مجلس نمایه - کراپ‌شده

نشست علنی نوبت عصر امروز پارلمان با حاشیه درباره میزان «فرار مالیاتی پزشکان» و حقوق و دستمزد آنها همراه بود.

به گزارش مشرق، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد خواستار اعلام تذکر شفاهی براساس اصل ۷۵ قانون اساسی شد اما علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت اجازه نداد که وی تذکر خود را بیان کند.

نایب رئیس مجلس گفت: برگه ای که او توزیع کرد(در جلسه نوبت صبح، مرکز پژوهش ها اعلام کرده بودند که  از سوی این مرکز ارائه نشده است)اما طبق مدارکی که آقای پژمانفر ارائه کردند گزارشی از سوی مرکز پژوهش های مجلس بوده است.

بیشتر بخوانید:

پزشکان چقدر باید مالیات بدهند؟

بر اساس این گزارش،  صبح امروز در جریان بررسی تبصره ای از لایحه بودجه در خصوص مالیات بر حقوق و کارانه اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی، نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد با اجازه هیئت رئیسه مجلس برگه ای را در صحن توزیع کرد که براساس آن مرکز پژوهش ها میزان فرار مالیاتی پزشکان و همچنین حقوق و دستمزد آنان را اعلام کرده بود.

در ابتدا علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت اعلام کرد: هیئت رئیسه توزیع این برگه ها را در صحن تأیید نمی کند.

اما پس از مدتی علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس که مسئول تأیید تولید گزارش ها در مجلس است، تصریح کرد: توزیع این برگه ها به تأیید هیئت رئیسه رسیده است اما هیئت رئیسه مجلس متن آن را تأیید یا رد نمی کند.

علی مطهری خطاب به قاسمی یکی از اعضای مرکز پژوهش ها، گفت: آیا این گزارش را مرکز پژوهش ها تأیید می کند؟

مطهری از جانب این فرد اعلام کرد که مرکز پژوهش ها، این گزارش را تأیید نمی کند که این امر موجب اعتراض پژمان‌فر شد.

در گزارش مرکز پژوهش های مجلس که نماینده مشهد توزیع کرد آمده است: کارشناسان مقدار واقعی مالیات پزشکان که باید پرداخت کنند ۶۷۰۰ میلیارد تومان تخمین می‌زنند اما عملا طی سال گذشته پزشکان ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس