سربازی

از سال ۹۸ طرح جریمه مشمولان غایب که اصطلاحاً به عنوان طرح خرید خدمت مطرح می‌شد، اجرا نخواهد شد و مشمولان غایب تنها سه ماه فرصت دارند تا از این طرح بهره مند شوند.

به گزارش مشرق، سرهنگ ابراهیم امرایی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه، وظایف و عملکرد این پلیس در ۹ ماهه سال جاری و آخرین قوانین و بخشنامه‌های سربازی را تشریح کرد و از عدم اجرای طرح جریمه مشمولان غایب خبر داد و اظهار داشت: از سال ۹۸ طرح جریمه مشمولان غایب که اصطلاحاً به عنوان طرح خرید خدمت مطرح می‌شد، اجرا نخواهد شد و مشمولان غایب تنها سه ماه فرصت دارند تا از این طرح بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه امکان تقسیط در درخواست خرید خدمت وجود دارد، ادامه داد: مشمولان غایب می‌توانند یک سوم جریمه خود را پرداخت کنند و با تقسیط بقیه مبلغ جریمه خود، ما بقی را تا اتمام زمان مقرر، یعنی تا پایان امسال پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید:

دستور سلطانی‌فر برای پیگیری بحث معافیت سربازی مدال‌آوران

تنها راه تعیین تکلیف مشمولان غایب

امرایی با تکیه بر ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد معاونت وظیفه عمومی فرماندهی استان، با بیان اینکه خلأهای زیادی در مورد تبیین شرایط برخی سربازی‌ها از طریق این معاونت در بین شهروندان به چشم می‌خورد، ابراز داشت: این معاونت مجموعه‌ای است که خدماتی را به طیف گسترده‌ای از شهروندان ارائه می‌دهد که در این میان اطلاع رسانی می‌تواند نقش بسیار ارزنده‌ای را داشته و در برطرف سازی خلأهای موجود که ناشی از عدم اطلاع رسانی است، مؤثر واقع شود، چون این خلأها به دلیل نبود اطلاع شهروندان به وجود می‌آیند و موجب محروم ماندن آنان از یکسری تسهیلات و امتیازات می‌شود.

وی در همین راستا با تکیه بر آمار معافیت‌های کفالتی، پزشکی، تحصیلی، مشمولان اعزامی، ادامه داد: در طول این ۹ ماه فعالیت، هزار و ۵۰۰ فقره معافیت پزشکی با فراوانی مرتبط با بیماری‌های چشم، اعصاب، روان و ارتوپد، هزار و ۲۰۰ فقره کفالت با فراوانی مرتبط با مادران مطللقه و مادران بی‌سرپرست ناشی از فوت همسر، ۴۰۰ فقره معافیت خاص ویژه شرایط جانبازی و عملیات منطقه‌ای را صادر کرده‌ایم و ۳۰ ،۴۰ هزار اعزام مشمولان را انجام داده‌ایم.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی آذربایجان شرقی در ادامه از ساقط شدن کارت‌های معافیت و پایان خدمت کاغذی خبر داد و با بیان اینکه صدور کارت‌های معافیت در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ روزه صادر و ارسال می‌شود، گفت: این کارت‌های کاغذی از درجه اعتبار ساقط هستند و بسیاری از شهروندان ما به علت عدم تعویض آنها در انجام امور مرتبط با اخذ گذرنامه و.... با مشکل مواجه می‌شوند. از این رو، از کلیه دارندگان کارت‌های معافیت و پایان خدمت کاغذی تقاضا داریم با مراجعه به مراکز پلیس به اضافه ۱۰ نسبت به تعویض کارت‌های خود، اقدام کنند تا در زمان‌های مورد نیاز دچار مشکل نشوند.

امرایی با تکیه بر مدت زمان خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه، متذکر شد: مدت سربازی برای مشمولان امریه در حال خدمت در ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، ۲۴ ماه، برای سربازان عادی در حال خدمت در نیروهای مسلح، ۲۱ ماه و سربازان در حال خدمت در مناطق درگیر و مرزی، ۱۸ ماه و سربازان در حال خدمت در مناطق محروم ۱۹ ماه است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس