جوادی آملی نمایه

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: بخش دولتی باید کوچک شود و کارها را به دست خود مردم واگذار کند و دولت امر نظارت را بر عهده داشته باشد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار بهرام سرمست استاندار قم که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، با تأکید بر تقویت مدیریت کارآمد در کشور، اظهار داشت: ما همواره به خصوص در شرایط کنونی به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم؛ داشتن رهبر خوب اگر با همراهی و تدبیر کارگزاران همراه نباشد شکست قطعی است، ما به لطف الهی همه چیز در این مملکت داریم و همه منابع در اختیار ماست و از این حیث مشکلی نداریم، مشکل ما بی عرضگی و بی مدیریتی از یک سو و اختلاس، نجومی و احتکار از سوی دیگر است.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جوادی‌آملی: گفته بودیم برجام خطر دارد؛ به آمریکا اعتماد نکنید

روایت آیت‌الله جوادی آملی از نامه امام به گورباچف

روایت آیت الله جوادی آملی از مادران شهدا

آیت‌الله جوادی‌آملی: سرطان اختلاس، حقوق‌های نجومی و بی مدیریتی، کشور را فلج می‌کند

وی با اشاره به روایتی از نهج البلاغه بیان داشت: حضرت امیر علیه السلام، کمیل را مسئول منطقه‌ای نمود، سربازان اموی به این منطقه حمله بردند و آنجا را غارت کردند، حضرت نامه‌ای به کمیل نوشت که این نامه در نهج البلاغه آمده است، حضرت در آن نامه می‌فرماید برخی تنها به درد دعای کمیل می‌خورند و این توان را ندارند که مسئولیت‌های اجرایی داشته باشند.

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: آلمان بعد از جنگ جهانی دوم خاکستر شد، اما کار و تلاش خود را پشتوانه پول خود قرار دادند و ظرف چند سال کشور خود را احیا کردند، اگر ما با داشتن سرمایه‌هایی همچون قرآن و عترت نتوانیم کشور خود را آباد کنیم حقیقتاً مسئولیم.

وی به پروژه‌های ناتمام در استان قم اشاره کرد و اذعان داشت: باید به اندازه بودجه‌ای که در اختیار داریم، پروژه‌ها را آغاز کنیم تا هیچ پروژه‌ای به دلیل اتمام بودجه، نیمه کاره رها نشود و گرفتار استهلاک نگردد.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: هرگز در حفظ بیت المال از خود رفع مسئولیت نکنیم، وقتی در این خصوص احساس مسئولیت کردیم خدا هم آبروی ما را حفظ خواهد کرد و بدانیم ممکن نیست کسی کار خیری انجام بدهد و خدا فراموش کند لذا زیر مجموعه خود را با عقل، ادب و پاکدستی مدیریت کنیم تا زیر مجموعه ما هم به تبع ما اینگونه باشند.

وی ابراز داشت: ما تنها باید به یک جا تکیه داشته باشیم و آن «دین» است، الان در میدان مین به برکت قرآن و عترت در امنیت هستیم، پس معلوم می‌شود حساب و کتابی در کار است اما اگر ضعف مدیریت، ضعف عقل، ضعف دین و ضعف ادب و اخلاق را از خود دور نکنیم خدای نکرده خداوند نظر خود را از ما بر می‌گرداند.

این مفسر قرآن کریم بیان داشت: بخش دولتی باید کوچک شود و کارها را به دست خود مردم واگذار کند و خود، امر نظارت را بر عهده داشته باشد.

وی تأکید کرد: بحمدالله کارهای بسیار خوبی در این ممکلت شده است که بی سابقه است اما همه ما دلمان می خواد ایران اسلامی با داشتن این همه امکانات و جوانان باهوش، بیش از گذشته پیشرفت کند که امیدواریم آنچه خواسته قرآن و عرتت است به دست شما انجام شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس