«عبدالله عبدالله» رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد

رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد هیچ توافقی میان کابل و واشنگتن در مورد پایگاه‌های نظامی دائمی در افغانستان وجود ندارد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس ضمن تاکید بر عدم وجود هیچ‌گونه توافقی میان افغانستان و آمریکا درباره پایگاه‌های نظامی دائمی همچنین گفت: با وجود برقراری صلح در افغانستان نیازی به حضور سربازان خارجی در این کشور نیست.

بیشتر بخوانید:

«عبدالله عبدالله» نامزد ریاست جمهوری افغانستان شد

عبدالله عبدالله همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرها پیرامون تمایل آمریکا به ساخت پایگاه نظامی دائمی در افغانستان تاکید کرد که نه تنها هیچ پایگاه نظامی دائمی آمریکا در افغانستان وجود ندارد، بلکه هیج توافق و صحبتی نیز برای ساخت پایگاه‌های نظامی جدید در افغانستان در جریان نیست.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، امروز سه شنبه (دوم بهمن) برای شرکت در اجلاس اقتصادی داووس، وارد سوئیس شد. وی همچنین در حاشیه این اجلاس با شماری از نخست وزیران، رؤسای سازمان‌های بین‌المللی و مقامات سایر کشورهای شرکت کننده در این نشست دیدار می‌کند.

اجلاس اقتصادی داووس امروز ۲ بهمن (۲۲ ژانویه) با شرکت بیش از ۳ هزار سیاست‌مدار، تجار، نمایندگان کشورها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی آغاز و به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.‌

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس