کد خبر 938680
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶

شاید با شنیدن نام تهران اولین چیزی که به ذهن‌تان برسد، ترافیک و شلوغی باشد. اما همیشه این‌گونه نیست؛ گاهی اتفاق‌های عجیبی در پیاده‌روها و خیابان‌های تهران می‌افتند! مثلاً ممکن است برای فرار از شلوغی، وارد یک خیابان فرعی یا کوچه‌ای خلوت بشوید و ناگهان با بنایی تاریخی یا موزه‌ای دیدنی مواجه شوید. جاهای دیدنی تهران علاوه‌بر آن مکان‌های معروف، بناهایی کم‌ترشناخته‌شده را نیز شامل می‌شوند.

خب، چه‌طور می‌توانیم خود را به این جاهای دیدنی تهران برسانیم؟ چند راه پیش روی شماست… با ما همراه باشید.

آشنایی با جاهای دیدنی تهران و دسترسی به آن‌ها

چند راه برای آشنایی با جاذبه های گردشگری تهران وجود دارد. مثلاً می‌توانید از تورهای تهرانگردی کمک بگیرید؛ یا زمان زیادی را صرف جست‌وجوهای اینترنتی کنید. البته یک راه آسان‌تر و بی‌هزینه هم وجود دارد؛ می‌توانید از معرفی‌های آماده سایتی که به‌تازگی با آن آشنا شده‌ایم استفاده کنید. این‌جا جاهای دیدنی تهران از معروف‌ترین‌ها تا مکان‌های کم‌تر دیده‌شده معرفی شده‌اند؛ کافی است هدف‌تان از تهران‌گردی را مشخص کرده و سری به این صفحه بزنید.

برای تهران‌گردی چه انتخاب‌های داریم؟

اگر از علاقه‌مندان خیابان‌گردی و پیاده‌روی در تهران هستید، چند گزینه پیش روی‌تان خواهد بود. به‌عنوان مثال می‌توانید مسیری را در خیابان ولیعصر انتخاب کرده و شروع کنید. در این مسیر شما با پارک‌ها، سینماها، موزه‌ها و ابنیه تاریخی روبه‌رو خواهید شد.

تهران شهر سینماهای مجهز برای سلیقه‌های متفاوت است. شناخت بهترین سینماهای تهران به شما کمک خواهد کرد تا نزدیک‌ترین سینما به مسیر پیاده‌روی خود را شناخته و براساس برنامه همان سینما، فیلم مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و زمان‌بندی کنید.

حالا تماشای فیلم هم تمام شد و باید برگردیم به تهران‌گردی‌مان! گاهی پیاده‌روی زیاد آدم را خسته می‌کند. کجا می‌شود کمی خستگی در کرد و آرامش یافت؟ این‌جا هم گزینه‌هایی مطرح می‌شود؛ مثلاً می‌توان برای صرف نهار یا شام وارد یکی از رستوران های خوب تهران شد. یا در کافه‌ای کوچک در مسیر ساعتی نشست و انرژی را بازیابی کرد. حتماً شما هم چند راهکار دیگر در فکر دارید؟

در این میان، کم‌هزینه‌ترین و راحت‌ترین گزینه کدام است؟ بدون شک پارک ها و بوستان های تهران. مهم نیست کجای تهران هستید؛ اگر کمی سر بگردانید، حتماً بوستان کوچکی خواهید یافت. استراحت روی نیمکت‌ها و لذت بردن از تماشای درختان و شنیدن صدای پرندگان می‌تواند خستگی‌تان را به‌کلی از بین ببرد. علاوه‌بر بوستان‌های کوچک، تهران چندین و چند پارک بزرگ و تماشایی دارد. بهترین پارک های تهران این امکان را به شما می‌دهند که ضمن لذت بردن از پیاده‌روی، از امکانات تفریحی و رفاهی نیز برخوردار شوید.

همه‌جای ایران بهشت است

فرصت کم بود و تنها از تهران گفتیم؛ اما همه شهرها و روستاهای ایران پر هستند از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی. مثلاً چه‌کسی می‌تواند جاهای دیدنی اصفهان را سیاحت کند و خاطره‌ای به‌یادماندنی با خود به‌همراه نبرد؟ این‌ها مثال بودند؛ شمال، جنوب، شرق و غرب کشورمان دیدنی و گشتنی‌اند. فرصت را غنیمت شمرده و از این نعمت خدادادی بهره کافی را ببرید.

این محتوا تبلیغاتی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس