کد خبر 924958
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
بنیامین نتانیاهو

دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد نخست‌وزیر این رژیم را قبل از برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی، در پرونده فساد متهم کند.

به گزارش مشرق، «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی، برای «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کرده و وی را به جلسه استماع فرا بخواند.

روزنامه جروزالم‌پست نوشته دادستان رژیم صهیونیستی هفته پیش با گروهی از دادستان‌های کل سابق و قضات دیوان عالی درباره این موضوع دیدار و گفت‌وگو کرده است. تمامی حاضران در آن جلسه به متهم کردن پیش از انتخابات نتانیاهو رأی داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نتانیاهو: استعفا نمی‌کنم

ادامه فروپاشی احزاب رژیم صهیونیستی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در چهار پرونده که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ شهرت یافته‌اند به فساد مالی متهم شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

در صورتی که برای نتانیاهو در این پرونده‌ها کیفرخواست صادر شود بایستی قبل از طرح رسمی اتهام علیه او در یک جلسه استماع حاضر شود. پرسش بزرگ در فلسطین اشغالی این بود که دادستان کل چه زمانی علیه نتانیاهو کیفرخواست صادر می‌کند.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه تأکید کرد در صورتی که دادستان کل تصمیم بگیرد که وی را متهم کند از سمت خود استعفا نخواهد کرد. وی مدعی شد قانون وی را ملزم به استعفا نمی‌کند.

وی همچنین گفته بود که غیرمنطقی است که جلسه استماع دادگاه قبل از انتخابات ماه آوریل برگزار شود: «جلسه استماع تا زمانی که سخنان من شنیده نشود خاتمه نمی‌یابد. بنابراین، اگر نتوان جلسه استماع را قبل از انتخابات به پایان رساند، آغاز آن قبل از انتخابات منطقی نیست.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس