نفت نمایه

شرکت نفت "بهارات" هند از ماه آینده خرید نفت از ایران را از سر خواهد گرفت.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، شرکت نفت بهارات که متعلق به دولت هندوستان است، پس از وقفه‌ای سه ماهه، از ماه فوریه اقدام به واردات یک میلیون بشکه نفت از ایران خواهد کرد.

با این حساب، میزان واردات ماهانه نفت شرکت‌های هندی از ایران به رقم ۹ میلیون بشکه می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

خرید نفت چین از ایران افزایش یافت

دو ماه پیش، ایالات متحده آمریکا با اعطای معافیت تحریمی به هندوستان، اجازه خرید نفت از ایران را برای مدت شش ماه به این کشور صادر کرد.

بنا بر اعلام منابع مطلع، شرکت بهارات ( BPCL ) و شرکت نفت هندوستان هرکدام یک میلیون بشکه نفت از ایران در ماه فوریه دریافت خواهند کرد.

آبان ماه امسال، وزیر خارجه هند اعلام کرده بود که به صفر رساندن واردات نفت از ایران مطابق خواست آمریکا برای کشورش ممکن نبوده و دهلی نو به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد.

او نفت ایران را برای امنیت انرژی هندوستان حیاتی توصیف کرده و ضمن تشکر از آمریکا به خاطر اعطای معافیت‌های تحریمی به کشورش، یادآور شده بود که دهلی نو به خرید نفت از تهران همچنان ادامه خواهد داد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که با اعمال تحریم‌های جدید، صادرات نفت ایران را تا ۱۳ آبان ماه به صفر می‌رساند. ولی پس از شکست در پیشبرد اهدافش، هشت کشور، از جمله هند را از تحریم‌های نفتی ایران معاف کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس