تکلیف دادستان زاهدان به ۷ دستگاه در رابطه با استانداردسازی مدارس/ نتیجه اقدامات ظرف ۱۰ روز به دادستانی گزارش شود/ تعقیب مدیران خاطی در صورت عدم اجرای دستورات

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد پیرو دستور دادستان کل کشور در خصوص پرونده حادثه آتش سوزی مدرسه‌ای در زاهدان؛ به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود نمود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز  استان سیستان و بلوچستان، پیرو دستور دادستان کل کشور در پی حادثه آتش سوزی یک مدرسه در زاهدان و به جهت پیشگیری از حوادث مشابه در آینده و صیانت از حقوق عامه و رعایت استانداردهای قانونی در مراکز آموزشی دستوراتی به مدیر کل آموزش و پرورش استان و دستگاه‎های مسئول صادر کرد

وی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در این رابطه گفت: ضروری است کلیه مهد کودک‌های غیرمجاز در سطح استان شناسایی و با هماهنگی پلیس اماکن نیروی انتظامی نسبت به پلمب آن‌ها اقدام گردد، در صورت مقاومت و تمرد فرد یا افراد مراتب صورت مجلس متمردین رأساً توسط مرجع انتظامی جلب و تحت الحفظ به دادسرا معرفی شوند. 

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد افزود: در خصوص مهدکودک‌های مجاز، مقرراست تیمی با عضویت نمایندگانی از ادارات کل بهزیستی، استاندارد، سازمان نظام مهندسی، سازمان آتش نشانی، از کلیه اماکن مذکور بازدید و نواقص موجود را به مدیران مهد و بهزیستی شهرستان اعلام کنند تا ظرف مدت یک هفته نسبت به اصلاح و رفع نواقص مذکور اقدام شود.

دادستان زاهدان تصریح کرد: همچنین مقتضی است در پایان مهلت، مجدداَ محل مورد نظر توسط تیم مشترک بازرسی شود و در صورت وجود نواقص طی گزارشی مراتب به دادستانی اعلام تا نسبت به پلمب محل تدبیر شود.

وی اضافه کرد: مقرر است توسط تیمی از نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش، سازمان نوسازی مدارس و سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی، سازمان آتش نشانی، سازمان نظام مهندسی، اداره کل استاندارد از کلیه مدارس دولتی وغیر دولتی، بازرسی شود تا در صورت وجود نواقص مراتب صورت مجلس طی شرحی به مدیران مدارس و آموزش و پرورش اعلام گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد خاطرنشان کرد: پس از اعلام نواقص ضروری است ظرف مدت یک هفته نسبت به اصلاح و رفع نواقص اقدام شود و پس از اتمام مهلت، مدارس مجدد مورد بازرسی قرار گیرد و درصورت موجود بودن نواقص موضوع طی گزارشی به دادستانی اعلام شود تا نسبت به پلمب وانتقال دانش‌آموزان به محل مناسب با همکاری اداره کل آموزش و پرورش اقدام گردد.

دادستان زاهدان در ارتباط با برخی از مدارس روستایی و عشایری که فاقد استانداردهای اولیه و ایمنی لازم هستند، گفت: لازم است در این رابطه ضمن اعلام آمار مدارس مذکور، ترتیبی اتخاذ گردد تا محل مناسبی جهت ادامه تحصیل دانش‌آموزان تأمین شود، تا زمان تهیه این مکان وسایل حرارتی استاندارد و ایمن در اختیار مدارس قرار گرفته و آموزش‌های لازم به مدیران داده شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی راد با تاکید بر اینکه تخلف از اجرای دستورات ذیل موجبات تعقیب قضایی مدیران دستگاه خاطی را فراهم خواهد آورد، تصریح کرد: دادستان‌های شهرستان‌های استان و رؤسای دادگاه‌های بخش در این رابطه نظارت و همکاری لازم را معمول داشته باشند.

دادستان زاهدان در پایان خاطرنشان کرد: نتیجه اقدامات از سوی دستگاه‌های مأمور ظرف ۱۰ روز به همراه مستندات (فیلم و عکس) و نظرات کارشناسی به دادستانی مرکز استان و شهرستان‌ها گزارش شود.

گفتنی است دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان خطاب به مدیر کل سازمان بهزیستی استان سیستان وبلوچستان، مدیر کل اداره استاندارد، ریاست سازمان نظام مهندسی، ریاست سازمان نوسازی مدارس، ریاست سازمان مدارس غیردولتی ومشارکت‌های مردمی و ریاست سازمان‌های آتش نشانی شهرستان‌های استان سیستان وبلوچستان ابلاغ شده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس