کد خبر 939789
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
اولین جلسه دستمزد ۹۸ کارگران بی‌نتیجه پایان یافت

عضو کمیته مزد شورای عالی کار گفت: تصمیم برای حفظ قدرت خرید و ترمیم دستمزد۹۸ کارگران به جلسات آتی موکول شد.

به گزارش مشرق، محمدرضا تاجیک، نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به اولین جلسه شورای‌عالی کار در خصوص مزد ۹۸ گفت: بدون هیچ برنامه‌ای از سوی شرکای اجتماعی جهت ترمیم مزد و حفظ قدرت خرید پس از چهار و نیم ساعت مذاکره بی‌نتیجه پایان یافت.

عضو کمیته مزد در خصوص این جلسه گفت: با توجه به جلسات کمیته مزد و مشخص شدن اختلاف هزینه زندگی کارگران در سال جاری و سال گذشته، مبلغ اعلامی نمایندگان کارگران برای مشخص شدن حداقل دستمزد، افزایش مبلغ یک میلیون و هشتاد هزار تومانی برای حفظ قدرت خرید ازدست‌رفته در اولین روز شورای‌عالی کار بود که متأسفانه با توجه به عدم ارائه برنامه از سوی شرکای اجتماعی به جلسه آتی موکول گردید.

بیشتر بخوانید:

تاجیک ادامه داد: نمایندگان دولت و نمایندگان کارفرمایان هیچ راهکار و مبلغی را جهت ترمیم مزد سال آتی در این جلسه ارائه نکردند.

در این جلسه نماینده کارگران با مطرح کردن نظرات خود پیرامون کاهش قدرت خرید جامعه ۱۴ میلیونی تحت پوشش قانون کار خواستار جبران عقب‌ماندگی یک میلیون و ۸۰ هزار تومانی هزینه سبد معیشتی نسبت به سال گذشته شدند.

مهمترین موضوع بررسی‌شده در این جلسه میزان رقم تعیین‌شده سبد معیشت در کمیته دستمزد در روز ۲۴ بهمن ماه بود. سبد معیشت کارگران در آن جلسه ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha