یوکیا آمانو

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درپاسخ به این سؤال که آیا احتمال بازگشایی پی‌ام‌دی (جنبه‌های نظامی احتمالی) علیه برنامه هسته‌ای ایران درآینده وجوددارد،تأکید کردکه وی درمورد آینده گمانه‌زنی نمی‌کند.

به گزارش مشرق، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در یک نشست خبری در پاسخ به این سؤال که آیا امکان بازگشایی پرونده پی‌ام‌دی (جنبه‌های نظامی احتمالی) در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد، تصریح کرد: «مسائل پی‌ام‌دی در اواخر سال ۲۰۱۵ حل و فصل شد و من از حالا در مورد آینده صحبت [گمانه‌زنی] نمی‌کنم. ما در حال حاضر وظیفه داریم بر اجرای تعهدات برجامی ایران نظارت کرده و آن را راستی‌آزمایی کنیم.»

بیشتر بخوانید:

وقاحت و گستاخی اروپایی‌ها

۲۶ مورد از فشار اهرم‌های سیاسی و اقتصادی برجام

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در مورد ارزیابی این نهاد از پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای خود اظهار داشت: «ایران در حال اجرای تعهدات خود ذیل برجام است و ضروری است که ایران همچنان به اجرای کامل این تعهدات پایبند بماند. آژانس کماکان به راستی‌آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای اعلام‌شده توسط ایران ذیل توافقنامه پادمان‌ها ادامه می‌دهد.ارزیابی‌ها در خصوص مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده از سوی ایران ادامه دارند.»

یوکیا آمانو امروز دوشنبه در جلسه شورای حکام بار دیگر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام را تأیید کرده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس