هشدار ارتش رژیم صهیونیستی به کابینه امنیتی درباره حمله به غزه

کمیته تحقیقات وابسته سازمان ملل متحد، کشتار فلسطینیان در راهپیمایی غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی را جنایت جنگی خواند .

به گزارش مشرق، کمیته تحقیقات وابسته به سازمان ملل متحد تأکید کرد: قتل ۱۸۹ فلسطینی شرکت کننده در راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره در مرزهای شرقی نوار غزه (و مناطق اشغالی ۱۹۴۸) توسط نظامیان اسرائیلی، جنایت جنگی است.

این کمیته بین المللی در کنفرانس مطبوعاتی که در ژنو برگزار شد، خاطر نشان کرد: اطلاعات به دست آمده از سوی این کمیته نشان می دهد که پرونده کشتار فلسطینیان در اعتراضات غزه توسط اسرائیل، باید به دادگاه جنایی بین المللی ارسال و پیگیری شود.

بیشتر بخوانیم:

حماس رهبر جنبش صابرین فلسطین را بازداشت کرد

کمیته تحقیق بین المللی فاش کرد اطلاعات محرمانه را درباره کسانی که گمان می رود مسئول این کشتار باشند از جمله تک تیرانداز ها و نیز فرماندهان نظامی اسرائیل در اختیار دارد، و به زودی این اطلاعات را به میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر در سازمان ملل ارائه خواهد کرد تا به دادگاه جنایی بین المللی ارسال شود. ‎

این کمیته سازمان ملل تاکید کرده است کشتار کودکان یا معلولان یا روزنامه‌نگاران و امدادرسانان در غزه و استفاده نظامیان اسرائیلی از گلوله‌های جنگی علیه غیرنظامیان، غیرقابل توجیه و غیر قانونی است.

کمیته تحقیق سازمان ملل بر ضرورت پایان فوری محاصره نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس