کد خبر 928584
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۵
ظریف و برهم صالح

دفتر رئیس‌جمهوری عراق در بیانیه‌ای به اهم موضوعاتی که در دیدار وی و دکتر ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بررسی شد، اشاره کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه‌های عراق، برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز دوشنبه در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت در پیش گرفتن راه‌حل سیاسی برای حل تمام مشکلات منطقه تأکید کرد.

ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای درباره دیدار ظریف و برهم صالح آورده است: برهم صالح امروز در کاخ السلام بغداد، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیئت همراه وی را به حضور پذیرفت که طی آن بر تمایل عراق برای تقویت روابط دوجانبه با همسایه خود، ایران تأکید کرد.

بیشتر بخوانید:

ظریف با برهم صالح دیدار کرد

رایزنی ظریف و دبیرکل نجباء درباره پرونده‌های منطقه‌ای+عکس

این بیانیه آورده است رئیس جمهور صالح تأکید کرده است این موضوع (تقویت روابط دوجانبه میان ایران و عراق) نه‌تنها در راستای خدمت به ملت‌های دو کشور بلکه حتی در راستای خدمت به امنیت و ثبات تمام منطقه قرار دارد.

برهم صالح بر اساس این بیانیه تصریح کرده است ایران و عراق، وزن و جایگاه بزرگ و تأثیرگذاری مهمی در صحنه عربی و منطقه‌ای دارند.

این بیانیه آورده است کشورهای منطقه امروز در مقابل مسئولیت بزرگی قرار دارند و آن، پشت سر گذاشتن مشکلات و در پیش گرفتن رویکرد سیاسی برای حل مشکلات منطقه است.

برهم صالح تأکید کرد شرایط دشوار و حساس منطقه، هماهنگی تلاش‌ها و کار برای انجام گفت‌وگوی مشترک و سازنده با تمام طرف‌ها برای تثبیت پایه‌های ثبات منطقه‌ای را می‌طلبد.

این بیانیه آورده است در این دیدار، همکاری مشترک میان دو کشور و راه‌های گسترش آن در راستای خدمت به ملت‌های دوست بررسی شد و دو طرف همچنین به تبادل دیدگاه‌های خود درباره تحولات و مسائل عربی و بین المللی پرداختند.

بر اساس این بیانیه، وزیر خارجه ایران در این دیدار از تمایل کشورش برای گسترش همکاری و هماهنگی دوجانبه خبر داد و بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر حمایت از دولت و ملت عراق در تمام زمینه‌ها تأکید کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha