آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نمایه

یکی از مراجع تقلید مراقبت نسبت به نفوذی‌ها در بخش‌های مختلف جامعه و دستگاه‌ها را یک اصل مهم عنوان کرد و گفت: افراد نفوذی با اختلاس‌ها و سوء استفاده‌ها یک تشکیلات را بدنام می‌کنند.

به گزارش مشرق، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار فرمانده و مسؤولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گزارش ارائه شده از سوی فرمانده قرارگاه را امیدوار کننده خواند و برای دست اندرکاران این قرارگاه آرزوی توفیق کرد.

وی با تاکید بر اهمیت مساله اقتصاد، گفت: امروز جنگ اقتصادی از جنگ نظامی هم فراتر رفته، دشمن بعد از آنکه از گزینه نظامی ناامید شد، به مسائل اقتصادی دلبسته است و می‌خواهد در این عرصه ما را دچار مشکل کند و به عقیده باطل خود ما را پای میز مذاکره بکشاند.

بیشتر بخوانید:

انتقاد آیت‌الله مکارم از پیشنهاد مذاکره با آمریکا

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد درست نشود مسائل سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی تحت الشعاع قرار می‌گیرد، ابراز کرد: این اصل را باید همه بپذیریم و اولویت را به اصلاح مسائل اقتصادی بدهیم؛ در عین حال که بایستی همه بخش‌ها را زیر نظر بگیریم.

وی تکیه به توانمندی‌های داخلی را ضامن حفظ اقتدار کشور دانست و خاطرنشان کرد: به هر میزان به داخل و توانمندی‌های خودمان متکی باشیم به نفع ما است، اگر متکی به خارج باشیم دچار مشکل می‌شویم. خارجی‌ها اگر ببیند منافع شان در خطر است ما را تنها می‌گذارند و رها می‌کنند و می‌روند.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر صدور خدمات به کشورهای دیگر گفت: ما باید به جایی برسیم که دیگران را متکی به خود کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به بخش خصوصی و میدان دادن به این بخش در اجرای پروژه‌ها، گفت: تجربه نشان داده است که اگر بخش‌های خصوصی مسیر صحیح را طی کنند بهتر می‌توانند خدمت کنند و فایده برسانند؛ البته در بخش‌های خصوصی افراد خاص نمی توانند بیایند وارد میدان شوند؛ باید شرکت‌ها، تعاونی‌ها و واحدها را وارد میدان کرد. تکیه بر بخش خصوصی بهانه بهانه جویان را درباره قرارگاه بی اثر می‌سازد.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه در کنار مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگ اسلامی باید کاملاً رعایت شود، گفت: در کنار پروژه‌های اقتصادی و عمرانی باید به جنبه‌های فرهنگی و دینی نیز توجه شود؛ غفلت از این مساله مهم آسیب آفرین است.

وی با اشاره به وجود نقاط محروم در کشور به لحاظ اقتصادی و فرهنگی، بر لزوم توجه ویژه به این مناطق تاکید کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اطلاع رسانی دقیق کارها و فعالیت‌های قرارگاه خاتم الانبیا (ص) گفتند: امروز خبررسانی حرف اول را می‌زند، سعی کنید با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه‌های گروهی واقعیت‌ها را در مورد خدمات به جامعه اطلاع رسانی کنید؛ این کار مردم را امیدوار می‌کند.

وی اضافه کرد: عده ای می‌خواهند مردم را مایوس کنند ما باید در مقابل در جامعه به صورت صحیح امیدآفرینی کنیم، اگر تخم یاس پاشیدند و مردم را مایوس کردند زحمات و فعالیت‌های ما به جایی نخواهد رسید.

استاد حوزه علمیه قم یادآورشد: البته الان مردم در فشار هستند ولی باید با تبیین درست خدمات، فعالیت‌ها و دستاوردها کاری کرد که مردم امیدوار باشند.

وی در بخش پایانی این دیدار مراقبت نسبت به نفوذی‌ها در بخش‌های مختلف جامعه و دستگاه‌ها را یک اصل مهم عنوان کرد و گفت: افراد نفوذی با اختلاس‌ها و سوء استفاده‌ها یک تشکیلات را بدنام می‌کنند؛ متاسفانه در کشور ما در این خصوص مراقبت لازم نمی‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مؤسسات مالی و اعتباری، عدم مراقبت و نظارت کامل در این خصوص را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: متاسفانه در این خصوص مراقبت لازم انجام نشد و بعد که سرمایه‌های مردمی را هدر دادند تازه به فکر چاره افتادند؛ امیدواریم در آینده این کارها تکرار نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس