات اقتصادی راه حل اقتصادی دارد اگر مشکلات و راهحلها را نشناسیم بازار دچار هرج و مرج و سوءاستفاده میشود.
بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: وقتی سیستم ناکارآمد و مدیران ناکارآمدتر باشند وضعیت بازار نابسامان می‌شود که شاهد آن هستیم؛ برای نمونه خروج دام از کشور هنوز به صورت قطعی کنترل و تعیین‌تکلیف نشده است.

محمدی با اعلام هشدار درباره اینکه عدم اتخاذ تصمیم قاطع، واحد و فوری درباره مدیریت کالاهای اساسی ممکن است، وضعیت نامناسب گوشت قرمز را به سایر کالاها تسری دهد، گفت: در روزهای اخیر برخی اخبار از استان‌های شمالی واصل شده است مبنی بر اینکه برخی دلالان داخلی و خارجی با مراجعه به کشاورزان اقدام به پیش‌خرید برنج با قیمت‌های بالا کرده‌اند که این اقدام می‌تواند بازار برنج را تحت تاثیر جدی قرار دهد.

وی تأکید کرد: وقتی مدیریت کشور توان مدیریت در شرایط عادی را هم ندارند خطاست اگر برای بهبود وضعیت به آنها امیدوار باشیم. با توجه به موارد مذکور و ناتوانی مدیران، در شرایط فعلی باید به سهمیه‌بندی کالاهای اساسی، قیمتگذاری و نظارت توجه جدی شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس