خط حزب‌الله

در شماره جدید خط حزب‌الله آمده است: اولین انقلابی که با مردم شروع کرد، با مردم ادامه داد، حرف خود را عوض نکرد، راه خود را تغییر نداد و اهداف خود را کم و زیاد نکرد، انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش مشرق، صدوهفتادویکمین شماره نشریه خط حزب‌الله با عنوان «به نام خدا، برای مردم» منتشر شد.

خط حزب‌الله، با مقایسه انقلاب اسلامی با انقلاب‌های آمریکا، فرانسه و روسیه، به این سوال پاسخ می‌دهد که علت ماندگاری و موفقیت آن در این چهل سال چه بوده است؟ وظیفه نسل جوان مؤمن و انقلابی چیست؟ در بخشی از این متن چنین می‌خوانیم: «[انقلاب اسلامی] نخستین انقلاب بزرگ تاریخ انقلاب‌های دنیا در طول قرن‌های اخیر است که توانسته خط مستقیم و جهت‌گیری خود را در یک چنین مدت طولانی حفظ کند؛ این سابقه ندارد… اولین انقلابی که با مردم شروع کرد، با مردم ادامه داد، حرف خود را عوض نکرد، راه خود را تغییر نداد و اهداف خود را کم و زیاد نکرد، انقلاب اسلامی ایران است. این انقلاب به نام خدا و برای مردم و برای عدالت و استقلال و آزادی آغاز شد و این راه را همچنان ادامه داده است. هنوز شعارها همین‌هاست و به توفیق الهی این شعارها همچنان خواهد بود.» ۸۳/۱۱/۱۹

رهبر انقلاب در طی سال‌ها، به بهانه‌های مختلف مخصوصاً در جمع جوانان که حال و هوای ایام قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند، به توصیف حکومت پهلوی پرداخته‌اند. ایشان در بیانی می‌فرمایند: «انقلاب ما یک حرکت عظیم مردمی علیه حکومتی بود که تقریباً تمام خصوصیات یک حکومت بد را داشت؛ هم فاسد بود، هم وابسته بود، هم تحمیلی و کودتایی بود و هم بی‌کفایت بود.» ۷۷/۱۱/۱۳ لذا همه‌ی این امور در نهایت سبب شد که استعدادهای ملت ایران آن‌گونه که باید شکوفا نشود و روز به روز خشم و انزجار این ملت از این رژیم فاسدِ و سرسپرده‌ی پهلوی بیشتر شود و در نهایت شعله‌های خشم مردم، این حکومت را سرنگون نماید. اطلاع‌نگاشت این هفته، به گوشه‌ای از خیانت‌های این خاندان وابسته اختصاص دارد.

برای دانلود شماره ۱۷۱ خط حزب‌الله روی عکس کلیک کنیدسایر بخش‌های نشریه که خواندن آنها هم توصیه می‌شود بدین شرح است:

استعدادهایی که در انقلاب اسلامی شکوفا شد (چهل سالگی)


انقلاب اسلامی در اکثر اهداف موفق بوده است (کلام امام)


ما هم باید همین کارها را بکنیم (انسان ۲۵۰ ساله)


هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید (خاطرات رهبری)


آینده‌، روشن و امیدبخش خواهد بود (تفسیر قرآن)


علمایی که در مشروطه در مقابل غربزدگان مماشات کردند (روش تحلیل سیاسی)


امام مثل کوه استوار ایستاده بود (عکسنوشت)


درس بزرگ زندگی حضرت زهرا (س) برای ما (خانواده ایرانی)


شعارهای انقلاب را باید حفظ کرد (حزب الله این است)

همچنین گفتنی است ویژه‌نامه خط حزب‌الله به مناسبت برگزاری مراسم فاطمیه در حسینیه‌ی امام خمینی (ره)، از فردا به صورت روزانه منتشر خواهد شد.

طبق رسم هفتگی خط حزب‌الله شماره ۱۷۱ هفته‌نامه نیز به ارواح طیبه «شهدای عملیات تحریر القدس» تقدیم می‌شود.

منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس