کد خبر 938036
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
تشریح آخرین وضعیت سکان زلزله زدگان کرمانشاه/بهره‌برداری از تمامی واحدهای روستایی تا پایان سال جاری

رییس ستاد هماهنگی و بازسازی استان کرمانشاه گفت: برنامه‌های بنیاد مسکن برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه بسیار سریع‌تر از پیش بینی‌ها در حال اجرا است.

به گزارش مشرق، رضا خواجه‌ای در خصوص آخرین وضعیت ساخت واحد مسکونی در استان کرمانشاه بیان کرد: از آغاز کار ساخت واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، بالغ بر ۳۶ هزار واحد ساخته شده و تحت عنوان اولویت اول تحویل زلزله زدگان داده شده که حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد در شهر و ۲۴ هزار و ۱۰۰ واحد در روستاها بوده است.

بیشتر بخوانید:
وی در ادامه افزود: در اولویت‌های دوم که بازسازی واحدهای مسکونی هستند ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد اجرای اسکلت ساختمان، ۲۹ هزار و ۶۵۰ واحد اجرای دیوار چینی، ۳۰ هزار و ۷۵۰ واحد اجرای سقف، ۲۵ هزار و ۷۵۰ واحد اجرای گچ و خاک و ۲۴ هزار و ۹۵۰ واحد نصب در پنجره بوده است.
رییس ستاد هماهنگی و بازسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه تمامی اقدامات و برنامه‌های بنیاد بسیار زودتر و سریع‌تر از پیش بینی‌ها به مرحله بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: تنها دلیل آن نیز همکاری مردم در این امور بوده است و با توجه به همکاری‌های صورت گرفته، تا پایان سال جاری تمامی واحدهای روستا به بهره برداری خواهند رسید و پیش بینی می‌شود که تا پایان نیمه دوم سال آینده، ساخت و بازسازی واحدهای شهری نیز کامل شود.
خواجه‌ای خاطر نشان کرد: همچنین بنیاد مسکن و تمامی افرادی که در این امر زحمت می‌کشند، در تلاش هستند که برنامه ریزی‌ها برای سال جاری به طور کامل اجرا شود تا برای زلزله زدگانی که عید نوروز سال گذشته را بدون جشن گذراندند یک جشن خاطره انگیز را برای نوروز ۹۸ در پیش داشته باشند.
وی با ذکر این مطلب که در شهر سر پل ذهاب بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار اجاره نشین شناسایی شده است، ادامه داد: با توجه به اظهارات استاندار کرمانشاه به هر کدام از آن‌ها زمین اختصاص داده خواهد شد تا به وسیله تصحیلاتی که در اختیار آنان قرار خوهد گرفت، بتوانند برای خود خانه بسازند و صاحب خانه‌ی خود باشند، اما زمان طولانی برای اجرایی شدن این طرح نیاز است و بستگی به عزم شخص استاندار و وزارت راه و شهرسازی دارد.
رییس ستاد هماهنگی و بازسازی استان کرمانشاه گفت: برای زلزله زدگان شهری ۷۳ میلیون تومان و برای زلزله زدگان روستایی ۵۷ میلیون تومان اعتبار در اختیار آنان قرار داده شده است، گذشته از پرداخت این تسهیلات، هیچ هزینه‌ای در جهت آوار برداری و تهیه مجوز برای ساخت یا بازسازی، هزنیه‌های نظارت و طراحی از مردم گرفته نشده کما اینکه حدود ۸ تن سیمان رایگان نیز در در اختیار آن‌ها قرا داده شده است.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس