کد خبر 940537
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
سعید فتاحی

سازمان لیگ مطابق رسم همیشگی برنامه لیگ برتر را تغییر داده در حالی که مشخص نیست رئیس کمیته مسابقات این سازمان برای چه اینقدر در به اتمام رساندن بازی‌ها عجله دارد.

به گزارش مشرق، سعید فتاحی امروز در سازمان لیگ در جمع خبرنگاران خبر از تغییر برنامه هفته بیست و یکم لیگ برتر داد و اعلام کرد در صورت موافقت مهدی تاج این بازی‌ها روز ۵ فروردین سال ۹۸ برگزار می‌شود.

البته این تغییرات پی در پی چندان عجیب نیست چون طی سال‌های اخیر بارها و بارها شاهد تغییرات از سوی مسئولان مختلف در سازمان لیگ در برنامه‌های لیگ برتر بودیم. حال این بار نوبت به سعید فتاحی رسیده است، مرد پر مصاحبه و البته کم طاقت سازمان لیگ این بار به خاطر فشارهای بیرونی قصد تغییر برنامه لیگ را دارد اما سوال اینجا است؛ چرا؟

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ که در این مدت با فشارهای مربیان مختلف لیگ برتر مواجه شده هنوز به این سوال پاسخ نداده که چرا با این همه عجله برنامه ریزی کرده است؟ این در حالی است که شفر و برانکو و دایی طی روزهای اخیر تندترین انتقادات را نسبت به برنامه لیگ برتر کرده و معتقدند این نوع برنامه ریزی چیزی جز آسیب دیدگی برای بازیکنان نخواهد داشت.

شفر در این باره گفته: من نمی‌دانم چه کسی این برنامه را نوشته ولی هر چه هست او باید در وهله اول به فکر فوتبال ایران باشد. تیم ملی فوتبال ایران فعلاً تا چند ماه هیچ تورنمنت مهمی ندارد، و البته اگر هم داشته باشد هنوز مربی اش را نشناخته که بازیکنی را به اردوها فرا بخواهند. از طرف دیگر وقتی تیم ملی نه بازی دارد و نه اردو چه لزومی دارد که تیم‌ها در عرض سه یا ۴ روز در لیگ بازی کنند. آیا این تضعیف نمایندگان ایران در مقابل تیم‌های ثروتمند و پر مهره آسیایی نیست؟

سوال دیگر از سعید فتاحی اینجا است که اگر رسانه‌ها اینقدر برای سازمان لیگ و فوتبال مهم هستند (که اگر مهم نبود امروز رئیس سازمان لیگ برای آنها کنفرانس ویژه برگزار نمی‌کرد) چرا آنها در این برنامه‌ها لحاظ نمی‌شوند؟ آیا رسانه می‌توانند اتفاقات و حوادث و حتی مباحث فنی بازی‌های ۳ روز یکبار لیگ برتر را نقد کنند؟ هنوز بازی قبلی به پایان نرسیده رسانه‌ها باید اخبار بازی‌های جدید را به مخاطبان منتقل کنند و این نوع کار طبعاً روی عملکرد رسانه‌های نیز تاثیر گذار است. عجیب‌تر اینکه فتاحی در حالی روز ۵ فروردین را بهترین زمان برای برگزاری بازی‌های هفته بیست و یکم اعلام کرده که تیم ملی امید ایران در همان روزها در مهمترذین بازی‌ها برای مقدماتی المپیک حضور دارد. آیا باشگاهی که برای یک امتیاز در لیگ به هزار در می‌زند حاضر است مهره جوان و تاثیرگذار خودش را به تیم امید بدهد؟ نمونه اش استقلال که شفر به هیچ قیمتی حاضر نیست نورافکن و صیادمنش را از دست بدهد آن هم در حالی که می‌خواهد در کورس قهرمانی بجنگد.

با همه این توضیحات سعید فتاحی شفاف بگوید آیا تغییرات برنامه لیگ مثل تصمیماتی است که فوراً به ذهنش در کنار زمین‌های فوتبال می‌رسد، هست؟

آیا او تغییرات برنامه‌های لیگ برتر را مثل مصاحبه‌های عجولانه اش انجام می‌دهد؟ بد نیست رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ که انصافاً جوانی پر تحرک است اول در انجام مصاحبه‌هایش آرامش داشته باشد، سپس برای تغییرات لیگ برتر تحت تاثیر فشارها قرار نگیرد و البته با افراد متخصص در این زمینه مشورت کند تا شاهد چنین اتفاقات لحظه‌ای برای پرمخاطب ترین رشته ورزشی این مملکت نباشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس