روحانی نمایه

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: آنان که طالبان و داعش را به وجود آوردند به فکر آن بودند که یک انقلاب اسلامی تقلبی درمنطقه در مقابل انقلاب اسلامی ایران بسازند وخود فهمیدند اشتباه بزرگی را مرتکب شدند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج بود. انقلابی کاملاً داخلی و کاملاً مردمی.

وی افزود: در شرایط جهان دو قطبی، نهضت و انقلابی را در این کشور علیه دست نشاندگان یک ابرقدرت بنام آمریکا در ایران شاهد بودیم. مردم ما بدون پشتیبانی خارجی و با قدرت فداکاری، ایثار و وحدت توانستند بر یک رژیم تا دندان مسلح در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین خونریزی به پیروزی دست یابند.

روحانی ادامه داد: در حالی که عمدتاً رهبر این انقلاب به خارج از کشور تبعید بود و در طول ۱۶ سال نهضت اسلامی، امام خمینی ۱۴ سال آن را در کشورهای ترکیه، عراق و فرانسه گذراندند. اما در عین حال این پیروزی باعث امیدواری ملت‌های منطقه و زلزله تکان دهنده‌ای برای آمریکا و صهیونیست بود.

بیشتر بخوانید:

آمادگی روحانی برای پذیرش توبه آمریکا+فیلم

آقای روحانی! از گفته‌های توهین‌آمیز خود عذرخواهی کنید

روحانی در دیدار با وزیر خارجه سوریه چه گفت؟

۲۲ بهمن روز ایران و همه ایرانیان است

رئیس جمهور تصریح کرد: بعد از پیروزی این انقلاب در برابر انواع توطئه‌ ها که عمدتاً توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها طراحی شد ملت ما همواره پیروز میدان بودند. اولین توطئه علیه ایران در ماه‌های اولیه انقلاب برای تجزیه ایران بود که ناموفق بودند.

رئیس جمهور ادامه داد: دومین توطئه علیه ملت ما کودتا بود که آن هم ناموفق بود. سومین توطئه علیه ملت ما جنگ تحمیلی بود که آن هم حدود ۸ سال طول کشید و باز هم ملت ما پیروز شد.

دشمنان فکر می‌کردند با جنگ تحمیلی می‌توانند بر ملت ایران پیروز شوند

وی چهارمین توطئه بزرگ علیه ملت ایران را تحریم همه جانبه خواند و گفت: آمریکایی‌ها به خاطر از دست دادن یک متحد بزرگ خود در این منطقه علیه ابرقدرت شرق تمام امکانات خود را در این ۴۰ سال به کار گرفتند و در تمام این صحنه‌ها ناموفق بودند.

روحانی تاکید کرد: دلیل این شکست‌ها این بود که محاسبه آمریکا علیه ملت ایران چه قبل از پیرزوی انقلاب و چه بعد از انقلاب محاسبه نادرست و ناصحیحی بود. آنها قبل از پیروزی انقلاب فکر می‌کردند با حمایت رژیم شاه موفق می‌شوند ملت ایران را شکست دهند.

روحانی با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کردند با جنگ تحمیلی و با کمک ارتجاع منطقه و سلاح‌های کشورهای مختلف می‌توانند بر ملت ایران پیروز شوند اما در همه مقاطع دچار اشتباه شدند، گفت: مردم ایران در طول این ۴۰ سال در همه فراز و نشیب با انتخاب راه صحیح و درست خود به جهانیان نشان دادند ما قربانی تروریسم در این منطقه هستیم؛ ما قربانی سلاح شیمیایی در این منطقه هستیم؛ ما قربانی انواع توطئه‌ها علیه ملت ایران هستیم اما در همه مراحل مردم ما خود با تکیه بر توانمندی داخلی خود توانستند بر مشکلات فائق آیند. ویرانی‌های جنگ را از نو بازسازی کنند. آثار تحریم را از بین ببرند و در عین حال در همه شاخص‌ها موفقیت‌های بزرگی را به دست آورند.

وی افزود: ملت ایران در شاخص‌های انسانی، علم و دانش، بهداشت، علوم تکمیلی و دانشگاهی، تحقیقات و فناوری‌های نوین به موفقیت‌های بسیار بزرگی در این ۴۰ سال دست یافتند که قابل مقایسه با سال‌های قبل از انقلاب نیست.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران در عین حال نشان دادند که ملتی هستند که به تعهدات خودشان همواره پایبندند و پشتیبان ملت‌های منطقه هستند، گفت: علی رغم اینکه صدام هشت سال به ما تجاوز کرده بود اما ما بودیم که به مردم عراق در زمان حمله ائتلاف به عراق پناه داده و علی رغم اینکه برخی کشورهای منطقه به صدام کمک کرده بودند اما ما اولین کشوری بودیم که حمله صدام به کویت را محکوم کردیم.

رئیس جمهور کشورمان افزود: قبل از تجاوز کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ما تجاوز را محکوم کردیم و هیچگاه نه در این ۴۰ سال و نه در دهه‌های قبل از آن قصد حمله و تجاوز به همسایگان و کشورهای دیگر را نداشتیم.

روحانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در ائتلاف علیه صدام به ظاهر کمکی که به کویت در این منطقه کردند قبل از هرچیز حساب‌های مالی کویت و عربستان را مورد محاسبه خود قرار دادند و این کمک‌ها را با حساب مالی معاوضه کردند.

وی افزود: ما همیشه چشمه‌ای بودیم که با کشورهای منطقه روابط تاریخی و روابط فرهنگی داشتیم. نفوذ ایران در این منطقه نفوذ فرهنگ بزرگ اسلامی ایرانی در این منطقه است؛ ما در طول صدها و هزاران سال با مردم عراق، با مردم ترکیه، با مردم سوریه، لبنان، با کشورهای قفقاز و آسیای میانه، با مردم افغانستان و پاکستان و با کشورهای جنوبی مان و شمال آفریقا و شبه قاره هند همواره به عنوان عمق راهبردی فرهنگ این سرزمین و این منطقه رابطه داشتیم.

حمایت ایران از مردم عراق و سوریه نبود شاهد سرنوشت دیگری برای دمشق و بغداد بودیم

روحانی تصریح کرد: از آغاز اسلام تا کنون ایران به عنوان اسلام معتدل در این منطقه و در همه جهان معرفی شده است. هیچگاه ما در پی تفکر افراطی نبودیم و هرکجا اسلام از طریق ایران وارد شد اسلام معتدل در سطح منطقه و جهان بود؛ اگر حمایت ایران از مردم عراق و سوریه نبود امروز شاهد سرنوشت دیگری برای دمشق و بغداد بودیم.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه حمایت ایران از استقلال افغانستان بود که شاهد شرایط جدید در منطقه بودیم، تصریح کرد: هر کشوری از ما کمک خواست از عراق، سوریه، لبنان و یمن تا افغانستان، قطر هر کس از ما یاری خواست ما به یاری او شتافته و هیچ‌گاه توقع خاصی نداشتیم. جز کمک و تعاون به همسایگان، ما به برادرانمان و دوستانمان به خوبی در سال‌های اخیر نشان دادیم که اگر با دنیا عهدی کردیم پای تعهد مان می‌ایستیم. حال آنکه در امضای تعهد بسیار دقت می‌کنیم و به جزئیات آن توجه می‌کنیم اما زمانی که امضا کردیم پای امضا می‌مانیم.

وی ادامه داد: تعهد هسته‌ای ما با شش قدرت جهان یکی از نمونه‌های تعهد ایران اسلامی در سال‌های اخیر بوده است. ما در این تعهد از دیگران دقیق‌تر، سریع‌تر و بهتر عمل کردیم و هیچیک از تعهدات خود را زیرپا نگذاشتیم این موضوع را بارها آژانس انرژی اتمی به همه اعلام کرد و در این تعهد هسته‌ای آمریکا دچار شکست شد و امضا و تعهد خود را زیرپا گذاشت و به دلایل واهی برای خود برای ملت ایران و ملت منطقه و شهرهای ایران و شرکت‌های اقتصادی و تجاری منطقه و جهان بر خلاف همه مقررات مشکل آفرید.

روحانی افزود: علی‌رغم تخلف آمریکا و علی رغم اینکه اروپا در اجرای تعهدات خود بسیار سست بود و ناکارآمد، به تعهدات خود عمل کرده و این به معنای آن است که ما به اخلاق سیاسی بسیار اهمیت می‌دهیم.

شعار ما خاورمیانه‌ای عاری از سلاح هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی است

رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه امنیت ما در سال‌های گذشته از کشورهای بزرگ صنعتی بیشتر بوده است، گفت: در مقایسه با حوادث، ناامنی در ایران در مقایسه با اروپا و کشورهای همچون آلمان بلژیک، فرانسه و حتی آمریکا، امنیت ایران از همه این کشورها برتر و بالاتر بوده و این به معنای آن است که این ملت برای اهداف ملی خودش و برای اهداف منطقه‌ای و انسانی و جهانی خود همواره همه توان و تلاش خود را به کار گرفته است.

وی افزود: شعار ما در سیاست خارجی از روز اول عدم تجاوز به دیگران و عدم پذیرش ظلم و تجاوز بوده است. اینکه بر دیگران سلطه نداشته باشیم و دیگران هم با دوستان خود و مسلمانان جهان برادر باشند و با هر آن‌کس که قصد ظلمی به ما ندارد و دارای هر مذهبی هست با او بتوانیم به بهترین شیوه عمل کنیم و با او روابط دوستانه داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: شعار ما خاورمیانه‌ ای عاری از سلاح هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی است که بیش از ۲۰ سال است در آن پای فشرده‌ایم؛ شعار خاورمیانه برای خاورمیانه است؛ شعار ما این است که مداخلات نیروهای خارجی در این منطقه پایان پذیرد.

رئیس جمهور کشورمان گفت: شعار ما روابط دوستانه با همه جهان است؛ حتی آمریکا هم اگر توبه کند و از مسیر گذشته خود برگردد و محاسبه دقیق انجام دهد و در برابر مداخلات گذشته خود در ایران عذرخواهی کند و حاضر باشد عظمت و کرامت ایران و انقلاب بزرگ ایران را بپذیرد و با احترام با مردم ما سخن بگوید. ما باز هم آماده‌ایم توبه آمریکایی که در سالیان دراز به ما ظلم روا داشته است را بپذیریم.

امروز مردم ما مقاوم‌تر از همیشه در برابر آمریکا ایستاده است

وی خاطرنشان کرد: ما ملتی هستیم که در روابط دوستانه با همه ملت‌ها داریم و خواستار رابطه‌ای بهتر به ویژه با همسایگان خود هستیم. ما خواهان روابط حسنه با همه کشورهای جهان در چهارچوب روابط بین الملل هستیم و مطمئن هستیم مسیری که آمریکا انتخاب کرده است به جایی نخواهد رسید. آمریکا به اهداف و خواسته‌های نا صحیح خود دست نخواهد یافت. آمریکا در یک سال گذشته با همه توان با اعمال فشار و تحریم بر مردم ایران و همچنین سایر کشورهای منطقه تلاش کرد تا مردم را عوض کند و همه را به شکست بکشاند اما امروز مردم ما مقاوم‌تر از همیشه در برابر آمریکا ایستاده است.

روحانی افزود: این را باید بگوییم که تا ملت فلسطین به سرزمین خود باز نگردند امنیت برای این منطقه و برای این سرزمین تاریخی تأمین نخواهد شد اگر امریکا امنیتی برای اسرائیل می‌خواهد از زمانی امکان‌پذیر است که مردم فلسطین بتوانند به زمین خود بازگردند.

حسن روحانی اظهار داشت: اگر آمریکا امنیت را برای اسرائیل می‌خواهد زمانی امکان پذیر است که مردم فلسطین به سرزمین خود بازگردند، اتکا به آرای عمومی راه حل مسائلی منطقه است.

رئیس جمهور گفت: دموکراسی راه حل منطقه است، راه حل منطقه احترام به آرای مردم است ما می‌توانیم با وحدت و اتحاد و یکپارچگی بدون خونریزی و بدون آنکه افراطی‌گری را در منطقه تشویق کنید منطقه را به آرامش برسانیم.

روحانی گفت: آنان که طالبان و داعش را به وجود آوردند به فکر آن بودند که یک انقلاب اسلامی تقلبی در این منطقه در مقابل انقلاب اسلامی ایران بسازند و خود فهمیدند اشتباه بزرگی را مرتکب شدند.

وی تاکید کرد: افراطی‌گری راه نجات منطقه و صلح و ثبات نیست و راه حل اعتدال است ما ملت‌های منطقه بدون احترام و بدون آنکه به حقوق یکدیگر معترف باشیم نمی‌توانیم به اهداف بزرگمان دست یابیم.

رئیس جمهور کشورمان در پایان افزود: در طول چهل سال ما خواهان صلح و ثبات در منطقه بودیم و باز هم همین اهداف بلند را ادامه خواهیم داد این انقلاب و این نهضت بر ملت ایران مردم منطقه و جهان مبارک باد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • US ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  27 4
  بی شرفی آمریکایی ها ثابت شده مشکل داخل است
 • US ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  14 1
  بی شرفی دشمنان ایران عزیز که واضحه داداش امام هم همیشه گفت اما کسی گوش نکرد و ایران تکیه به داخل ندارد و امیدش به خارجی ها است
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  22 5
  اولا که توبه گرگ مرگ هست بعدم پذیرفتن توبه کار تو نیست کار خدا هست
 • دهه شصتی نسل سوخته IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  28 5
  حالت خوبه آقای روحانی واقعا آمریکا بیاد توبه کنه فعلا تو کاری کردی مردم توبه کار شدن که به تووو رای دادن
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  2 12
  حالت خوب شده به نفع ایران افرین
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  20 11
  تجاوز نظامی امریکا به ایران و به خاک مالیده شده بینی شیطان بزرگ(امریکا) در صحرای طبس ...اینو چرا صراحتا نگفتی؟
 • IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  24 8
  آقای روحانی گفته: «آماده ایم توبه آمریکا را بپذیریم». من می گویم: توبه گرگ مرگه! شما چه می گویید؟؟
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  22 7
  شما ببخششد ما نمیبخشیم خخخخخ
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  5 20
  جوک میگه مردم که گوششان به شبکه های انگلیس و امریکاست و طبق ان رای میدهند
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  32 6
  تا کشور به باد نداد بندازیدش بیرون
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  24 7
  احمقانه که کشوری امیدش به دست دشمنان تاریخی اش باشد
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  27 1
  جناب روحانی اگر امریکا توبه کند که دیگر شیطان نیست و قدرت و خیال استعماری ندارد عربستان و نفت شرق آسیا را نمی بلعد داعش و طالبان نمی سازد و نیاز نیست ما توبه اش را بپذیریم ظاهرا شما هنوز هم چشم یاری به دست کدخدا داری انا لله و انا الیه راجعون
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  21 0
  الان که سیاستهاش ناموفق بده حزب اللهی درجه یک شده
 • سید رضا IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  30 5
  تو فعلا خودت به خاطر ضرباتی که به نظام زدی ، توبه کن ! تا نوبت کدخدا برسه !!
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  25 2
  بابا تو ديگه کی هستی. باز راهپیمائی رسید از مردم مایه ميذاره کمی هم از خودت مایه بذار
 • US ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  129 1
  ایشون رو ببرید سالمندان
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  22 1
  خودت کی توبه می‌کنی ؟ از آنطرف دنبال آمریکا میدوید از این طرف شعار علیه آمریکا میدهید .
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  13 1
  خدا هم توبه صوری و سیاسی و بدون پشیمانی واقعی و جبران ما فات رانمی پذیرد. روحانی از خدا مهربانتر است!
 • ناشناس IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  10 2
  توبه گرگ مرگه جناب روحانی کی می خواهی عبرت بگیری ودشمنی امریکا و اروپا با ملت ایران و انقلاب اسلامی را باور کنی گمانم این است که امثال تو هیچ وقت باور نمیکنند و تا ایران را در دامن امریکا قرار ندهند دست بردار نیستند .
 • رحمن IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  5 0
  آمریکا یه جورایی توبه میکند .فقط روحانی چه جوریش را دخالت نکند...
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  9 1
  مگر کشوری که در جهان تمام شاهرگهای اقتصادی کشورها را در دست دارد،و بیشتر کشورها نوکری او را می کنند،توبه می کند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس