کد خبر 933306
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
تجارت

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران با بیان اینکه آمریکا باید بداند ایران انتخاب بدی برای جنگ اقتصادی بود گفت: در حال حاضر تراز تجاری ایران مثبت شده است.

به گزارش مشرق، محمدرضا مودودی صبح امروز در همایش بزرگداشت روز صادرات استان کرمان که با حضور استاندار کرمان، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سفرای کشورهای خارجی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: استان کرمان به دلایل زیادی یک استان خاص اقتصادی است.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه اتفاقات بزرگی در استان کرمان در حوزه اقتصادی رقم خورده ‌و کرمان تجربه‌های نابی دارد، گفت: نمایندگان استان کرمان در مجلس نگاه ملی دارند و نگاه آنها خاص استان کرمان نیست که از این جهت جای تقدیر دارد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به اینکه در چهل سال انقلاب اتفاقات زیادی در کشور افتاده و کشور پیشرفت‌های خوبی در شرایط سخت تحریم‌های دشمنان داشته است، افزود: اقتصاد ایران در شرایطی به این جایگاه رسیده و رشد داشته ‌که دشمن ما را در بدترین شرایط قرار داده است.

وی با بیان این اینکه امروز تراز تجاری ایران مثبت است عنوان کرد: در شرایط تحریم باید رویکرد متفاوت‌تری در حوزه اقتصادی داشته باشیم و سیاست‌های جدیدی را تعریف کنیم چرا که شرایط ما شرایط جنگ اقتصادی است.

مودودی با اشاره به اینکه آمریکا یک آزمون جدیدی را تجربه می‌کند که اگر در مورد ایران محقق شود در آینده شاهد جنگ‌های زیادی در این موضوع در دنیا هستیم گفت: اتفاق اخیر نشان داد که اروپا تعهدی در برجام ندارد و امضای آنها بدون حضور آمریکا هیچ اثری ندارد.

وی با بیان اینکه امروز با چالش‌های جدی روبه‌رو هستیم تصریح کرد: اما آمریکا باید بداند ایران انتخاب بدی برای آمریکا در جنگ اقتصادی بود چرا که ایران همسایه 15 کشور است.

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به اینکه آمریکا در هدفگذاری تحریم خود علیه ایران موفق نخواهد بود گفت: کمک به صادرات کشور را با جدیت پیگیری می‌کنیم و اعتقاد داریم که اشتغال و تولید کشور نیازمند صادرات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس