سردار کمالی

یک مقام بلند پایه در ستاد کل گفت: با اشاره به اظهار نظر برخی افراد مبنی بر پایان یافتن دوره سربازی گفت: این‌گونه اظهارات یا بواسطه جهل آن‌هاست و یا اینکه عمدا می‌خواهند نیروهای مسلح را تضعیف کنند.

به گزارش مشرق، سردار «موسی کمالی» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح روز شنبه در جشنواره جوان سرباز که در سپاه تهران بزرگ برگزار شد، با اشاره به اینکه سرباز مدافع حریم امنیت کشور است، اظهار داشت: در حال حاضر در فضای رسانه‌ای کشور بعضاً با غلوهایی که می‌شود، نقش سربازان را در دفاع و امنیت کشور انکار می‌کنند به‌گونه‌ای که عنوان می‌شود «سربازی اتلاف وقت و عمر است»؛ البته بعضی‌ها هم مدعی هستند که «سربازی در شرایط امروز جوابگو نیست و در جنگ‌های آینده، سرباز جایگاهی ندارد».

وی افزود: امنیت یکی از موضوعاتی است که همه پیش‌نیازها را تامین می‌کند؛ به عبارتی وقتی امنیت نباشد، هیچ رشد و توسعه‌ای و نیز آزادی هم وجود نخواهد داشت؛ بنابر این در سایه امنیت است که به پیشرفت دست می‌یابیم.

سردار کمالی با اشاره به اینکه کسی امنیت را هدیه نمی‌دهد؛ بلکه با پشتکار و ایثار ملت بوجود می‌آید، ادامه داد: برقراری امنیت در کشورمان به نیروهای مسلح واگذار شده است، به همین خاطر آن‌ها شبانه روز تلاش می‌کنند تا امنیت را در کشور برقرار کنند.

بیشتر بخوانیم:

سربازان با یک تخصص وارد جامعه می‌شوند

وی با ارائه آماری درباره نقش سربازان در دفاع از امنیت کشور، عنوان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس از ۲۲۰ هزار شهیدی که تقدیم انقلاب شد، ۶۰ هزار نفر آن‌ها از سرباز بودند؛ علاوه بر این در دوران دفاع مقدس از ۵۰۰ هزار نفری که جانباز شدند، بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر آن‌ها سرباز بودند؛ با این حال اکنون می‌توان ادعا کرد تعداد سربازانی که در آن زمان غیبت داشتند به نسبت سربازانی که اکنون غیبت دارند، کمتر است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط فعلی حدود ۵۰ درصد نیروهای مسلح را سربازان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: اینکه عده‌ای می‌گویند «اکنون دوره سربازی به اتمام رسیده است»، یا بواسطه جهل آن‌هاست و یا اینکه عمدا می‌خواهند نیروهای مسلح را تضعیف کنند.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس