کد خبر 925814
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
حسن روشن

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: شاید مظلومی به استقلال نزدیک شده تا جای شفر را بگیرد.

به گزارش مشرق، انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان دستیار وینفرد شفر با واکنش خاص اغلب پیشکسوتان استقلال توأم شد، اما قطعاً خاص‌ترین آنها، حرف‌هایی بود که حسن روشن زد. نگاهی ویژه که به نوعی هشدار به کاپیتان محبوب آبی‌ها در عرصه مربیگری تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

فرهاد مجیدی مربی استقلال شد

*فرهاد مجیدی دستیار شفر شد. این اتفاق را چطور ارزیابی می‌کنید؟
حضورش در نگاه اول اتفاق مثبتی تلقی می‌شود. به هر حال می‌تواند برای آینده تجربه‌اندوزی کند، اما به شرطی که اختیار داشته باشد و از او استفاده ابزاری نشود. در واقع فرهاد کار بسیار خطرناکی کرده است. اگر او هم مثل کریم باقری بیاید و کنار شفر کسب تجربه کند، اتفاق خوبی است، اما به شرط اینکه حق اظهار نظر داشته باشد و از او نظر بخواهند. در واقع الان آمدن فرهاد بیشتر به نفع شفر شده است.
 
*چطور مگر؟
ببینید، فرهاد را آوردند که مردم را ساکت کنند. اگر تیم نتیجه بگیرد که همه چیز گل و بلبل می‌شود، اما در صورتی که نتایج خوبی در نیم‌فصل دوم حاصل نشود، آن وقت شفر چیزی را از دست نمی‌دهد، ولی فرهاد همه چیز را از دست رفته می‌بیند. مجیدی در حال حاضر یک «مسکن» است. او برای استقلال خیلی زحمت کشیده، ولی باید بداند رفتن آبروی یک نفر اگر توسط خود آدم به خاطر هدفی باشد، یک بحث است، ولی آبرو رفتن به خاطر یک نفر دیگر، بحثی است جداگانه. اگر تیم در نیم‌فصل دوم خوب نتیجه نگیرد، همه فرهاد را مقصر می‌بینند.
 
*بعضی منتقدان تأکید دارند شفر چیزی برای یاد دادن به فرهاد ندارد. شما قبول دارید؟
بله، شفر تقریباً چیزی برای یاد دادن به مجیدی ندارد. او یک بازنشسته است. ۱۷ سال قبل در الاهلی امارات پیش خود ما بود. فرهاد برای کمک آمده، اما به هیچ‌عنوان نباید به شفر اجازه داده شود همان رفتار بدی که با اصغر حاجیلو کرد را در مورد مجیدی هم تکرار کند. به نظرم اگر فرهاد پس از مدتی دید حضورش در تیم ثمری ندارد و شفر به حرفش گوش نمی‌کند، باید بلافاصله جدا شود و آبروی خود را حفظ کند. البته در ماجرای حاجیلو به نظرم مدیریت قبلی مقصر بود که کلی اختیار به آقای شفر داد و باعث شد این مربی چنین کارهایی بکند.
 
*عده‌ای هم تأکید دارند نصرالله عبداللهی به رغم موجه بودن و سمت مهمی که دارد (مدیر فنی) چندان از نظر فنی وارد عرصه نمی‌شود و این برای استقلال نقطه ضعف است.
در اینکه نصرا… عبداللهی بازیکن بزرگی بوده و برای استقلال زحمت کشیده، هیچ شکی وجود ندارد، ولی مدیر فنی باید توسط کمیته فنی انتخاب شود نه مدیریت باشگاه. آقای پرویز مظلومی الان عضو کمیته فنی شده و روی این کمیته تأکید دارد، ولی خودش یادش رفته وقتی سرمربی بود و قرار شد من کمیته فنی را تشکیل بدهم، چه داستانی راه انداخت. البته حالا شاید باتدبیرتر رفتار می‌کند و به کار جمعی اعتقاد بیشتری پیدا کرده است. شاید هم به استقلال از طریق کمیته فنی نزدیک شده تا اگر شفر رفت، بتواند دوباره سرمربی استقلال شود. به هر حال هرچه باشد، پیشکسوتان استقلال باید کاری کنند آبروی‌شان و این مجموعه حفظ شود.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس