کد خبر 934584
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور

«رحمانی فضلی» گفت: کسانی که براساس سلایق شخصی، سخنانی ناروا و ناحق علیه مسئولان کشور مطرح می کنند، تهمت زنی و اتهام افکنی را به یک روال در جامعه بدل می کنند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در چهاردهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، با تأکید بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضور مردم در صحنه‌های مهم و مؤثر انقلاب اسلامی در ۴ دهه اخیر را نتیجه فهم و شعور بالای مردم، اراده استوار ملت و لطف و عنایت خداوند دانست و افزود: در این شرایط نباید فضای ناامیدی، یأس و تخریب در شرایط داخلی کشور حاکم شود و ما به عنوان مسئولان کشور در برابر تخریب کنندگان و اخلال گران فضای عمومی کشور کوتاه نخواهیم آمد.

بیشتر بخوانید:

حاجی‌دلیگانی: مردم نمی‌توانند گوشت ۱۱۰ هزار تومانی بخرند

 

دکتر رحمانی فضلی در ادامه به اهداف شوم دشمنان برای کمرنگ کردن دهه فجر و خصوصاً ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: دشمنان ملت و کشور ایران اسلامی بارها در این زمینه، تلاش کرده‌اند اما به مقصود خود نرسیده‌اند و این بار نیز نتیجه‌ای نخواهند گرفت، با این حال وظیفه داریم شرایط جاری کشور را به نحو مطلوبی اداره کنیم تا ضمن خدمتگزاری شایسته به مردم، دشمن را ناکام بگذاریم.

وزیر کشور در فراز دیگری از سخنان خود به مشکلات موجود در توزیع و عرضه گوشت در بازار اشاره کرد و با مرور آثار نامطلوب این موضوع بر افکار عمومی گفت: تحول هرچه سریع‌تر در این عرصه برای ارتقای رضایت مندی نسبی مردم، مورد تأکید ریاست محترم جمهور است و امیدواریم با تحرک مضاعف دستگاه‌های مسؤول، حساسیت‌های موجود افکار عمومی در این زمینه، مرتفع شود.

وزیر کشور ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی به جد موضوع را دنبال و سریعاً ایرادات را مرتفع و پیشنهادات کارآمد را ارائه کنند تا بر مبنای یک راه حل منطقی عمل کرده و از این مسئله عبور کنیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت و لزوم پاسخگویی دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: یکی از تأکیدات اصلی ستاد اطلاع رسانی از آغاز فعالیت تا کنون این بود؛ که شبهات، انتقادات و احیاناً مطالب خلاف واقع مطرح در رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف، از سوی دستگاه‌های مسئول پاسخ داده شود؛ چراکه ما به عنوان دستگاه‌های مختلف، موظف به ارائه اطلاعات درست به مردم هستیم.

وی در همین زمینه با یادآوری اهمیت و ضرورت موضع گیری های مسؤولانه از سوی صاحبان تریبون‌های مختلف به اهمیت توجه به حفظ حرمت بخش‌های مختلف جامعه و ارکان اداره کشور اشاره کرد و گفت: کسانی که براساس سلایق شخصی، سخنانی ناروا و ناحق علیه مسئولان کشور مطرح می‌کنند، تهمت زنی و اتهام افکنی را به یک روال در جامعه بدل می‌کنند و مستقیماً انسجام درونی، وحدت و همبستگی و یکپارچگی اجزای حاکمیت را در معرض تهدید قرار می‌دهند.

رحمانی فضلی ادامه داد؛ این در حالی است که، در شرایطی که دشمنان انواع هجمه‌ها و فشارها را بر کشور روانه می‌کنند، همه باید به گونه‌ای عمل کنند که شائبه دوگانگی و عدم انسجام درونی ایجاد نشود و در مقابل، انسجام و وحدت داخلی، مقاومت مردم در برابر تحریم‌ها را تسهیل کند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی همچنین بر تاکید رئیس جمهور بر پیگیری دقیق روند اجرای مصوبات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی از سوی دستگاه‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول باید با دقت و ممارست این مصوبات را پیگیری و نتایج حاصله را در جلسه بعدی ستاد ارائه کنند و در صورت کم کاری و سستی با دستگاه ذیربط، برخورد خواهد شد.

دکتر رحمانی فضلی در چهاردهمین جلسه ستاد مجدداً بر اهمیت و حساسیت کم و کیف روند تبلیغات و اطلاع رسانی و نقش فضای رسانه‌ای کشور در شکل گیری روندهای پیش رو در کشور اشاره کرد و گفت: برخی از تریبون‌ها و چهره‌ها هنوز باور نکرده‌اند که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: تا کنون با رویکرد توجیه و تذکر با گفتارهای رسانه‌ای غیر مسؤولانه مواجهه شده است، اما در شرایط فعلی، که توجه به اولویت‌های کشور و صیانت از حریم جامعه را اقتضا می‌کند، برخورد کاملاً قانونی با کسانی که به توجیه‌ها و تذکرات توجه نمی‌کنند، اجتناب ناپذیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha