کد خبر 921554
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
سعد حریری

یکی از رهبران جنبش حزب الله تصریح کرد باید دولت هماهنگ و منسجم و کارامد که با مسئولیت‌پذیری کامل برای رشد و ارتقای کشور فعالیت کند، تشکیل شود.

به گزارش مشرق، شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان خاطر نشان کرد ما در آستانه تشکیل دولت پس از ابتکار عمل رئیس جمهور و همچنین اعتراف نخست وزیر مکلف به حق گروه‌های اهل سنت مستقل در وزیر شدن قرار داریم و انتظار می‌رود که به زودی این مسئله اعلام شود(تشکیل دولت).

وی افزود با توجه به دغدغه‌های فراوانی که مردم به ویژه در زمینه معیشتی و اقتصادی دارند و نیز با توجه به چالش‌های مختلفی که در مقابل لبنان وجود دارد، تشکیل دولت یک مسئله مهم است، اما مسئله مهمتر این است که دولتی منسجم، موثر و کارامد تشکیل شود که با جدیت و مسئولیت‌پذیری کامل برای رشد و ارتقای کشور در تمام زمینه‌ها فعالیت کند.

بیشتر بخوانید:

سعد الحریری: جلوی اسرائیل را بگیرید

رئیس رژیم صهیونیستی لبنان را به نابودی تهدید کرد

دعموش خاطر نشان کرد دولتی که تشکیل خواهد شد، باید کارهای زیادی را انجام دهد و هیچ جایی برای وقت‌ تلف کردن بیشتر وجود ندارد، به  همین سبب، بیانیه وزارتی باید سریعا تدوین و کار و فعالیت شروع شود،  دولت باید تلاش‌های دوچندانی با کارایی و تاثیرگذاری بیشتر برای جبران دوره گذشته و کسب دستاوردهایی در زمینه‌های مختلف به منظور بازیابی اعتماد مردم لبنان انجام دهد که در دوره اخیر احساس کردند که دغدغه‌هایشان مورد بی ‌توجهی مسئولین قرار گرفته است.

این عضو مطرح حزب الله تصریح کرد دولت آینده باید عملکرد مسئولانه‌ای از خود نشان دهد، زیرا ادامه عملکردی که در گذشته بود، وضعیت اقتصادی لبنان را در معرض وخامت بیشتر قرار خواهد داد، در نتیجه اهمیت دولت جدید در عملکرد آن و نیز در ترکیب آن است.

وی خاطر نشان کرد اولویت دولت جدید و در مرحله آینده باید بر محور اصلاح وضعیت اقتصادی، مبارزه با فساد و حل مشکلات اساسی شهروندان همچون مشکل برق، آب، زباله‌ها و نیز حمایت از بخش‌های تولیدی اقتصاد به ویژه بخش‌های کشاورزی و صنعت و نیز حل بسیاری از پرونده‌های سیاسی، امنیتی و اساسی دیگر چه در ارتباط با آوارگان(سوری) یا استخراج نفت و گاز یا رابطه با سوریه یا مقابله با تجاوزات مکرر اسرائیل و تحریم‌های آمریکا علیه لبنان باشد و اگر دولت نتواند آغازی قدرتمند و مثبت در این پرونده‌ها و دیگر پرونده‌ها از خود نشان دهد، ما شاهد بدتر شدن وضعیت از وضعیت فعلی خواهیم بود.

دیدار سفیر آلمان و نمایندگان فرانسه با سعدالحریری

خبر دیگر اینکه عصر امروز جمعه 21 دسامبر، سعدالحریری نخست وزیر مکلف در محله «بیت الوسط» بیروت، جرج دارگلین سفیر آلمان را به حضور پذیرفت که طی آن تحولات و روابط دوجانبه میان لبنان و آلمان مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین هیئتی از نمایندگان پارلمان فرانسه به ریاست جان کریستف لاگار رئیس اتحادیه دموکرات‌ها و مستقل‌ها با سعدالحریری دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات سیاسی لبنان و منطقه و روابط دوجانبه میان بیروت و پاریس بررسی شد.

احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبه

خبرنگار شبکه المنار به نقل از منابع خود در بیت  الوسط از احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبه خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس