کد خبر 938018
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
واکنش فرانسه به سخنان معاون ترامپ درباره کانال تجاری با ایران

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری روز دوشنبه به سخنان معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره کانال تجاری اروپا با ایران واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری دوشنبه به سخنان «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره کانال تجاری ویژه اتحادیه اروپا با ایران واکنش نشان داد.

یک خبرنگار از سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پرسید: «شما به اتهامات معاون رئیس‌جمهور آمریکا، مایک پنس مبنی بر اینکه کانال ویژه مالی با ایران اقدامی نابخردانه است که تنها موجب تقویت ایران، تضعیف اتحادیه اروپا و ایجاد شکاف بیشتر میان اروپا و آمریکا خواهد شد، چه پاسخی می‌دهید؟»

بیشتر بخوانید:

انتقاد ترامپ از روند بررسی صلاحیت‌ها توسط سنا

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ گفت: «فرانسه در راستای پایبندی به توافقات بین‌المللی و حفظ امنیت بین‌المللی به اجرای "برنامه جامع اقدام مشترک" (برجام) متعهد است. پاریس، تا زمانی که ایران به تمامی تعهدات هسته‌ای خود پایبند باشد، حمایت از برجام را که به اتفاق آرا به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده، ادامه خواهد داد.»

وی تأکید کرد: «فرانسه و سایر شریکان اروپایی از رویکردی حمایت می‌کنند که مدیریت طولانی‌مدت برنامه هسته‌ای ایران و همچنین محدودسازی برنامه هسته‌ای این کشور و فعالیت‌های منطقه‌ای آن را شامل می‌شود. روز ۴ فوریه، تمامی اعضای اتحادیه اروپا ضرورت اتخاذ رویکردی جامع و متوازن در قبال ایران را مورد تأکید قرار دادند.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت: «کاری که ما با شریکان اروپایی‌مان به ویژه آلمان و انگلیس در زمینه راه‌اندازی اینستکس انجام داده‌ایم در راستای هدف تسهیل مبادلات تجاری با ایران، منطبق با قوانین اتحادیه اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس