پمپئو

دیدار پومپئو با علینژاد،صرفاً دیدار وزیر خارجه آمریکا با یک فعال ضدانقلاب نیست. او در واقع به دیدار یکی از محصولات آکادمی جنگ نرم این کشور در تقابل با سرسخت‌ترین دشمن نظام سلطه یعنی جمهوری اسلامی است.

سرویس سیاست مشرق- روز ۱۴ بهمن، «علی ربیعی»، وزیر پیشین کار و از چهره‌های مهم اصلاح‌طلبان، مشاور و دوست نزدیک لیدر اصلاحات و از چهره‌های اطلاعاتی قدیمی کشور، مهمان برنامه «جهان‌آرا» در شبکه افق با اجرای وحید یامین‌پور شد. یامین‌پور در همان اوایل مصاحبه، یک سوال بسیار مهم و اساسی از ربیعی پرسید: «آیا جریان اصلاحات واقعاً و عمیقاً و تماماً به انقلاب اسلامی و به نظام جمهوری اسلامی پایبند است؟»

ربیعی در پاسخ، طرح این پرسش را در چهل‌سالگی انقلاب، نادرست خواند و دلیل مطرح شدن چنین بحثی را از سوی منتقدان جریان اصلاح‌طلب، به اختلاف سلیقه، اختلاف برداشت و «منفعت طلبی» منتقدان مرتبط دانست که در نهایت با «گفتگو» قابل حل است.

تنها یک روز بعد از پخش این برنامه، خبری منتشر شد که «مایک پمپئو»، وزیر خارجه دولت ترامپ، که یکی از سه ضلع مثلث «ایران-ستیزی» حلقه اول ترامپ (در کنار جان بولتون و رودی جولیانی) محسوب می‌شود، با «مسیح علینژاد» _ (معصومه علینژاد قمی‌)، از چهره‌های به شدت فعال رسانه‌ای ضدانقلاب، دیدار و از او به خاطر آن‌چه "شجاعت و سخن گفتن از مسائل زنان و تعهد مداومش به دفاع از حقوق بشر در ایران" خوانده شد، تقدیر کرد.

ماجرای دیدار این خبرنگار «اصلاح‌طلب» سابق با مایک پمپئو، وزیرخارجه‌ی شدیداً ایران-ستیز و صهیونیست‌نشان ایالات متحده، در ۲۴ ساعت گذشته بسیار خبرساز شد. وقاحت و رسوایی این دیدار و اینکه کسی که خود را «ایرانی» می‌خواند، خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کشور خود شود و دشمن ایران را به تشدید دشمنی خویش تشویق نماید، آن قدر زیاد بود که حتی از درون اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم صدای انتقاد به رفتار علینژاد برخیزد. حتی «مسعود بهنود»، از حلقه‌های رابط ضدانقلاب داخل و خارج کشور که به نوعی «پدر معنوی» علینژاد محسوب می‌شود و عامل پیوند خوردن او با خارج از کشور و صعود در پلکان «ترقی» (البته در خیانت و وطن‌فروشی) او شد، تلویحاً از شاگرد و مرید سابق خود انتقاد کرد که با پاسخ تند علینژاد رو به رو شد.

ربط ماجرای دوم به سخنان ربیعی در برنامه «جهان‌آرا» در این است که مسیح علینژاد، تنها نمادی از ده‌ها خبرنگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب است که در سال‌های اخیر به صف اپوزیسیون ضدانقلاب خارج از کشور پیوسته‌اند، گرچه او ولعی عجیب در شکست رکوردهای خیانت و وطن‌فروشی دارد و از این منظر چهره خاصی است که شاید در این زمینه فقط علی اصغر رمضان‌پور و تیم او در تلویزیون سعودی «ایران اینترنشنال» (که واقعه تروریستی اهواز را پوشش دادند و از آن صریحاً حمایت کردند) با او قابل مقایسه باشند. اما نکته بسیار قابل‌تامل‌تر اینجاست که همین علینژاد، با این سوابق و پیوندش با دست‌راستی‌ترین و صهیونیستی‌ترین مؤسسات در آمریکا و افشای دریافتی‌های او از دشمنان عیان ایران، مورد علاقه و حمایت بخش قابل توجهی از اصلاح‌طلبان است. فقط یک نمونه آن، در ۲۰ شهریور امسال عیان شد که مشاور سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، شهیندخت مولاوردی، پای یکی از استوری‌های اینستاگرامی این چهره را لایک کرد.

علاوه بر این، سایت «بولتن نیوز» در گزارش یه تاریخ ۱۳ بهمن ۹۰، نوشت:

" یکی از فعالیت‌های مسیح علی‌نژاد که همچون چند تن از همپالکی‌های اصلاح‌طلبش، مدتی پیش کشف حجاب نموده و به مروجان رضا پهلوی پیوسته و به همکاری با بی بی سی مشغول است پادویی برای بی بی سی و ایجاد ارتباط بین بی بی سی با عناصر اصلاح طلب داخل کشور است و گفته شده که یکی از این فعالیت‌ها، مربوط به ارتباط بی بی سی با یک عضو زن اصلاح طلب در شورای شهر تهران است تا هدایایی از سوی بی بی سی فارسی برای این خانم، عضو اصلاح طلب شورای شهر ارسال شود و وی این هدایا را به دست خانواده‌های فتنه گران برساند و نوعی ارتباط بین خانواده‌های افراد اغتشاش گر با بی بی سی ایجاد شود.

علینژاد مدعی ایفای نقش رابط بی بی سی فارسی با تعدادی از رسانه‌ها و عناصر به اصطلاح اصلاح‌طلب داخل کشور است. نامبرده که قبلاً ارتباطاتش با خانواده یکی از سران فتنه را بر ملأ کرده بود (در همان زمان منتشر شده بود) اخیراً مدعی شده که هدایای گران بهای بی بی سی فارسی را به یکی از خانم‌های اصلاح‌طلب عضو شورای شهر تهران تقدیم کرده و به او مأموریت داده تا ارتباط خانواده‌های کشته‌شدگان فتنه ۸۸ را با بی بی سی فارسی برقرار نماید! " [۱]

یا بر سر ماجرای کشف حجاب و کمپین موسوم به «نه به حجاب اجباری»، که یکی از اداره‌کنندگان اصلی کمپین تبلیغاتی خارج از کشور آن همین مسیح علینژاد بود، باز شاهد بسیج اصلاح‌طلبان در حمایت از این اقدام غیرقانونی دختران کشف‌حجاب کننده بودیم. هنوز یادمان نرفته که امثال معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی، ناهید تاج‌الدین، سهیلا جلودارزاده، آذر منصوری و روزنامه‌ها و سایت‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت، چه انتقاداتی بر سر آن ماجرا متوجه قوه قضائیه و ناجا کردند.

یا در همین دی ماه گذشته، وقتی عامل سیاسی و امنیتی شدن اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت‌تپه، فردی به نام «اسماعیل بخشی» که به روابطش با عوامل ضدانقلاب خارج از کشور صریحاً اعتراف کرده، در یک عملیات روانی، وزارت اطلاعات را به شکنجه خود متهم کرد (ادعایی که توسط دستگاه قضائی و مجلس توسط نمایندگان جناح‌های مختلف بررسی و کاملاً رد شد)، علینژاد در ۱۵ دی ماه این‌گونه توئیت کرد:

در کمال تعجب، دو سه روز بعد، شماری از روزنامه‌های اصلاح‌طلب به این خواست علینژاد برای ادامه عملیات روانی آغازشده توسط بخشی، لبیک گفتند و تیر یک خود را به آن اختصاص دادند!

به هر حال، در پیوند با این موضوع، دست‌کم سه سوال اصلی وجود دارد که امثال علی ربیعی باید جواب دهند، یعنی اصلاح‌طلبانی که در برابر این دعوی که «اصلاح‌طلبان دیگر چندان اعتقادی به آرمان‌های انقلاب ندارند»، ناراحت و رنجیده‌خاطر می‌شوند و انکار می‌کنند.

سوال اول اینکه، چه خط ممیزی تفکرات امروز برخی اصلاحاتی‌های رادیکال را که به صراحت از عبور خود از انقلاب و ولایت فقیه و حتی اصل حکومت دینی می گویند و امثال علینژاد وجود دارد؟ سوال دوم اینکه، چرا وقتی چنین اقدامات وطن‌فروشانه‌ای از جانب امثال علینژاد در دیدار با دشمن‌ترین دمشنان ایران صورت می‌گیرد، معمولاً هیچ انتقاد جدی از سوی چهره‌های شناختة شده جریان اصلاحات خطاب به آن‌ها دیده نمی‌شود؟ آخرین باری که خود علی ربیعی، از چهره‌های سابق اصلاح‌طلب که امروز در خارج از کشور به اپوزیسیون نظام تبدیل شده‌اند، انتقاد کرده، کی بوده است؟ سوم اینکه، چرا حتی یک اصولگرا هم میان خبرنگاران و فعالان سیاسی مهاجرت‌کرده از ایران وجود ندارد که تبدیل به اپوزیسیون نظام شده باشد، یا به دیدار دشمنان ایران رفته باشد و تازه دیدار خود را در بوق و کرنا کرده باشد؟

شاید بد نباشد مروری به سوابق علینژاد داشته باشیم تا روند مسخ یک خبرنگار اصلاح طلب به یک عنصر ضدانقلاب و حتی «ضدایران» را روشن‌تر ترسیم کرده باشیم.

مسیح علی نژاد، با نام اصلی «معصومه علی‌نژاد قمی»، زاده ۱۳۵۵ در روستای قمی کلای بابل، در خانواده‌ای مذهبی و وفادار به نظام است. او کار خبری خود را در دوره اصلاحات و از روزنامه همبستگی (۱۳۷۸) آغاز کرد. او بعد در کسوت خبرنگار پارلمانی خبرگزاری «ایلنا»، با نوشتن گزارش‌های جنجالی از مجلس نامی برای خود دست و پا کرد.

با مادربزرگش در روستای قمی کلای بابل

او در نهایت به جرم افشای اسناد اداری مجلس و بی‌احترامی به قوانین، از مجلس هفتم اخراج شد. او کار خبری خود را با روزنامه‌های «شرق»، «بهار»، «وقایع اتفاقیه» و «هم میهن» ادامه داد و در نهایت آخرین روزنامه داخلی که با آن کار کرد، اعتماد ملی، ارگان حزب اعتماد ملی مهدی کروبی بود.

در همین روزنامه بود که مقاله‌ای با عنوان «آواز دلفین‌ها» نگاشت که در آن رفتار مردم کشورمان در استقبال از رئیس جمهور وقت (محمود اجمدی نژاد) را به رفتار دلفین‌ها با مربی آموزش‌دهنده برای به دست آوردن غذا تشبیه کرد. جنجال بر سر توهین این مقاله به مردم و رئیس جمهور ایران به قدری بالا رفت که مهدی کروبی مدیر روزنامه و حزب اعتماد ملی مجبور به عذرخواهی شد. جالب اینکه هوراکشیدن‌های مطبوعات خارجی برای علینژاد، با هدف به تور انداختن او، از همان زمان فعالیت به عنوان خبرنگار پارلمانی شروع شد.

روزنامه «فایننشال تایمز» بریتانیا، در مقاله‌ای با عنوان «خاری در پهلوی مجلس محافظه‌کار ایران» (۲۸ می ۲۰۰۵) تشویق و به اصطلاح در بوق کردن او را کلید زد. چاپ یکی دو مقاله این چنینی در مطبوعات غربی کافی بود که علی‌نژاد برای هر چه بیشتر نمایاندن خود در چشم غربی‌ها، مصاحبه‌های گستاخانه‌تری با نمایندگان مجلس صورت دهد و در نهایت کارش به افشای اسناد و مکاتبات درونی مجلس هفتم بکشد. روند پرتره‌سازی از علی‌نژاد توسط مطبوعات غربی در مقالاتی چون «مسیح در برابر احمدی نژاد» (۷ می ۲۰۰۸، هفته‌نامه تایمز آمریکا) ادامه یافت تا او را به زاویه گیری هر چه بیشتر نسبت به منافع کشورش تشویق کند. امری که متأسفانه نه تنها درباره علی‌نژاد که در مورد بسیاری دیگر از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب هم جواب داد.

مهم‌ترین توهمی که اینگونه مقدمه‌چینی‌های رسانه‌های خارجی برای این دسته از روزنامه‌نگاران ایجاد می‌کنند، این است که هر چه قدر در داخل کشور مواضع تندتری علیه نظام اتخاذ کنند و گزارش‌های جنجالی‌تری بنویسند، جایگاهی ارزشمندتر در نزد رسانه‌های غربی می‌یابند و به محض خروج از ایران درهای شغل خوب، شهرت و حقوق و مزایای قابل توجه گشوده به روی آن‌هاست، غافل از اینکه سرمایه‌گذاری خارجی‌ها روی یک چهره خبری، بازپرداختی گزاف در پی خود دارد. او در سال ۱۳۸۶، به بهانه ادامه تحصیل راهی لندن شد. علی‌نژاد که تحصیلات درست و حسابی در داخل وطن نداشت، برای تحصیل شهر گران قیمت لندن و داشنگاه «آکسفورد بروکز» را انتخاب کرد.

در همان دوران (۲۰۰۸-۲۰۱۱) صحبت‌هایی درباره ارتباط او با تیم مهاجرانی-بهنود وجود داشت و اینکه از جانب آن‌ها حمایت مالی می‌شود. البته شواهدی هم از کمک‌های «م - ه» که بعد از انتخابات دهم به بهانه سرکشی به دانشگاه آزاد واحد آکسفورد به آن‌جا رفته بود، به شبکه روزنامه‌نگاران سبز لندن‌نشین وجود داشت.

در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری در خرداد ۸۸، او که به ایران آمده بود، به طور علنی و پر سر و صدا فعالیت به نفع میرحسین موسوی را آغاز کرد و عکس‌های او در آن دوران در راهپیمایی‌های انتخاباتی طرفداران موسوی در اینترنت موجود است. بعد از رفتن دوباره او از ایران و در ایام فتنه، او یکی از فعال ترین تهییج‌کنندگان طرفداران موسوی و کروبی به حضور خیابانی، از طریق شبکه‌های اجتماعی بود.

علی‌نژاد که فرصت را برای مطرح کردن دوباره خود مهیا دید، با حمایت اتاق فکر جنبش سبز در لندن (گنجی-سروش-کدیور-بهنود –هوشنگ اسدی-نوشابه امیری-مهاجرانی) با مصاحبه با کسانی که به گفته او خانواده قربانیان ظلم جمهوری اسلامی بودند و به ادعای او عزیزانشان را در راهپیمایی‌ها از دست داده بودند، توانست نقش مهمی در تحریک احساسی طرفداران فتنه سبز و پروژه کشته‌سازی در آن ایام ایفا کند.

در چند ماهی که کشور دچار آشوب‌ها و ناآرامی‌های حاصل از عدم تمکین نامزدهای شکست‌خورده به قانون و خیانت اطرافیانشان بود، علی‌نژاد تا توانست با کشف فلان شهید درگیری‌ها و فلان مجروح آشوب‌های فتنه‌گران، در عرصه مطبوعات اپوزیسیون ترک‌تازی کرد.

با جمع‌شدن بساط فتنه و آرزو به دل ماندن دشمنان نظام، علی‌نژاد که دید صحنه‌گردانی و معرکه‌گیری‌های احساسی او دیگر خریداری ندارد، یک برگه دیگر از آستین رو کرد. پروژه‌های تبلیغاتی که علی‌نژاد به راه می‌اندازد، کاملاً در تطبیق با نقشه‌های میان‌مدت و درازمدت پستوهای امنیتی و اطلاعاتی غربی، به ویژه بریتانیاست. «کمپین آزادی‌های یواشکی زنان»، که با فروکش کردن جنبش سبز و کسادی کار علی‌نژاد علم شد، پیش‌برنده یکی از پروژه‌های اصلی دشمنان نظام در جهت مسخ فرهنگی و استحاله ارزشی است.

او در این صفحه فیس بوکی (با حمایت شخص مارک زاکربرگ مدیرعامل و صاحب فیس‌بوک) از زنان و دختران داخل کشور می‌خواهد که عکس‌های بی‌حجاب خود را در عرصه‌های عمومی (کوچه و خیابان و پارک و…) با دیگران به اشتراک بگذارند تا به این طریق، ضمن دهن‌کجی به قوانین جمهوری اسلامی، قبح بی‌حجابی را هم در سطح جامعه بشکنند. متأسفانه در ماه‌های اول راه‌اندازی این کمپین، تعدادی از زنان و دخترانی که مع الاسف (به دلیل ضعف‌های فرهنگی و کم‌کاری‌های دستگاه‌های متولی فرهنگ کشور) دچار غرب‌زدگی و بحران هویتی هستند، به دعوت او پاسخ دادند و عکس‌های شخصی باحجاب و بی‌حجاب خود را در اختیار علی‌نژاد گذاشتند.

صفحه او تا نزدیک ۴۰۰ هزار لایک دریافت کرد و اینجا بود که رسانه‌های غربی، خوشحال از اینکه یک کار تبلیغاتی ضدارزشی علیه باورهای مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی، تا حدی با اقبال روبه رو شده است، شروع به تبلیغ و ترویج (Promote) این صفحه کردند. حتی روزنامه گاردین لندن هم ضمن مصاحبه با علی نژاد به معرفی این صفحه پرداخت. صحنه گردانی پشت پرده سرویس‌های غربی در این مورد وقتی آشکارتر شد که در فوریه امسال، تشکیلاتی به نام «مجمع ژنو برای حقوق بشر و دموکراسی» (مجموعه‌ای از ۲۱ مؤسسه پوششی غربی برای تحت فشار قرار دادن حکومت‌های مخالف غرب و جریان‌سازی تبلیغاتی علیه این کشورها)، صرفاً به دلیل راه‌اندازی این صفحه فیس‌بوکی جایزه سال «حقوق زنان» خود را به علی‌نژاد اهدا کرد.

البته با گذشت چند ماه اولیه از راه اندازی این کمپین، و رو شدن دست علی‌نژاد و انگیزه‌های سیاسی او برای کوبیدن نظام و اعتقادات مردم ایران (البته تمام شدن تاریخ مصرف آن برای غرب) و جواب نگرفتن ترفندهایی چون اضافه کردن بخش «آزادی‌های یواشکی مردان» و اباطیلی از این دست، تعداد طرفدارن این صفحه به شدت افت کرد و کم‌کم در بین مخاطبان داخلی آن به محاق رفت. به تدریج بسیاری از چهره‌های اپوزیسیون و به ویژه زنان، بابت سوءاستفاده علی‌نژاد از عکس‌های بی‌حجاب زنان، برای مطرح‌کردن خود و جایزه گرفتن به انتقاد از او پرداختند. افت مخاطبان و بالاگرفتن اعتراضات موجب شد که علی‌نژاد کم‌کم کرکره ماجرا را پایین بکشد و به دنبال علم کردن یک شوی تبلیغاتی دیگر بگردد.

به نظر می‌رسد نسبت مستقیمی میان پرده دری و گستاخی هر چه بیشتر از یک سو، و افزایش منافع مالی روزنامه‌نگار مورد نظر از سوی سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی غربی وجود دارد. مسیح علی‌نژاد بعد از فروکش کردن اقبال نسبت به کمپین کذاییش، برای تحت توجه ماندن، دست به افشای اسرار حریم شخصی و جریانات خصوصی زندگی خود کرده است. او که به تازگی با خبرنگار شبکه «بلومبرگ»، فردی به نام کامبیز فروهر، پس از مدتها رابطه، ازدواج کرده است، به خیال خود قصد دارد قبح بازگو کردن احساسات شخصی و مسائل عاشقانه را در جامعه (بحمدالله) سنتی و مبتنی بر حیای ایران بشکند و به نوعی پیشتاز آزادی زنان به سبک غربی شود. انتشار عاشقانه‌های او و همسرش که علی‌نژاد را «عقاب قمی کلا» می‌خواند در صفحات شخصی شبکه‌های اجتماعی، نشان از به سیم آخر زدن علی‌نژاد و تلاش برای خراب‌کردن همه پل‌های پشت سرش دارد.

با کامبیز فروهر، خبرنگار بلومبرگ

اتفاقاً یکی از اولین قربانیان این نوع پرده‌دری‌های علی‌نژاد، خانواده مذهبی خود اوست. گویی بعد از دست به دست شدن عکس‌های بی‌حجاب و پست‌های او درباره روابطش با معشوقش، در روستای زادگاهش، پدر او که مردی محترم و به شدت مذهبی است دچار تألمات روحی شدید شده و کلاً ارتباطش را با دخترش قطع کرده است.

علی‌نژاد یکی از پیشتازان سبک سیاه‌نویسی درباره مسائل داخل ایران در میان روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب است. او با دادن پیچ و تاب‌های احساسی به نوشته‌هایش، سعی می‌کند از کاه کوه بسازد و ساده‌ترین مسائلی که وقوع آن در همان انگلستان محل اقامت او امری طبیعی و معمول است، به گردن حکومت ایران بیاندازد. او که تخصص خود را در یافتن و مصاحبه گرفتن با بستگان زندانیان مسائل امنیتی در ایران می‌داند، بارها با فرصت‌طلبی‌های خود، روند رسیدگی به پرونده افراد مورد نظر را با مشکل مواجه کرده و به اصطلاح موجب وخیم‌ترشدن اوضاع آنان شده است. مثلاً وقتی یک زندانی امنیتی، بعد از مدتی، به مرخصی می‌آید یا به طور مشروط آزاد می‌شود، به جای اینکه به او فرصتی برای رسیدگی به خانواده و استفاده از فرصت آزادی یا مرخصی داده شود، توسط روزنامه‌نگاران خارج‌نشین، و در رأس آن‌ها علی‌نژاد، تحریک می‌شود تا مصاحبه کند و با موضع‌گیری‌های نامربوط موجبات پشیمانی مقامات قضائی از دادن فرصت به خود را فراهم آورد. به واقع علی‌نژاد به مانند یک روباه بو می‌کشد تا دریابد کدام زندانی پای از زندان بیرون گذاشته، تا با راه انداختن یک مصاحبه جنجالی، و بعد دادن تحلیل‌های و مقالات سوزناک درباره او، فرد مورد نظر را وادار به موضع‌گیری علیه نظام کند.

یکی دیگر از شیوه‌های او برای مطرح‌کردن خود و به اصطلاح ارائه مصاحبه‌های داغ، تماس با مسؤولان جمهوری اسلامی در درون کشور بود. در اوایل کاربرد این شیوه، بعضاً مسؤولان با تصور اینکه با خبرنگاری از داخل کشور و وابسته به خانواده رسانه‌ای درون کشور مواجهند، حرف‌هایی می‌زدند که انتشار آن توسط علی‌نژاد، موجب سوءاستفاده‌هایی می‌شد. کم کم با لو رفتن این شیوه و آگاه شدن مقامات کشور نسبت به ماهیت فردی به نام «علی‌نژاد»، دست او از این حربه کوتاه و کوتاه‌تر شده است و بارها در جواب تقاضای او برای مصاحبه، شخصیت‌های داخل کشور او را بابت پناه بردن به دامن اجنبی شماتت و حتی نصیحت کرده‌اند.

اما در سه چهارسال اخیر، با شدت گرفتن حمایت‌های مالی مؤسسات مختلف آمریکایی و بریتانیایی از این مزدور سیاسی، او عملاً به یک ربات تحت کنترل اتحادیه دشمنان ایران (آمریکا، بریتانیا، رژیم صهیونیستی، سعودی و....) درآمده که حاضر به دادن هر سرویس سیاسی به آن‌هاست. مأموریت اصلی او به ویژه در یک سال اخیر (از مقطع اغتشاشات دی ماه ۹۶) ورود به هر نوع شکاف یا گسلی است که می‌تواند منجر به تنش اجتماعی شود. او اصولاً آموزش دیده که با ورود به این نوع نقاط گسل و شکاف، با عملیات تبلیغاتی و جنگ روانی، دوقطبی‌های اجتماعی را هر چه بیشتر تحریک و تعمیق کند که یک نمونه آن تلاش برای ایجاد تقابل میان «زن با حجاب-زن بی‌حجاب» و رساندن آن حتی به مرز درگیری فیزیکی است.

به هر حال، «مسیح علینژاد»، امروز صرفاً یک «فعال سیاسی» یا «رسانة ای» نیست. او محصول کارخانه «چهره‌سازی» با آخرین شیوه‌ها و متد «پرسونال برندینگ» سرویس‌های اطلاعاتی چون سیا و ام‌آی سیکس است. تجربه چند دهه‌ای این سرویس‌ها در برجسته‌کردن چهره‌های معمولی و برکشیدن آن‌ها به تصویر یک «مبارز راه آزادی» یا «دموکراسی» یا «حقوق بشر» یا «حقوق زنان»، دست‌کم از دوران جنگ سرد با بلوک شرق، توسط سیا و ام‌آی ۶ آزموده شده است و اصولاً یکی از ابزراهای مهم این سرویس‌ها در تقابل با کشورهای «یاغی» (از منظر نظام سلطه) است. با این تفاوت که امروز، گستردگی و کثرت ابزارهای ارتباطی و به طور خاص، شبکه‌های اجتماعی دست سرویس‌ها را برای انجام این نوع عملیات «چهره‌سازی» بازتر کرده است.

دیدار پومپئو با علینژاد، صرفاً دیدار وزیر خارجه آمریکا با یک فعال ضدانقلاب نیست. او در واقع به دیدار یکی از محصولات آکادمی جنگ نرم این کشور در تقابل با سرسخت‌ترین دشمن نظام سلطه یعنی جمهوری اسلامی ایران رفته است تا از «زحمات» او شخصاً تقدیر کند.

متأسفانه، آلبوم تصاویر کارنامه سیاسی اصلاح‌طلبان، از این دست عکس‌های یادگاری با سران و مقامات سیاسی دشمنان ایران کم ندارد. لازم است امثال آقای ربیعی، عمیق‌تر از «اختلاف سلیقه» و «اختلاف برداشت» به این ماجرا نگاه کنند، شاید که گیر کار اصلاح طلبان را بهتر درک کنند.


[۱] https://www.bultannews.com/fa/news/71967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 51
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ریک US ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  مسیح علی نژاد توسط یک خبرنگار آمریکایی هشتبلکو شد و رفت . پیشنهاد میکنم حتما ببینید . علی نژاد مثل آدم کوری شده که وسط روز میگه خورشید وجود نداره و هوا تاریکه .
  • عيراني غحرمان DE ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   درود بر حضرت بولتون ، درود بر امام پمپئو .
  • محمد IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   18:51 انشاالله خودت و جد آبادت باهاشون محشور بشید
  • به 18:51 IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   84 64
   دونالد ترامپ لب تر کند جان را فدایش میکنم.
  • IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   از قدیم گفتن میمون هرچی زشت تره بازیش بیشتره !خخ
  • DE ۰۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   38 26
   یک پَمپِ اُو بغل یک کمپ .... واساده.
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   34 21
   نظر 20:41 ...از طرف جان بولتون.
 • سید IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  اصلاح طلبان همگی تهوع آورند یکی از یکی بیشتر!
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  باید رد پای تربیت امثال مسیح رو توی مدرسه و معلم ها جستجو کرد یک نمونه که لو رفت و داشت آموزش جنسی میداد یادتون نرفته که
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  مشرق در خصوص یک اپوزیسیون خوشتیپ مطلب بذار نه این آشغال
  • BE ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   86 62
   خوش تیپ ترینشون بابک قاجاره
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  چقدر جناح اصولگرا از ضعفش در عرصع تبلیغات و رسانه ضربه خورده و می خوره اگر بر فرض این زنک اصولگرا میبود الان روزنامه ها و سایر رسانه های اصلاحطلب گوش فلک رو کر میکردند ولی جریان خموده ی اصولگرا فقط نگاه میکنه هه
 • محمد IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  افسادطلب ها همون مجاهدین خلق هستن منتها بدون اسلحه اینا از رفقاشون تو اشرف جا موندن ولی اهدافشون یکیه
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  خیلی زیادی بر روی این فاحشه مانور دادید. او هم همین را می خواست که نشان دهید چقدر مهم است. تازه شما مطلب اصلی مقاله را از دست دادید. موضوع اصلی این که باید نشان می دادید اصلاح طلب همان برانداز است. کافی بود برای اینکار سابقه سایر اصلاح طلبان فراری و هنوز فرارنکرده را نیز علاوه بر علینژاد لیست می کردید.
  • ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   7 87
   خجالت بکش از این ادبیات سخیفت اصولگراها هم اینقد آدم های بد دهنی نیستند و در بین آنها انسان های با شرفی که واقعا به اعتقادات و شعارهایی که میدن پیابند هستند زیاد دیدم اما فکر می کنم شما اصولگرا هم نیستی و فقط می خوای خودتو در بین اونها جابزنی
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  30 56
  ﯾﻪ دونه ﻣﻮﺯ ﺧﺮﯾﺪﻡ، شد 2200 ﺗﻮﻣﻦ ! پوستشو کندم گذاشتم رو ترازو وزن کردم ﻭﺯﻥ ﭘﻮﺳﺘﺶ در 2200 ضرب کردم، بعد ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﺮ ﻭﺯﻥ ﮐﻞ ﻣﻮﺯ کردم !! ﻗﯿﻤﺖ ﭘﻮﺳﺘﺶ شد 900 تومن !!
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   30 26
   خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان
  • IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   24 39
   دانشمندشکمو!نخر واینقدرهم حرص نخور!
  • موبین FI ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   20 61
   در عوض اگه مغزت رو روی ترازو بذاری تقریبا رایگان حساب میشه!
  • IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
   57 41
   به دوران خاتمی برگشتیم باید موز را دونه ای بخریم . به عقب بر نمی گردیم !!!! خخخ
 • علی IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  65 57
  از این فاحشه های بین المللی چه انتظار نونشان از این راه است
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  95 71
  انشالله که خوده مسیح علینژاد هم به زودی های زود کتلت میشه
 • الیاس IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  مسیح علی نزاد نفوذی اسهال طلب هاست موقع انتخابات توی صدای امریکا و بی بی سی به صورت غیر مستقیم مردم را دعوت به رای دادن به روحانی می کرد .این خانم کارش اینه مردم را مشغول به خودش کنه تا اصلاح طلب ها با خیال راحت ایران را غارت کنند و رانت خواری کنند و... یک عده ساده لوح هم طرفدار این خانم هستند
 • IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  این معصومه قمی یا هم مسیح نفوذی اسهال طلب هاست از داخل ایران هم اسهال طلب ها براش پول می فرستند کار ایشون اینه برای اسهال طلب ها رای جمع کنه و مردم را مشغول کنه تا اسهال طلب ها با خیال راحت رانتخواری کنند
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  مشرق یک مقاله درباره ارتباط مافیای خودرو و اصلاح طلب ها بنویس . مافیای خودرو همان اصلاح طلب ها هستند که جمشید ارین مخترع ماشین الکتریکی را با تهدید و ارعاب از ایران اخراج کردند
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  61 41
  الان حجاب نداره درکنارپمپئو امنیتش به خطر افتاده
  • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   87 60
   تو نگران امنیت نداشتش نباش.این خودش قبلا امنیت خودشو به باد داده خخخخ
 • AE ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  23 57
  مشرق جان, واقعا این موجود بیشعور ارزش داره به خاطرش مقاله بنویسی؟
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  33 73
  علینیژاد یه دختر روستایی ساده بود که توسط عناصر اصلاحطلب منحرف گردید ،یادمه در زمان مجلس ششم کتابی در باره مجلس ششم ومشروح اظهارات مجلسیان چاپ کرد ،پر واقع کتاب که نه می شد گفت خبرنامه که صفحاتش زیاد بود .تمام نسخه های انرا وزارت کشور خریده بود وچون کسی این نوع هجویات را نمی خواند تمام کتابها را چپانده بودن توی کشوهای کمد های اتاق های جنب سالن 4000نفری .خوب یعنی چه ،یعنی به دختر ساده روستایی پول دادند تا کتاب انچنانی نشر دهی وخودشان هم خریدند وانبار کردند ،انزمان مدیر روابط عمومی وزارت کشور خانجانی بود که الان جز مرکزیت کارگزاران است . والله بالله این جماعت به جمهوری اسلامی اعتقادی ندارند ولی به پست ومقام ورانتخواری علاقمند .تمام مشکلات کشور حاصل نفوذ این ادمهای بی اعتقاد است ،الان هم خانجانی تو وزارت ارشاد ماموریت نصب مدیران را دارد.
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  11 81
  یعنی واقعا حیف این سایت نیست که راجع به چنین حشره فاسدی مطلب می نویسه. این که خیلی وقته بند آب داده.
 • DE ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  12 68
  مسئله اینه که اصلاح طلبها هیچ وقت مشخص نکردن چی هستن؟ به این معنی که به چی اعتقاد دارن و به چی ندارن. جریان مقابل، که بهتره بهش گفته بشه انقلابی، تعاریف تا حد خیلی خوبی واضحی داره و عملا هر کسی که در مقابل جریان انقلابی قرار میگیره اسم خودشو میذاره اصلاح طلب و بزرگان این دسته هم هم مشکلی با این موضوع ندارن. چون در واقع خودشون هم نمیدونن چی هستن و داین بی هویت باعث میشه که هر موجود غیر انقلابی توشون جا بیشه بدون اینکه اتفاق خاصی بیافته. کاش یک روزی امثال آقای یامین پور به جای چنین سوال گنگی از افرادی مثل آقای ربیعی (که به انقلاب و ولایت فقیه پایبند هستند ولی خودشون را اصلاح طلب مینامن) بپرسن مرز شما با جناح مقابل کجاست؟ اگر همین سوال رو دقیق ازشون بپرسن و نذارن طرف زیرآبی بره و ولش نکنن معلوم خواهد شد که عده بسیار کمی از این افراد به انقلاب وفادار هستند فقط به دلیل ایرادات که در نحوه مدیریت کشور دارن (که هر انقلابی دیگری هم داره) اسم خودشون رو ریفرمیست (اصلاح طلب) گذاشتن و غالب افرادی که به خودشون میگن اصلاح طلب واقعا در سطح بنیادی همون ریفرمیست هستند به این معنی که به انقلاب اعتقادی ندارن.
 • سعید IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  سلام.آیا دوستان فکر میکنند که در کشور مدیران نفوذی تر و خاین تر از این خانم هر جایی کمتر هست؟به نظر من نیاز جدی و فوری کشور پاکسازی بدون توجه به گرایشات ظاهری افراد از نا محرمان میباشد.سریع و قاطع با تکیه بر حفاظت از استقلال و تمامیت کشور.
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  خیلی زشته دقیقا مثل میمون هست . عقده شوهر کردن داره واسه همین چرت و پرتی میگه نمیدونه که همین پمپئو هم اینو نمیگیره
 • محمد IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  ببین چه قدر این دلقک براشون مهمه !ارباباشون میان پیشش.
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  فتنه 88 و حضور خود ربیعی و جمعیت زیادی از اصلاح طلبان علیه نظام را فراموش نکرده ایم. فالوده های خاتمی رهبر اصلاحات و جرج سوروس پدر انقلاب های رنگین را فراموش نکرده ایم.
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
  بافتن آسمان به زمین از بی مطلبی
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  آدم نگاش میکنه بالا میاره پمپئو چجوری حاضر شده با این ... عکس بندازه
  • ramin IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   عزیزم این نظرت کاملا از کج فهمیته...! صورت آدمها مهم نیست...سیرت مهمه. البته مسیح هم واس خودش زیباست. اون تو و امثال تو هستند که نمیفهمند.
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  امثال این آشغال ها زیاد تو مملکت وجود داره که بخاطر شکمشون و یه پرس سرو کتلت و سیبزمین حاضر به فحش و وطن فروشی کنند...
 • IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  ببخشید پمپؤ شوهر چندمیش بوده..؟!!!
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  53 67
  اين كاراش همه از سر بي شوهريه هر كي از راه رسيده ... يكيش همين پمپئو
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  محمد بستنی کاکائی درانتظارته پیش به سوی بستنی کاکائی.خخخخخخ
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  دنبال چی هستید؟ اکثر کابینه روحانی اصلاح طلب اند ، مگر میشود شما اصلاح طلبان رو قبول نداشته باشید بعد روحانی رو قبول داشته باشید؟
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  یک دختر دهاتی جویای نام و شهرت به هر بهایی و هر کثافتی.
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  هر چي هست همينكه شما را سوزونده قابل تحسينه
  • محمد IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
   شما فعلا پماد بمال برای سوزش ۲۲ بهمن تا بعد خخخخ
 • ابوالفضل IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  این زن یک روان پریش بیمار است . او دچار وسواس نادیده انگاشتن است . او دیوانه ی دیده شدن است از پس عقده های نادیده انگاشتن وی. یک ایرانی غیرتمند به وطنش ، ملتش و عزتش خیانت نمیکند خانم علینژاد.
 • سید حسن نصرالله IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  محمد الان به لایکا که نگاه میکنی جر بر میداری ولی خودتا کنترل میکنی سخته واقعا خدا بیشتر از اینا صبرت بده.خخخخخخخخخ
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  دادا..... مسئله پوست موزه شما انگار واسه سرگرم کردن بقیه ها مطرح کردی شده معمای حل ریاضی میخوام بدونم وزن پوست چقد در میاد....!!!؟
 • ناشناس IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  مشرق هرچند رفتار آن خانم مورد تایید نمی باشد . ولی مطلب شما وقاهت بار است فکر نکنم نویسند شیعه باشد با این تهمت به یک مسلمان . اصلا" اعتقاد به خدا و آخرت دارد یا فقط بدنبال یک لقمه نان به هر قیمتی هستید . آخه بی حیاهی حدی دارد .
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  0 0
  وقتی هر ننه قمر بخاطر از

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس