کد خبر 927012
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
قاتل

مرد معتادی که مدعی بود دیگر به آخر خط رسیده است، دقایقی بعد از دستگیری، به تشریح ماجرای تلخ قتل همسرش در پلاک 100 پرداخت.

به گزارش مشرق، ظهر روز گذشته، جوانی به نام «م» با شنیدن صدای زنگ پیام دریافتی تلفن همراهش، بلافاصله صفحه پیامی را گشود که از سوی شوهر خواهرش برای او ارسال شده بود. جوان مذکور با دیدن پیامی که سرآغاز آن با توهین زشتی همراه بود، وحشت زده چشم به سطور دیگر پیام دوخت «خواهرت را خفه کردم، برو شاید زنده باشد!»

جوان یاد شده در میان حیرت و اضطراب، بلافاصله به سوی منزل خواهرش در بولوار شهید فلاحی حرکت کرد و در همین حال با یکی از همسایگان منزل خواهرش تماس گرفت. آن همسایه وقتی اظهار کرد که «شوهر خواهرت را در حالتی مضطرب دیدم که از منزل بیرون رفت» بر نگرانی «م» به شدت افزوده شد. وی پس از رسیدن به منزل خواهرش و در حضور همسایه در واحد آپارتمانی را شکست و وارد اتاق شد اما آنچه می‌دید باور نکردنی بود، پیکر خواهرش وسط اتاق خواب افتاده و جارو برقی نیز در کنارش قرار داشت. او که دست و پایش را گم کرده بود و از شدت ناراحتی به خود می‌پیچید، وحشت زده با اورژانس تماس گرفت تا شاید بتواند خواهرش را نجات بدهد. اما وقتی نیروهای امدادی اورژانس در پلاک ۱۰۰ به معاینه زن ۳۷ ساله پرداختند که او علایم حیاتی نداشت و در کمتر از یک ساعت قبل جان خود را از دست داده بود.

بیشتر بخوانید:

کشف اجساد زن و مرد شمالی در گونی

دستگیری دو قاتل فراری در یک خانه +عکس

افشای راز دو قتل در یک شب

بنابر این گزارش، با مشخص شدن ماجرای قتل، نیروهای انتظامی نیز وارد محل شدند و با حفظ صحنه جنایت، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. دقایقی بعد با حضور قاضی علی اکبر احمدی نژاد، تحقیقات گسترده‌ای با اثر برداری از محل وقوع قتل توسط کارآگاهان بررسی صحنه جرم به سرپرستی سروان سوختانلو آغاز شد. بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد که فهیمه (زن ۳۷ ساله) با نخ محکمی شبیه بند کفش‌های کتانی و به طور غافلگیرانه خفه شده است چرا که هیچ گونه آثار و علایم دفاعی روی پیکر مقتوله دیده نمی‌شد.

با افشای راز اختلافات خانوادگی مقتوله و همسرش و همچنین پیامک ارسالی برای «م» مشخص شد که علیرضا (شوهر مقتوله) او را به قتل رسانده و از محل گریخته است. به همین دلیل تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرگرد نجفی (افسر پرونده) با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی احمدی نژاد آغاز شد. هنوز یک ساعت از ماجرای این جنایت نگذشته بود که نیروهای انتظامی مشهد با همکاری شهروندان موفق به شناسایی و دستگیری عامل این جنایت در نزدیکی مهدکودک فرزندش شدند که روی جدول حاشیه خیابان نشسته بود.

علیرضا متهم ۴۱ ساله این پرونده درحالی به محل وقوع جنایت در پلاک ۱۰۰ هدایت شد که هنوز مقام قضایی در پی تکمیل تحقیقات قضایی بود.

متهم مذکور که ابتدا سعی داشت همه چیز را انکار کند، وقتی در برابر شواهد مستدل قرار گرفت دیگر نتوانست حقیقت ماجرا را پنهان کند. او در حالی که مدعی بود دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتم در محل وقوع قتل به قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: حدود سه سال قبل همین واحد آپارتمانی دو خوابه را با سرمایه خودم خریدم ولی به دلیل آنکه به مواد مخدر اعتیاد داشتم همواره بین من و همسرم جنگ و جدل بود، اختلافات خانوادگی ما آن قدر شدت گرفت که همسرم قصد داشت از من جدا شود به همین دلیل و برای جلب اعتماد او که به زندگی با من ادامه بدهد منزل مسکونی را به نام او سند زدم ولی باز هم من بیکار بودم و مواد مصرف می‌کردم.

متهم این پرونده جنایی همچنین مدعی شد در این شرایط خانواده همسرم قول دادند که مبلغ ۵۰ میلیون تومان به من بپردازند چرا که آنها معتقد بودند چون پسر پنج ساله‌ام با مادرش زندگی می‌کند و همسرم نیز قصد دارد از من جدا شود همین مبلغ کافی است ولی آنها هیچ وقت چنین پولی به من ندادند تا اینکه حدود دو هفته قبل وقتی اختلافات ما شدت بیشتری گرفت همسرم مرا از خانه بیرون انداخت و بدین ترتیب آواره کوچه وخیابان شدم. امروز هم (دیروز) تلفنی با همسرم تماس گرفتم و به او گفتم می‌خواهم از منزل لباس‌هایم را بردارم! وقتی آنجا رسیدم او فقط در منزل را گشود و خودش مشغول تمیزکردن اتاق خواب شد. من هم به اتاق دیگر رفتم که ناگهان چشمم به نخ محکمی افتاد که در خانه بود! با روشن کردن شعله کبریت، بخشی از نخ را سوزاندم و با آنکه بسیار کوتاه بود ولی دو سر آن را دور انگشتانم پیچیدم آن لحظه وسوسه شده بودم و با خودم می‌اندیشیدم «حالا که من همه چیزم را از دست داده‌ام پس بگذار همسرم را هم بکشم!» با همین افکار که در ذهنم بود به سوی اتاق خواب رفتم همسرم با جاروبرقی زیر تخت خواب را جارو می‌کشید که ناگهان از پشت سر نخ را به دور گردنش انداختم و محکم کشیدم اما آن نخ کوتاه بود و کامل به گردنش حلقه نمی‌شد پایم را بین دو کتف او قرار دادم و باز هم نخ را بیشتر به سمت خودم کشیدم.

متهم سنگدل ادامه داد: درحالی که او آخرین نفس‌هایش را می‌کشید دستم را روی گلویش گذاشتم و آن قدر فشار دادم تا بی حرکت کف اتاق افتاد. سپس از خانه گریختم و به سمت مهدکودک پسرم رفتم تا اورا با خودم ببرم ولی با خودم فکر کردم من که جا و مکانی ندارم آن بچه را به کجا ببرم. این بود که در همان اطراف نشستم تا راه چاره‌ای بیابم اما ناگهان پلیس را بالای سر خودم دیدم و فهمیدم که همه چیز لو رفته است. با اعترافات صریح متهم، وی با صدور قرار بازداشت موقت از سوی قاضی احمدی نژاد در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا بررسی‌های بیشتری درباره این جنایت صورت گیرد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  6 17
  حرامزاده
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  10 3
  عدم گفتگوي منطقي از سوي دو طرف، منزل را به نام همسر کرده ولي همسر او را از خانه بيرون کرده، هيچ تلاشي براي ترک اعتيار و مساعدت به اين مرد نشده و ... دست آخر قتل همسر توسط شوهر !!!!!! اين پيامد رفتارهاي نسنجيده و فکر نشده ما آدمهاست که به عواقب تصميمات مهممون فکر نکرده و تصميمات هولناک لحظه اي اتخاذ ميکنيم.
  • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
   6 2
   مثل پلیس تو سریال لیسانسه ها حرف میزنی خخخ...
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  25 9
  هیچ جایگاهی در ازدواج امروزی برای مرد وجود ندارد!مرد یعنی کیف پول حمال!داشتی شوهری نداشتی مثل یه آشغالی میندازنت بیرون!چیزی به نام عشق وازدواج دونفر وپایبندی واصلاح امور ,حمایت وهمدلی وشوهرداری و......اصلا معنا نداره!اینا ثمره این قوانین خوشگلتونه!
  • موریس IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
   15 4
   دمت گرم حرف حق رو زدی .قوانین اروپایی با رنگ اسلامی که مرد رو بیچاره کرده .کجای سنت پیامبر رو اجرا میکنند
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  12 3
  حقشون بود!مردک برای اینکه زنش طلاق نگیره ویا بچش بیخونه نباشه؛خونشو به اسم زنش کرده,بعد جوابش این فریبکاریه!!!غرور مردها رو به لجن کشیدند,حالا تحقیرشونم میکنند! این باشه تا هیچ وقت به زنها تکیه نکنید!
 • محمد IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  8 6
  مردک نفهم بی شعور
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  9 2
  روزی چند تا قتل عمد تو مشهد رخ میده ؟ رکورد گینس رو هم زده چه خبره مشهد
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  3 1
  به هیچ معتادی رحم نکنید
  • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
   0 0
   یاامام هشتم رحم کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس