قم| پاسخ آیت‌الله سبحانی به شبهه افکنی جدید وهابیت درباره زیارت قبور

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دیدار اخیرش با جمعی از ناشران کشور تصریح کرد: به بنده اعلام شد چند نفر از ناشران قصد دیدار داشته و فکر می‌کردم درباره گرانی کاغذ و سایر مسائل [مطالبی] مطرح شود.

به گزارش مشرق، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) اظهار داشت: خداوند خون، مال و آبروی مسلمان و گمان بد بر علیه مسلمان را حرام اعلام کرده است.

بیشتربخوانید

فروش ۶۰۰میلیاردی مشق‌شبی‌ها

وقتی مشق شب هیچ فایده‌ای ندارد

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره حذف مشق شب

وی با بیان اینکه جان، مال و ناموس سه امنیت بزرگ در دنیا به‌شمار می‌رود، ابراز کرد: پیامبر اسلام نیز چهارمین امنیت یعنی امنیت در محیط فکر را نیز بیان کرده‌اند که این امنیت پلیس‌بردار نبوده و ما باید در ذهن‌مان نسبت به دیگران بدگمان نباشیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دیدار اخیرش با جمعی از ناشران کشور تصریح کرد: به بنده اعلام شد چند نفر از ناشران قصد دیدار داشته و فکر می‌کردم درباره گرانی کاغذ و سایر مسائل [مطالبی] مطرح شود.

وی با تأکید بر اینکه در این جلسه سه موضوع مطرح شد که یکی درباره چاپ سالانه 130 میلیون جلد کتاب در کشور بود، عنوان کرد: آن‌ها گفتند این کتاب‌ها در پایان سال تحصیلی پاره و به‌دور ریخته می‌شود و دولت مجبور است برای سال بعد کتاب‌های دیگری چاپ کرده و هزینه‌های زیادی ضایع می‌شود که بنده نظری در این موضوع ندادم.

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: موضوع بعدی در این جلسه کمبود درخت و جنگل در کشور بود و آن‌ها گفتند "ما از سنگ کاغذ درست کرده‌ایم" و بنده بعد از مشاهده آن نظری در این رابطه نیز نداشتم.

وی خاطرنشان کرد: اما مطلب سومی هم در رابطه با حذف تکالیف دانش‌آموزان مطرح شد که آن‌ها گفتند جدیداً تکالیف خانه دانش‌آموزان حذف شده است و آن‌ها نگفتند "تکلیف شب" و من نیز گفتم این کار صحیح نیست.

آیت‌الله سبحانی با تأکید بر اینکه کارهای علمی و عملی سبب شکوفایی مغز فرزندان می‌شود، اضافه کرد: کاری که صدها سال نتیجه‌بخش بوده نباید به‌یک‌باره برداشته شود و باید در ابتدا در استانی امتحان شود و اگر جوابگو بود در کل کشور پیاده‌سازی شود.

وی ابراز کرد: پس از سخنان بنده شخصی نوشت که تکلیف شرع فقط نماز بوده که در پاسخ باید بگوییم نماز تکلیف شرع است و اگر حرف بنده صحیح بوده قبول کنید و اگر نبوده با برهان رد کنید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس