کد خبر 931978
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲

به گزارش مشرق، عزت الله ضرغامی با انتشر فیلمی درباره ویلهلم تل (رابین هود سوئیسی) در اینستاگرام نوشت:

«ویلهلم تل» قهرمان ملی و حماسه‌ساز سوئیس، در دفاع از روستائیان و فقرای زمان خود است، به گونه‌ای که او را «رابین هود سوئیسی» در قرون وسطی نامیده‌اند.

رمان ویلهلم تل؛ اثر «فردریش شیلر» بر بسیاری انقلابیون از جمله فرانسوی‌ها تأثیرگذار بود.

در بخشی از این رمان که به صورت فیلم و سریال و تئاتر درآمده، پادشاه از «تل» که کماندار بسیار ماهری است می‌خواهد که سیب روی سر پسر خود را نشانه رود! او مجبور می‌شود که به این عمل خطرناک تن دهد و موفق هم می‌شود.

او قبل از اقدام به تیراندازی، تیر دیگری را در لباس خود آماده می‌کند که پادشاه متوجه می‌شود، لذا بعد از تیراندازی علت این کار را می‌پرسد. «تل» در پاسخ می‌گوید: بنا داشتم در صورت خطا رفتن تیر، قلب شما را نشانه روم!

لینک دانلود

***پی نوشت***

ظلم همیشه و در هر حق هر کسی مذموم و ناپسند است، به ویژه اگر فرد مظلوم بیش از طاقت خود مورد ظلم قرار گیرد، که در آن صورت هر عملی از آنان قابل پیش بینی است.

به همین دلیل در قرآن می‌خوانیم: «لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ…» (سوره نساء، آیه ۱۴۸)

روانشناسی ناهنجاریهای اجتماعی و حتی اقدامات جنائی مجرمین در بسیاری موارد، حاکی از آن است که آنان به نوعی مورد شدیدترین ظلم‌ها قرار گرفته و چاره‌ای جز اقدام جنایتکارانه نداشته‌اند.

جامعه، احتیاج به دیده‌بانی و مراقبت دائمی از آخرین وضعیت روحی، روانی مردم دارد تا خدای ناکرده یک قشر خاص، چاره‌ای جز برخی واکنش‌ها نداشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس